Kathy Rain - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
5
71%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
14%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
14%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Annica
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy

Kathy Rain - ocena użytkownika

Postautor: Annica » 05 maja 2016, 18:40

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Re: Kathy Rain - ocena użytkownika

Postautor: PawelJasiak » 22 marca 2017, 04:09

8,5/10

Od pierwszych chwil gra przypomina Gabriela Knighta (zagadki - np. z dyktafonem, zmarły dziadek z tajemnicą, miła babcia udzielająca porad, dokumenty zamknięte na strychu, sposób poruszania się głównej bohaterki między planszami.. i można tak długo). I nie ma w tym nic złego, nie wstyd czerpać od najlepszych :) Pomysł na fabułę jest świetny, faktycznie udało się napisać bardzo niepokojącą opowieść, szczególnie w końcówce. Niestety gra jest kapkę za krótka. A no i w jednej zagadce nie widziałem zbytnio logiki, dobrze że główna bohaterka zwróciła mi uwagę, abym zbytnio nie kombinował i skupił się na prostszym rozwiązaniu :) Poziom trudności ogólnie nie jest zbyt wysoki, co pozwala się skupić na opowiadanej historii. Konkludując - zdecydowanie warto, szczególnie jeżeli ktoś lubi cięższe - horrorowo/thrillerowe klimaty w grach.

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=57751#p57751
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Sally Sparrow » 10 kwietnia 2017, 12:52

Piękna pikselowa grafika, bogata kolorystycznie, niezła mechanika gry, przyzwoity scenariusz i dialogi, całkiem dobry VO. Zagadki dosyć proste, choć raz czy dwa razy zdarzyło mi się zaciąć, nie z powodu trudności zagadek, raczej z niewiedzy co robić dalej. Muzyka całkiem przyjemna. Gra ma klimat i miejscami mocno niepokojącą atmosferę. Podobna do Gabriela Knighta. Jak dla mnie wykracza poza kategorię "inspiracja", niekiedy zakrawa niemal na plagiat ;) Ale nie przeszkadza mi to, wręcz przeciwnie. Bardzo mi się za Gabrielem tęskni, więc ta gra idealnie wypełniła pustkę po nim (choć wiadomo, to nie to samo, nieważne jak bardzo obie gry są zbliżone do siebie). Podoba mi się jak intuicyjna to gra. Twórcy sprytnie podpowiadają co należy dalej zrobić (choć jak napisałam wyżej, nie wszystkie te podpowiedzi do mnie trafiły), ale elegancko ocierają się o granicę za którą jest prowadzenie gracza za rączkę.

Gra ma dwa minusy: Ciut za proste zagadki oraz długość rozrywki. Gra rozgrywa się w segmentach, każdy z nich to kolejny dzień. Dni jest 5. Moim zdaniem mogłoby ich być o 2 lub 3 więcej. To pozwoliłoby równieź na umieszczenie w grze kilku nowych lokacji.

8/10

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 45 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 41 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 02 maja 2017, 08:25

Nic specjalnego. Nastawiałam się na wciągającą historię, którą będę śledzić z wypiekami na twarzy, ale niestety srogo się zawiodłam. Fabuła jest najwyżej letnia, nie porwała mnie. Grafika jest przyjemna dla oka, lokacje wykonane starannie, a muzyka przygrywająca w tle przyjemna dla ucha. Kathy Rain to taka uboga kuzynka Gabriela Knighta - jak nie masz w co grać, to możesz spróbować.

5/10
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Wróć do „Kathy Rain”