Last door, The - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
17%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
4
67%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
17%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Last door, The - ocena użytkownika

Postautor: jarecki83 » 22 lipca 2014, 03:11

Obrazek
Mile widziane uzasadnienie oceny

Właśnie skończyłem komercyjną wersję, więc podzielę się paroma spostrzeżeniami.

Pierwsze co trzeba powiedzieć, to to, że gra posiada GENIALNY soundtrack. W niewielu przygodówkach spotyka się taką jakość, nawet wysokobudżetowe produkcje rzadko mogą pochwalić się tak dobrą muzyką. Efekty dźwiękowe również stoją na wysokim poziomie, są bardzo realistyczne i dość sugestywne. Do pełni szczęścia zabrakło tylko dubbingu...

Drugą sprawą, o której trzeba wspomnieć, to fakt, że gra potrafi nieźle przestraszyć. Do tego stopnia, że parę razy wyrwało mi się z ust "ja pier..." :strach: Niejednokrotnie dałem się zaskoczyć, chociaż za każdym razem wydawało mi się, że jestem już na takie akcje, jak wylatujące z jakiegoś kąta ptaszyska, dobrze przygotowany.

Co do zagadek, to jest ich mało i są one dość łatwe, chociaż z każdym epizodem stają się bardziej wymagające. W sumie zdarzyło mi się tylko raz utknąć, a tak poza tym wszystko idzie prawie jak po maśle. I w sumie dobrze, bo można skupić się na fabule, która jest dość zagmatwana. Trzeba czytać dokładnie i powoli wszystkie notatki, bo łatwo się pogubić kto jest kto, a trochę nazwisk w tej całej historii jest. Każdy epizod kończy się efektownym cliffhangerem, jedynie ostateczne zakończenie jest niezbyt satysfakcjonujące, bo zbyt wiele nie wyjaśnia... :bezradny:

Ale ogólnie jest ciekawie, gra posiada odpowiedni klimat, przyzwoity czas rozgrywki (ok 2 godziny na epizod), no i jeśli ktoś lubi grafikę retro, to będzie zadowolony. Ode mnie 7/10.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy
Kontakt:

Re: Last door, The - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 18 listopada 2014, 00:41

Jestem świeżo po. Grę ukończyłam praktycznie za jednym posiedzeniem (a dokładniej za dwoma :) ). Poniżej przedstawiam krótką listę zalet i wad:

Zalety:
+fabuła - wciągnęła mnie od pierwszych minut i trzymała aż do zakończenia,
+muzyka - jeden z najjaśniejszych punktów gry, tworzy niezwykle sugestywny klimat
+klimat - który można kroić nożem, sprawiający, że mimowolnie jeżą się włoski
+cena wersji komercyjnej (niecałe 14zł)

Wady:
- miałam małe problemy z wykrywaniem obiektów (grałam w wersję na androida)
- parę razy bohater zamiast iść teleportował się we wskazany punkt

Ni to wady ni zalety:
+/
- grafika - mogłaby być dużo bardziej szczegółowa, chociaż w moim odczuciu, tytuł straciłby wiele gdyby było ona bardziej realistyczna. Wydaje mi się, że w takiej formie w jakiej jest bardziej działa na wyobraźnie
+/- dość proste zagadki
+/- zakończenie - które zbyt wiele nie wyjaśnia, co w sumie zrozumiałe skoro mają zostać wydane kolejne części.

W skali 1-10 oceniłabym tytuł na 8 i już nie mogę się doczekać całego sezonu 2 (na razie jest dostępny tylko epizod 1):)
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 17 lutego 2016, 11:44

Plany planami, rzeczywistość rzeczywistością, dopiero teraz rozpracowuje The Last Door. Za mną trzy epizody. Fajnie obserwować progres techniczny - każdy odcinek jest coraz bardziej dopracowany, trudniejszy i z coraz większą ilością łamigłówek. Głównie ekwipunkowych, choć w trzecim epizodzie jest pewne zadanie wymagające podążania za znajdującymi się w notatce wytycznymi ;) Grę mimo wszystko przechodzi się z marszu, jeszcze ani razu nie utknąłem. Grafika - absurdalnie rozpikselowana, ale niepozbawiona specyficznego uroku i pobudzająca wyobraźnie (zwłaszcza kiedy bohater dokładnie opisuje jakiś obraz, podczas gdy ja na płótnie dostrzegam tylko plamę składającą się z ośmiu pikseli). Muzyka i dźwięki - rewelacja, główne źrodło niepokojącego klimatu, choć i strona fabularna jest tu zaskakująco ciekawa i tajemnicza. Bardzo pozytywna niespodzianka, a przecież oczekiwałem czegoś co najmniej niezłego. Zachęcam do spróbowania.
Obecnie grane: Samorost 3 (PC), RIME (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 02 listopada 2017, 01:23

8/10

Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że grafika to w przygodówkach absolutne tło. Byleby nie było problemów ze znalezieniem przedmiotów. A w Last Door takowych nie spotkałem, natomiast fabuła wyjątkowo trafiła w moje gusta. Jest mrocznie, tajemniczo i oddany został duch Lovecrafta - cały czas miałem poczucie, że gdzieś obok czai się niezidentyfikowane zło. Klimat trzymają też smutna, melancholijna muzyka i dobrze umiejscowione odłosy kroków, skrzypienia.. Zdecydowanie polecam :)

Awatar użytkownika
akira5

Postautor: akira5 » 24 maja 2018, 00:35

Wciągająca fabuła i w miarę proste, ale logiczne zagadki. Ten zestaw sprawia, że gra jest dostępna prawie dla każdego. Nawet niekoniecznie fana przygodówek. Polecam!

Użytkownik

Postautor: Użytkownik » 08 lipca 2018, 17:57

Dawno w szeroko pojętej grze przygodowej nie spotkałem się z tak głupią fabułką. Chaos, brak większej logiki (nawet jak na warunki horroru), siermiężne "straszaki" rodem z filmów klasy B. Wspominanie, że fabułka The Last Door nawiązuje do dzieł Lovecrafta jest śmiesznym chwytem marketingowym. Możliwe, że więcej wyjaśnia się w drugim sezonie gry, jednak oceniany jest pierwszy, a nie to co się stanie w kolejnym, który w komplecie wyszedł kilka lat później. Podsumowując, grafomaństwo przypominające pierwsze opowiadanie grozy, trzynastoletniego entuzjasty tematyki.

Stylowy pixel art - tak. Przesadne, sztuczne epatowanie pikselami na pół ekranu, większymi niż z czasów Amigi - absolutnie nie. Klimatyczna, melancholijna muzyka na duży plus. Zagadki raz lepsze, raz gorsze - "przygodówkowy "standard". Potencjał jednak nie do końca wykorzystany. Szczególnie z kombinowaniem "archaicznymi" przedmiotami, wieloma etapami składającymi się na rozwiązanie problemu. Chyba tylko sekcja wywołania zdjęcia pokazała drobny pazur.
Produkcja przeciętna i przypominająca mi pierwsze próby w jakimś dedykowanym "makerze". Brak klasy, wyważenia i stylu. Rozumiem, że bardziej "gęsta" atmosfera jest pociągająca i sama z siebie generuje przychylniejsze opinie, jednak nawet w tej konwencji należy zachować pewien porządek, logikę. Już dawno temu Lovercraft pokazał, że nie epatuje się na każdym szczeblu opowieści, przesadnym, sztucznym niedopowiedzeniem. Swoje trzeba wyjaśnić. Tutaj wyszło tak jakby autorzy sami nie wiedzieli co chcą przedstawić i wklejają dane elementy tylko po to "by były" i dlatego, że "potrafią je wykonać" w tym edytorze. No i mamy sporo "przygodówkowych" klisz, archaizmów. W stylu szukania klucza do furtki która ma metr dwadzieścia wysokości.

5/10

Wróć do „Sezon 1”