Downfall (2016) - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
100%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Downfall (2016) - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 01 kwietnia 2016, 01:01

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Re: Downfall (2016) - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 02 kwietnia 2016, 16:32

Oj tak, to są moje klimaty :)
Na początek zaznaczę, że Redux nie jest przeniesionym 1 do 1 oryginałem. Oczywiście większość głównych założeń fabularnych i wydarzeń pozostało bez zmian. Chociaż nie jest to regułą, niektóre zostały przepisane na nowo i sporo się różnią. Twórcy nie poszli na łatwiznę, trochę pozmieniali i dodali nowe elementy fabularne i miejscówki. Spotkamy też stare znajome z The Cat Lady, w ogóle historia z Downfall jest kontynuacją tej z Cat Lady. :)

Zagadki, choć wiele z nich się pokrywa, też zostały przerobione, zaznaczę że zmiana z typowego point&clicka na sidsecrollowy horror sprawiła, że stały się one łatwiejsze, nie sposób przegapić potrzebnych nam rzeczy, ponieważ ilekroć kolo nich przechodzimy pojawia się menu kontekstowe.
Oprawa jest ponura, w większości czarno biała, od czasu do czasu przełamana jakimś kolorem (najczęściej krwistą czerwienią). Nie jest tak kolorowa jak w pierwowzorze, nawet The Cat Lady wydaje się przy barwna.

Na pewno do Downfall wrócę jeszcze nie raz, chcąc poznać wszystkie 3 zakończenia.

ocena: 8/10 Teraz już wiem, że biorę w ciemno wszystko, co wyjdzie spod ręki R Michalskiego.

Tytułem końca: Downfall (2016) można poznawać samodzielnie, jednak zapoznanie się z historią Susan Ashworth rzuci światło na wiele wydarzeń, pozwoli również na delektowanie się wieloma smaczkami :) Ogólnie polecam grać w takiej kolejności: Downfall, The Cat Lady, Downfall: Redux :)
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Wróć do „Downfall: redux”