Downfall: a horror adventure game - solucja, poradnik

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Posty: 2293
Rejestracja: 19 października 2014, 14:19
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Downfall: a horror adventure game - solucja, poradnik

Postautor: ZenekZombie » 02 października 2015, 16:22

Wszelkie prawa autorskie do Solucji są moją własnością.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione!


Downfall – solucja
Autorka: ZenekZombie

Obrazek
Joe Davis

Wejdź do hotelu. Ze stolika zabierz menu, przeczytaj notatkę przy drzwiach. Zadzwoń dzwonkiem i porozmawiaj z recepcjonistką. Wynajmij pokój 101. Windą wjedź na pierwsze piętro i wejdź do pokoju.

Obrazek

Po przebudzeniu zejdź do jadalni, porozmawiaj z recepcjonistką i wróć do pokoju. Przeczytaj notatkę od Ivy. Z tacy leżącej na łóżku zabierz nóż. Zejdź do recepcji.

Kluczem do pokoju przywołaj kota, następnie użyj na nim noża – otrzymasz klucze do pokojów 101 i 102. Idź do pokoju 102. Porozmawiaj z Sophie, wróć do swojego pokoju i zaśnij.

Wjedź na drugie piętro. W pokoju 201 porozmawiaj z Doktorem Z – otrzymasz klucz do piwnicy. Zabierz strzykawkę i szklany pojemnik.

Obrazek

Wyjdź do przyhotelowego ogródka i zabierz linę. Wiedź teraz na piętro 4 i wejdź do pokoju 401. Zabierz klucz do kuchni ze stolika. Udaj się do jadalni i kluczem otwórz kuchnię. Z szafki zabierz szpikulec do lodu. Wejdź do chłodziarki. Otwórz drzwiczki zamrażarki i ukrusz trochę lodu, który umieść w szklanym naczyniu. Ze ściany odkręć nogę manekina.

Idź na klatkę schodową. Kluczem otwórz drzwi do piwnicy. Zabierz puszkę z olejem i deskę. Przywiąż sznur do deski i połóż ją nad dziurą. Zejdź na dół. Strzykawkę napełnij czerwoną substancją. Podejdź do ciała i przeczytaj akta denata. Odwiń skórę głowy i włóż mózg do naczynia z lodem. Przed wyjściem na górę przesuń dźwignie na ścianie.

Obrazek

Obrazek


Z pierwszego piętra klatki schodowej zabierz trutkę na szczury. Idź do Doktora Z i oddaj mu mózg. Zostań jego asystentem. Idź do pokoju 102 i zrób zastrzyk Sophie. Zabierz jej naszyjnik. Idź spać.

Po przebudzeniu podnieś kartkę spod drzwi i ją przeczytaj. Udaj się na 4 piętro. Na końcu korytarza znajdziesz młotek.

Idź na 3 piętro. Zabierz piłę. Wejdź do pokoju po prawej. Podnieś strzelbę i wyrwaną kartkę. Możesz również przeczytać pamiętnik leżący na podłodze. Przyjrzyj się wciąż żyjącemu ciału. Wróć do hallu i użyj naszyjnika na lustrze. W nowo otwartym pomieszczeniu znajdziesz lodówkę, a w niej piwo. Zabierz również rękę manekina.

Zejdź do piwnicy. Przełącz wajchę od gazu. Idź do kuchni i piłą wytnij mózg świni, który następnie umieść w ciele w piwnicy.

Wróć na 3 piętro. Wejdź do pomieszczenia po prawej i włącz gaz w kuchence. Udaj się do pomieszczenia po lewej. Porozmawiaj z panem Harrisem i Sophie. Ze stołu, spod talerza zabierz głowę. Daj Harrisowi piwo. Wróć do pomieszczenia za lustrem i zabierz jeszcze jedno piwo. Wejdź do pomieszczenia z kuchenką. Z resztek ciała zabierz klucz. Przez dziurę w ścianie wejdź do pokoju z blenderem. Zabierz nogę manekina z podłogi. Użyj blendera do zrobienia koktajlu:
  • Włóż głowę i naciśnij czerwony przycisk
  • Dodaj piwo, olej i trutkę na szczury
  • Wciśnij czerwony przycisk i zabierz naczynie z napojem.

Wyjdź z hotelu. Idź do centrum, następnie w lewo pod bramę studia. Drzwi do stróżówki są zamknięte, więc młotkiem wybij okno. Włóż dłoń w otwór, by otworzyć drzwi. Wejdź do środka. Przyjrzyj się tablicy. ZAPISZ GRĘ (decyzja ma wpływ na zakończenie) Otwórz szafkę.
Po rozmowie wybierz opcję zaczekaj (wariant A) lub użyj broni (wariant B).


Agnes

Z łóżka zabierz koc oraz prześcieradło, które ze sobą połącz i przywiąż do klamki od drzwi. Zejdź po prowizorycznej linie na dół. Udaj się do muzeum figur woskowych (za studiem w lewo i w górę). W środku zabierz łopatę (ZAPIS). Uciekaj drzwiami po prawej. Szybko biegnij do stróżówki przy studiu i ukryj się w szafce.

Porozmawiaj z kobietą. Z trumny po prawej zabierz klucze i naboje do strzelby. Kluczami otwórz drzwi. Wróć na teren hotelu. W ogrodzie zacznij kopać spulchnioną ziemię.

Joe Davis

wariant A – Agnes żyje. Od tej pory Agnes będzie Ci towarzyszyć. Idźcie razem do stróżówki. Poproś Agnes o naciśnięcie dźwigni, a sam wejdź do stróżówki i użyj panelu kontrolnego. Wejdź do studia i zabierz głowę manekina.

Wróć do hotelu. Idź na 2 piętro, kluczem otwórz drzwi 202. Wejdź do środka i podaj koktajl Sophie. Porozmawiaj z Agnes i wyjdź z pokoju.

wariant B – Idź na 2 piętro, kluczem otwórz drzwi 202. Wejdź do środka i podaj koktajl Sophie. Wyjdź z pokoju.

Młody Joe

Zabierz łom. Z kupki weź kamień, którym rzuć w deskę. Ponów czynność. Idź w prawo. Łomem podważ blok z cementu.

Joe Davis

Wariant B – Idź do pokoju 101. Spotkasz tam ducha, który będzie cię śledził. Idźcie razem do stróżówki. Poproś Agnes o naciśnięcie dźwigni, a sam wejdź do stróżówki i użyj panelu kontrolnego. Wejdź do studia i zabierz głowę manekina.

Teraz oba warianty się zazębiają.

Udaj się do 401 i porozmawiaj z recepcjonistką. Idź do Doktora Z – otrzymasz walkie talkie. Zejdź na parter i podążaj za ścieżką ubrań do chłodni. Wejdź w sekretne przejście i dalej drabiną w górę. Ze ściany zabierz ramię manekina. Przejdź przez przejście po lewej. Możesz pocałować recepcjonistkę (zakończenie 3A) lub ją zostawić (zakończenie 3B).

Otwórz drzwi do hallu na 4 piętrze i przejdź schodami obok. Znajdziesz się na dachu. Porozmawiaj przez walkie talkie z Doktorem i użyj łomu na kominie.

Wróć do pokoju 201. Przyjrzyj się książce i wyjmij z niej fotografię. Złóż manekina i podnieś jego prawe ramię tak jak na fotografii. Użyj dźwigni przy drzwiach. Wejdź do sekretnego pomieszczenia, skąd zabierz piłę i naboje.

Wróć na 4 piętro. W dziurę w drzwiach wsuń menu, kluczem 101 wypchnij klucz, który spadnie na menu. Wysuń je spod drzwi i otwórz kluczem drzwi. Zabij Sophie przy użyciu piły.

Zejdź na klatkę schodową na pierwszym piętrze. Przeładuj strzelbę (Zapis!). Wejdź do Twilight Lounge. Zastrzel mordercę i przeładuj (ZAPIS). Idź dalej w lewo. Wejdź w lustro. Rozpocznie się walka z bossem. Celuj w biały łeb. Po strzale przeładowuj. Cztery strzały powinny wystarczyć. Jeśli potwór wytrąci Ci strzelbę, po prostu ją podnieś.

Podnieś Ivy i zanieś ją do windy. Wiedźcie na 5 piętro. Gdy dojdziecie do pokoju Doktora Z, umieść Ivy w krześle i użyj panelu kontrolnego.

Billy Hookway

Porozmawiaj z Darrenem Blackiem. Rozkaż oficerowi wyważyć drzwi i wejdź do środka. Wysłuchaj nagrania na sekretarce. Zdejmij zasłonę ze ściany. Użyj światła UV na białej ścianie i odczytaj ukryty napis. Zabierz siekierę. Przyjrzyj się zdjęciu. Porozmawiaj z Darrenem na temat wskazówek. Siekierą wyłam deski w podłodze. ZAPIS Udaj się w lewo.

Obrazek

Joe Davis - zakończenie

Wybierz jedną z trzech opcji zakończenia przygody. Po napisach końcowych czeka dodatkowa scenka, na którą ma wpływ los Agnes (wariant A lub B).

Opcja 3 ma dwa zakończenia, na które wpływ ma twoja relacja z recepcjonistką (3A lub 3B).

KONIEC
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Wróć do „Downfall: a horror adventure game”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość