Everybody's gone to the rapture - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
33%
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
33%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
33%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Podziękował(a): 36 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy

Everybody's gone to the rapture - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 18 maja 2016, 14:54

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Introverder
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Everybody's gone to the rapture - ocena użytkownika

Postautor: Introverder » 27 listopada 2016, 02:42

Cóż, może będę w mniejszości, ale mnie gra nie porwała - daję jej 5/10.

Podobała mi się natomiast b. oprawa audio-wizualna, która jest wg mnie b. dobra. Ale może wymienię tak po kolei, co widzę:

PLUSY:
- oprawa audiowizualna (choć często popadanie w egzaltację przy każdym niemalże momencie jest lekką przesadą),
- dobry dubbing,
- oryginalna realizacja.

MINUSY:
- mnie ta historia nie urzekła i banalny morał na końcu o miłości (...),
- chodzenie w tempie żółwia błotnego w trakcie sjesty - nie wiedziałem nawet, że podobno można biegać, bo trzeba podobno dłużej jakiś przycisk wcisnąć, czego nie udało mi się zrobić, a i wtedy podobno jest woolno,
- gra mimo wszystko nuży i przebieg fabuły też - na co wpływ ma tryb chodzenia żółwia i egzaltacja w momentach chodzenia drogą asfaltową i zaduma nad fakturą jezdni,
- b. mało gry w grze i prawie żadnej interakcji.

Oczywiście każdy może mieć odmienne zdanie. To co mnie porwało to nie tyle historia, co właśnie oprawa audio-wizualna, która naprawdę fajnie się prezentuje.

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Re: Everybody's gone to the rapture - ocena użytkownika

Postautor: earwig11 » 29 grudnia 2016, 16:19

Gra od twórców Dear Eshter i jak można było się spodziewać z taka samą rozgrywką. Czyli tylko chodzimy po okolicy (tempem ciężko rannego żółwia), słuchając komentarzy i rozmów w formie wspomnień z przeszłości, starając się zebrać to wszystko w jedną całość i rozwikłać tajemnicę opuszczonej z dnia na dzień doliny. Oczywiście na końcu pozostaje kilka pytań bez odpowiedzi i duże pole do interpretacji zasłyszanych informacji. Z oceną jest ciężko, z jednej strony mamy ogromną przestrzeń do zwiedzania - kilka brytyjskich wsi z przyległościami, piękną oprawę audiowizualną i wciągającą fabułę. Z drugiej zero zagadek, inwentarza, czy jakichkolwiek żywych postaci. Interakcja w Everybody's Gone to the Rapture ogranicza się tylko do wywoływania od czasu do czasu w odpowiednich miejscach w/w wspomnień. Osoby, które nudzą się "symulatorami spaceru" nie mają tu czego szukać, ale fani Dear Eshter otrzymują jeszcze lepszą opowieść. 8/10

Wróć do „Everybody's gone to the rapture”