Last door, The - sezon 2 - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
67%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
33%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Last door, The - sezon 2 - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 17 lutego 2016, 22:21

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny!

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Kontakt:

Re: Last door, The - sezon 2 - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 31 marca 2016, 14:46

Jest dobrze, nawet bardzo dobrze. :)
Fabuła, która jest kontynuacją sezonu pierwszego, jest nadal doskonała. W tym sezonie wcielamy się w Doktora Wakefielda, który podąża śladem zaginionego protagonisty pierwszej części - Devitta. Zostają rozwiązane luźne wątki i niedomówienia, pierwszej części. Na plus zaliczam też dwa zakończenia, mimo iż decyzję, które zobaczymy, podejmujemy tylko w ostatnich minutach gry.

Klimat i atmosfera pozostają niezmiennie wyśmienite. Tak samo jak oprawa muzyczna - moim skromnym zdaniem - jest to jedna z najlepszych ścieżek dźwiękowych, jaką miałam przyjemność usłyszeć. Świetnie buduje poczucie zagrożenia i niepokoju.
Tym razem w grze zwiedzimy, dużo więcej różnorodnych lokacji, od piękniej posiadłości, przez oddaloną od cywilizacji wyspę, aż po miejsce wyjęte wprost z sennego koszmaru. Szczególnie miejscówki w ostatnim rozdziale zasługują na pochwałę.

Zagadki stoją na przyzwoitym poziomie. Nie są za łatwe, ale też nie sprawiają, że zwoje mózgowe parują. Tylko raz zupełnie nie wiedziałam, co należy zrobić i po prostu latałam po całej wyspie, szukając elementu, który popchnie rozgrywkę dalej.
Spoiler:
Nie podobał mi się też leśny labirynt w ostatnim rozdziale. Mimo iż wiedziałam dokładnie, jak należy się kierować (zebrałam wszystkie wskazówki), tylko łut szczęścia zadecydował, że udało mi się przez niego przejść.

Jednokrotne przejście zajęło mi około 7 godzin.

Oceniam tytuł na 8/10
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 07 listopada 2017, 19:15

8/10

Równie dobra co poprzedniczka, właściwie to bardziej jedna gra z ośmioma epizodami niż dwie gry z czterema. Klimat i muzyka wciąż są doskonałe, w związku z tym nawet dość umowna grafika nie zwraca większej uwagi. Widać w tej grze sporo dużo włożonego serca :) w pozostałym zakresie również podtrzymuję uwagi poczynione do sezonu 1.

Spoiler:

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 07 listopada 2017, 21:32

Z tego co pamiętam, to tak, znalazłam wszystko, zorientowałam się w tym myku, a mimo to nie mogłam wyleźć z tego zakichanego lasu. Potem przy nagrywaniu poradnika było mi już łatwiej :) Ja po prostu nie ogarniam labiryntów (Shadow of the Comet i Return of the Phantom, patrzę na was!) :/
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: DirkPitt1 » 29 lipca 2018, 19:09

Kolejna część TLD charakteryzuje się podobnym klimatem, co poprzedniczka, ale chyba odrobinę słabszym. Muzyka wciąż jest znakomita, grafika wciąż daje po oczach wielkością pikseli. Sporym plusem jest większa różnorodność scenerii. Zagadki też są w porządku. Jedyne, co mi nie do końca przypadło do gustu, to leśny labirynt w ostatnim rozdziale. 8-

Plusy:
Klimat
Muzyka
Większa różnorodność lokacji niż w jedynce

Minusy:
Straszne piksele
Świat za Zasłoną wyobrażałem sobie inaczej
Ostatnio ukończone: The Last Door 1 & 2
W trakcie:
W planie: Primordia

Wróć do „Sezon 2”