Bohemian killing - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
25%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
50%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
25%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
adventurka
Publicysta
Posty: 3389
Rejestracja: 16 lutego 2012, 00:23
Lokalizacja: Słupsk
Podziękował(a): 133 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy
Płeć:

Bohemian killing - ocena użytkownika

Post autor: adventurka » 18 lipca 2016, 17:01

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Posty: 1745
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 12:39
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... t=50#p9799
Lokalizacja: Chorzów
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy

Re: Bohemian killing - ocena użytkownika

Post autor: jackowsky » 29 października 2016, 19:40

Grę przechodziłem trzy razy. Wszystko zajęło mi ok. 4h. Dwukrotnie zostałem stracony, raz uniewinniony. Pomimo, że jednokrotne przejście nie trwało zbyt długo to i tak nie miałem siły na sprawdzanie pozostałych zakończeń. Aż tak wciągająca to ta gra nie jest. Pomysł - owszem - oryginalny i z potencjałem, ale czegoś temu wszystkiemu brakuje. W grze ogromną rolę gra czas. Musimy pilnować, aby istotne zdarzenia odbyły się o godzinie wynikającej z zeznań świadków. Pomysł fajny, ale trochę niedopracowany. Przydałby się inny sposób przyspieszania czasu, choćby klawisz odczekaj 5 lub 10 min. Zamiast tego jest możliwość czytania gazet, gotowania czy robienia innych rzeczy, które nie pasują do sytuacji. Coś istotnego się stało (nie będę zdradzał), ale żeby odczekać do następnego zdarzenia musi upłynąć np 20min. Mogę przeczytać gazetę (+15min) i odczekać 5 minut czasu rzeczywistego lub pójść do kuchni i dwukrotnie ugotować obiad (2*po 10min). Przyznacie, że to dziwnie wygląda. Gdy sterując oskarżonym zwróciliśmy uwagę na jakiś szczegół, pojawiał się sędzia i musieliśmy mu wyjaśniać jego wątpliwości. To świetny pomysł. Nie podobało mi się jednak to, że nie mieliśmy żadnego wpływu na to co sędziemu odpowiemy.

6/10 (dodatkowy punkt za oryginalność)
Ostatnio skończone: Underground Blossom PL (60%), Justin Wack and the Big Time Hack PL (80%), The Many Pieces of Mr. Coo (60%), Monolith PL (80%), Baldur's Gate 3 PL (80%)

Awatar użytkownika
Drenz
Publicysta
Posty: 546
Rejestracja: 30 października 2018, 11:26
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... 091#p61091
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Płeć:

Re: Bohemian killing - ocena użytkownika

Post autor: Drenz » 30 października 2018, 14:23

Dobra gra - wiele możliwości jej ukończenia, choć dominującą jest jednak śmierć poprzez ścięcie. Trzeba dobrze zarządzać czasem, aby doprowadzić chociaż do odsiadki. Gra inna od reszty przygodówek. Kierujemy oskarżonym, który zeznaje swoją wersję przed sądem. W zależnosći od tego co robimy na ekranie, układają się w ten sposób nasze zeznania. Fakt - na jej przejście za drugim razem wystarczyć może nawet kilka minut (ucieczka), ale jak chce się pokombinować to zajmuje już więcej czasu. Grafika dość przeciętna, ale dla mnie w tym wypadku jest to sprawa drugorzędna. Dobra muzyka i voice acting. Dla mnie 7/10
Ostatnio skończone: Dreams in the Witch House, Lazaret, Christmas Massacre, Tribe: Primitive Builder, Dr. Livingstone, I presume?
Gram: Starsand, Blood West, Forgive Me Father, Deadly Night

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Posty: 745
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, 22:33
Lokalizacja: Maupiti Island
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 64 razy
Płeć:

Re: Bohemian killing - ocena użytkownika

Post autor: earwig11 » 19 lutego 2021, 18:17

Interesujący i oryginalny pomysł, szkoda tylko, że wykonanie na średnim poziomie. Miałem dwie sytuacje gdzie udało mi się zablokować grę (dalej działała, ale nie mogłem nic już zrobić) i pozostało tylko wgranie ostatniego zapisu. Ponadto przez cały czas miałem dodatkowy czerwono-zielony "kursor" towarzyszący temu normalnemu. Na początku to wkurzało, później przestałem go zauważać. Problem popularny również u innych użytkowników Steama i który prawdopodobnie nigdy już nie zostanie naprawiony. Z pomniejszych błędów: przeskakiwanie dialogów na sali sądowej powoduje, że zebrane dowody nie są zapisywane. Nie podobało mi się też, że niejasne są warunki jakie należy spełnić aby uzyskać niektóre zakończenia. 5/10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bohemian killing”