Bolt Riley: A Reggae Adventure Game

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Bolt Riley: A Reggae Adventure Game

Postautor: Vicek » 08 sierpnia 2014, 16:56

Bolt Riley: A Reggae Adventure Game ma być składającą się z trzech epizodów dwuwymiarową przygodówką.

W grze wcielimy się w Bolta Rileya, biednego chłopaka z Trenchtown w Jamajce. Razem z Boltem przejdziemy drogę pełną problemów, odkrywania siebie, miłości, przyjaźni i inspiracji, by w końcu odnaleźć pasję do reggae i stać się znaną na całym świecie gwiazdą muzyki.

Autorzy planują wprowadzić do gry coś w rodzaju drugiego ekwipunku, w którym znajdą się umiejętności, jakich bohater nauczy się podczas swoich podróży. Ma to działać podobnie jak czary w późniejszych częściach serii Quest for Glory.

Trwa krótka, zaledwie tygodniowa kampania na Kickstarterze, która ma sfinansować pierwszy epizod. Zebrano już ponad 27 tysięcy z planowanych 31,668 tys $. To już drugie podejście autorów do Kickstartera. Za pierwszym razem chcieli sfinansować od razu całą grę i uzbierali wówczas ponad 50 tysięcy z zakładanych 120 tysięcy $.

Kampania na Kickstarterze
Profil na facebooku
Steam Greenlight

Demo wersji alfa

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=uWhMwq9e6UU

Screeny:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: Bolt Riley: A Reggae Adventure Game

Postautor: jarecki83 » 08 sierpnia 2014, 17:27

Wygląda całkiem możliwie, coś jak skrzyżowanie Deponii z Runaway... :mysli: Pomysł też jest ok, mam tylko nadzieję, że bohater nie będzie musiał przy okazji ratować całego świata :E Pozostaje czekać, ale jakoś szczególnie się nie napalam...

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: NajPhil » 08 sierpnia 2014, 18:31

Ja już mam powoli dość słuchania o tej grze. Jej twórca Oded Sharon zrobił w trakcie pierwszej zbiórki taki szum w grupie Adventure Games na facebooku, że to już zakrawało na agresywną akcję spamerską albo molestowanie :)
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 08 sierpnia 2014, 19:34

Tła mi się nie podobają. Jakieś takie mdłe. Kolorów zabrakło? To ma być Dżamajka? :nie:

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 08 sierpnia 2014, 19:50

NajPhil pisze:Ja już mam powoli dość słuchania o tej grze. Jej twórca Oded Sharon zrobił w trakcie pierwszej zbiórki taki szum w grupie Adventure Games na facebooku, że to już zakrawało na agresywną akcję spamerską albo molestowanie :)

To nie Oded Sharon molestował, tylko Paul Trowe. ;)

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: NajPhil » 08 sierpnia 2014, 23:31

W tej grupie akurat bardziej Oded, gadałem z nim przez chwilę, chcąc się dowiedzieć, jakie rodzaj zagadki planuje, czy tylko inwentarzowe. Miły gość, ale pół roku temu, jak zacząłem jechać z reklamami, namawianiem do wpłaty, to człowiek miał mu ochotę urwać głowę.

https://www.facebook.com/groups/200182060021171/

Zresztą to nie pierwsza tego typu akcja w grupie. Jakiś czas temu pewien Grek, który zrobił gierkę o bodajże Jazonie, też wypruwał z siebie flaki, by mu za sponsorować możliwość dalszej pracy.
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 09 sierpnia 2014, 13:23

Zbiórka zakończyła się sukcesem, zebrano ponad 32 tysiące $.

Jakoś szczególnie zachwycony nie jestem. Animacja postaci nie wygląda najlepiej, tła są ładne, ale też bez jakiejś rewelacji. Mimo wszystko jestem ciekaw, co z tego wyniknie.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 10 sierpnia 2014, 21:03

jarecki83 pisze:Wygląda całkiem możliwie, coś jak skrzyżowanie Deponii z Runaway... :mysli:

Mnie się zaś kojarzą te tła z A New Beginning. Chociaż niektóre screeny faktycznie przypominają mi Deponię :)
Też w sumie jestem ciekawa co z tego wyjdzie.
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 10 sierpnia 2014, 21:08

Mnie za to screeny (zwłaszcza ostatni) kojarzą się z The Night of the Rabbit :P Kreska podobna jak w grach Daedalic, choć mimo wszystko całość wygląda trochę gorzej ;)

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 10 sierpnia 2014, 21:22

Fakt, widać podobieństwa do tych tytułów. Oby animacje postaci wypadły lepiej jak u Deadalic. Chociaż po tym, co zobaczyłem w trailerze, mam w tej kwestii pewne obawy :mysli:

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 10 sierpnia 2014, 21:32

Też mam wątpliwości. Animacja postaci na tym filmiku kiepsko wygląda, w dodatku bohater porusza się bardzo wolno...

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 13 sierpnia 2014, 14:19

A mnie się... ogólnie podoba. Przynajmniej fabuła, to powiew nowości :) I choć grafika też kojarzy mi się z Deponią - za którą nie przepadam ;),to będę czekać. Być może z tej 'mąki powstanie dobry chleb' :)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 13 sierpnia 2014, 19:28

Jak zauważyłem ostatnio, koleżance każda zapowiedziana gra się podoba/może być dobra. Czym to tłumaczyć? :)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 16 sierpnia 2014, 17:48

Może... zmęczeniem materiału :P Albo pragnieniem, by wreszcie móc/chcieć widzieć same pozytywy :mysli:
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 17 sierpnia 2014, 20:12

To może lepiej odpocząć z rok lub dwa od grania?

Wróć do „Bolt Riley: a reggae adventure”