Samorost 3 - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
25%
9. Prawie doskonała
1
25%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
50%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Samorost 3 - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 31 marca 2016, 17:51

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Re: Samorost 3 - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 06 kwietnia 2016, 17:29

Rewelacyjna gra, animacja, oprawa muzyczno-wizualna i masz ludzik biegający w szlafmycy. Tylko by się chciało pograć ciut dłużej. Mam niedosyt, zagram jeszcze raz, bo nie odblokowałam wszystkich osiągnięć, ale i tak zagranie ponownie nie zmieni faktu, że jest piękna ale krótka. Moja ocena 9/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Samorost 3 - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 29 maja 2017, 12:30

Najdłuższa część serii kontynuująca przygody dobrze nam znanego gnoma. W przeciwieństwie do poprzedniczek, akcja dzieje się na kilku planetach/asteroidach. Ale czy to dobrze? Przemierzając kolejne światy, miałem wrażenie, że twórcom zaczęło brakować pomysłów. Ma się wrażenie, że wraz z postępem rozgrywki jest coraz ubożej. Bogactwo zagadek jest pozorne, gdy uświadomimy sobie, że większość związana jest z opcjonalnym zbieraniem fragmentów melodii. Niestety, zebranie kompletu nic nie daje (poza achievementem, ale kogo to obchodzi?). Przyczepię się też do niejasnej mechaniki gry. Gracz sam musi odgadnąć na co twórcy pozwalają, ale czasami nie jest to takie oczywiste. Zaciąłem się przez to dwa razy: po raz pierwszy, gdy nie wiedziałem, że tytuł pozwala na przeciąganie za pomocą kursora; drugi raz był związany z brakiem konsekwencji. W grze jest jedna sytuacja, gdy trzeba wielokrotnie kliknąć interaktywne obiekty. Skąd ta zmiana? Chyba by sfrustrować gracza. Doprowadziło to do sytuacji, gdy z powodu wyjazdu musiałem odłożyć grę na półkę, a po powrocie nie chciało mi się do niej wracać. Taka sytuacja znacznie obniża u mnie wartość produkcji.

Czesi przyzwyczaili nas do wysokiej jakości swoich dzieł pod względem audio-wizualnym. Nie inaczej jest tutaj. Przepiękna baśniowa grafika w połączeniu z niesamowitym dźwiękiem tworzą oniryczny klimat. Całość dopełniają nieliczne kreatywne zagadki (np. z dziadem borowym).

Jednak ze względu na wady opisane wyżej, nie mogę dać więcej niż 7+/10.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Wróć do „Samorost 3”