Return of the phantom - solucja, poradnik

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Posty: 2335
Rejestracja: 19 października 2014, 14:19
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 47 razy
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Return of the phantom - solucja, poradnik

Postautor: ZenekZombie » 21 sierpnia 2017, 00:59

Wszelkie prawa autorskie do Solucji są moją własnością.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione!
ZenekZombie


Obrazek
Return of the Phantom - solucja
Autorka - ZenekZombie


Jest to solucja do wyższego poziomu trudności (Challenging). W solucji nie ma spoilerów. W grze można zginąć, także częste zapisy są wskazane, w poradniku zaznaczyłam szczególnie newralgiczne miejsca.


Czasy obecne

Porozmawiaj z Monsieur Brie, następnie udaj się w prawo i przejdź przez znajdujące się tam drzwi. Znajdziesz się pod sceną, wejdź po schodkach i wyjrzyj na scenę. Zejdź na dół i pociągnij za dźwignię - schodki się przesuną, wejdź po nich ponownie i wyjdź na scenę.

Udaj się w lewą stronę i wyjdź ze sceny z lewej. Porozmawiaj z Charlesem. Następnie wróć na scenę i tym razem udaj się w prawo. Podnieś żółtą ramkę. Następnie idź w prawo za kulisy. Przejdź przez drzwi i wejdź po schodach. Na pierwszym piętrze w jednej z garderób znajdziesz Julie, z którą porozmawiaj. Następnie udaj się piętro wyżej, spójrz na bukiet i wejdź do garderoby. Porozmawiaj z Christine.

Obrazek


Wróć za kulisy i podejdź do krętych schodów, zabierz worek z piaskiem. Wejdź po schodach na górę. Przejdź po platformie i po drodze zabierz niebieską ramkę. Na końcu znajdziesz kabel od żyrandola, na którym wisi notatka, którą przeczytaj.

Obrazek


Zejdź krętymi schodami dwa piętra w dół. W pomieszczeniu podnieś czerwoną ramkę.

Udaj się teraz do foyer (pomieszczenie w lewo od roztrzaskanego żyrandola). Wejdź do biblioteki (środkowe drzwi), tam przyjrzyj się rozbitej gablocie, następnie z półki po lewej zabierz książkę, którą przeczytaj. Po lekturze przejdź przez drzwi po lewej do gabinetu pana Brie, z którym porozmawiaj.

Obrazek


5 minut później

Wejdź do garderoby. Opuść pokój i pobiegnij za kulisy, następnie wespnij się po kręconych schodach i biegnij po platformach w lewo.

Przeszłość

Po rozmowie udaj się za kulisy. Zabierz hak leżący przy skrzyni. Idź na prawą stronę sceny i zabierz żółtą ramkę (leży w tym samym miejscu, co poprzednio).

Obrazek


Wróć na kręcone schody i daj się na górę, na platformie znajdziesz niebieską ramkę. Wróć na schody. Teraz dwa piętra w dół. Znajdziesz czerwoną ramkę oraz lampę na stole.

Obrazek


Zejdź jeszcze jedno piętro w dół. Przyjrzyj się manekinom i zabierz ze skrzyni sznur, który połącz z hakiem. Przejdź przez drzwi po lewej i porozmawiaj z Jacquesem. Zwróć szczególną uwagę na ulubiony utwór upiora!

Obrazek


Udaj się do Foyer i porozmawiaj z Edgarem Degas. Następnie wejdź do gabinetu Richarda i pogadaj z nim.

Wróć do foyer i udaj się do na górę do lóż. Porozmawiaj z Madame Giry. Jako że już odnaleźliśmy 3 ramki, wpuści nas ona do loży nr 5. Wejdź do loży i odczytaj notatkę. Następnie przyjrzyj się kolumnie po lewej - jest w niej dziurka na klucz, którą dokładnie obejrzyj.

Obrazek


Udaj się do pokoju Christiny. Po rozmowie wyjdź. Zdejmij siekierę ze ściany i rozwal nią drzwi.

Później tego wieczoru

Porozmawiaj z Monsieur Richard, wyjdź z pomieszczenia i udaj się do kasy biletowej (po lewej). Poproś o bilet na swoje nazwisko. Otrzymasz kopertę, w której znajdziesz bilet i notatkę, oba przedmioty dokładnie obejrzyj. Udaj się do korytarza z lożami, porozmawiaj z Madame Giry i powiedz, że masz bilet. Wejdź do swojej loży i usiądź.

Godzinę później

Porozmawiaj z Monsieur Richard, następnie udaj się do pomieszczenia pod sceną. Zabierz klucz leżący na podłodze. Pobiegnij do loży nr 5. Kluczem otwórz tajne przejście w kolumnie. Zejdź na najniższy poziom. Włącz lampę i najlepiej zapisz grę!

Spoiler:


Udaj się przejściem po prawej stronie jezioran następnie idź na:
 • wschód
 • północ
 • wschód
 • północ x2
 • wschód x4
 • zachód x2
 • północ x2
 • zachód
 • północ
 • zachód
 • północ
 • wschód x2
 • południe
 • wschód x4
 • północ.

Obok szkieletu znajdziesz miecz, który sobie przywłaszcz. Przypatrz się panelowi na ścianie. Musisz wcisnąć guziki tak, aby przedstawiały słowo "ERIK". Litery liczymy od lewej do prawej.

Obrazek


Przejdź przez drzwi, mieczem odgarnij pajęczynę. Zapis!

Udaj się teraz na:
 • północ x2
 • zachód x3
 • północ
 • wschód.
Zapis! Przejdź przez drzwi w dolnym rogu. Musisz ułożyć z paneli na ścianie maskę upiora, ale radzę się śpieszyć! Po ułożeniu otworzy się klapa - zaczep o nią hak z liną i zmykaj stamtąd.

Obrazek


Usiądź przy organach i zagraj podany przez Jaquesa ulubiony utwór Upiora - otworzą się drzwi, przez które przejdź. Obejrzyj czaszkę u podnóża maszyny, w której uwięziona jest Christine. Włóż w dziurkę klucz, którym uprzednio otwarłeś kolumnę. Następnie, w dole ekranu znajdują się czaszki, naciśnij trzecią od prawej, a uwolnisz dziewczynę. Otrzymasz pierścionek.

Obrazek


Idź w lewo. Zaatakuj napastnika mieczem. Zabierz nuty z organów i wyjdź przez drzwi po lewej. Spod ściany zabierz wiosło i idź w lewo - wsiądź na łódkę.

Obrazek


Wyjdź przez drzwi po lewej i po drabinie wejdź na środkowe piętro.

Wróć przez ukryte przejście i po drabinie udaj się na najwyższe piętro. Idź w prawo i zejdź po kablu od żyrandola. Wytrąć napastnikowi laskę, a następnie zdejmij maskę.

Epilog
Porozmawiaj z Christine i Monsieur Brie.

Gratulacje, ukończyłeś Return of the Phantom!
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Wróć do „Return of the phantom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość