Last door, The - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
100%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Last door, The - ocena użytkownika

Postautor: jarecki83 » 22 lipca 2014, 03:11

Obrazek
Mile widziane uzasadnienie oceny

Właśnie skończyłem komercyjną wersję, więc podzielę się paroma spostrzeżeniami.

Pierwsze co trzeba powiedzieć, to to, że gra posiada GENIALNY soundtrack. W niewielu przygodówkach spotyka się taką jakość, nawet wysokobudżetowe produkcje rzadko mogą pochwalić się tak dobrą muzyką. Efekty dźwiękowe również stoją na wysokim poziomie, są bardzo realistyczne i dość sugestywne. Do pełni szczęścia zabrakło tylko dubbingu...

Drugą sprawą, o której trzeba wspomnieć, to fakt, że gra potrafi nieźle przestraszyć. Do tego stopnia, że parę razy wyrwało mi się z ust "ja pier..." :strach: Niejednokrotnie dałem się zaskoczyć, chociaż za każdym razem wydawało mi się, że jestem już na takie akcje, jak wylatujące z jakiegoś kąta ptaszyska, dobrze przygotowany.

Co do zagadek, to jest ich mało i są one dość łatwe, chociaż z każdym epizodem stają się bardziej wymagające. W sumie zdarzyło mi się tylko raz utknąć, a tak poza tym wszystko idzie prawie jak po maśle. I w sumie dobrze, bo można skupić się na fabule, która jest dość zagmatwana. Trzeba czytać dokładnie i powoli wszystkie notatki, bo łatwo się pogubić kto jest kto, a trochę nazwisk w tej całej historii jest. Każdy epizod kończy się efektownym cliffhangerem, jedynie ostateczne zakończenie jest niezbyt satysfakcjonujące, bo zbyt wiele nie wyjaśnia... :bezradny:

Ale ogólnie jest ciekawie, gra posiada odpowiedni klimat, przyzwoity czas rozgrywki (ok 2 godziny na epizod), no i jeśli ktoś lubi grafikę retro, to będzie zadowolony. Ode mnie 7/10.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy
Kontakt:

Re: Last door, The - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 18 listopada 2014, 00:41

Jestem świeżo po. Grę ukończyłam praktycznie za jednym posiedzeniem (a dokładniej za dwoma :) ). Poniżej przedstawiam krótką listę zalet i wad:

Zalety:
+fabuła - wciągnęła mnie od pierwszych minut i trzymała aż do zakończenia,
+muzyka - jeden z najjaśniejszych punktów gry, tworzy niezwykle sugestywny klimat
+klimat - który można kroić nożem, sprawiający, że mimowolnie jeżą się włoski
+cena wersji komercyjnej (niecałe 14zł)

Wady:
- miałam małe problemy z wykrywaniem obiektów (grałam w wersję na androida)
- parę razy bohater zamiast iść teleportował się we wskazany punkt

Ni to wady ni zalety:
+/
- grafika - mogłaby być dużo bardziej szczegółowa, chociaż w moim odczuciu, tytuł straciłby wiele gdyby było ona bardziej realistyczna. Wydaje mi się, że w takiej formie w jakiej jest bardziej działa na wyobraźnie
+/- dość proste zagadki
+/- zakończenie - które zbyt wiele nie wyjaśnia, co w sumie zrozumiałe skoro mają zostać wydane kolejne części.

W skali 1-10 oceniłabym tytuł na 8 i już nie mogę się doczekać całego sezonu 2 (na razie jest dostępny tylko epizod 1):)
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 17 lutego 2016, 11:44

Plany planami, rzeczywistość rzeczywistością, dopiero teraz rozpracowuje The Last Door. Za mną trzy epizody. Fajnie obserwować progres techniczny - każdy odcinek jest coraz bardziej dopracowany, trudniejszy i z coraz większą ilością łamigłówek. Głównie ekwipunkowych, choć w trzecim epizodzie jest pewne zadanie wymagające podążania za znajdującymi się w notatce wytycznymi ;) Grę mimo wszystko przechodzi się z marszu, jeszcze ani razu nie utknąłem. Grafika - absurdalnie rozpikselowana, ale niepozbawiona specyficznego uroku i pobudzająca wyobraźnie (zwłaszcza kiedy bohater dokładnie opisuje jakiś obraz, podczas gdy ja na płótnie dostrzegam tylko plamę składającą się z ośmiu pikseli). Muzyka i dźwięki - rewelacja, główne źrodło niepokojącego klimatu, choć i strona fabularna jest tu zaskakująco ciekawa i tajemnicza. Bardzo pozytywna niespodzianka, a przecież oczekiwałem czegoś co najmniej niezłego. Zachęcam do spróbowania.
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 02 listopada 2017, 01:23

8/10

Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że grafika to w przygodówkach absolutne tło. Byleby nie było problemów ze znalezieniem przedmiotów. A w Last Door takowych nie spotkałem, natomiast fabuła wyjątkowo trafiła w moje gusta. Jest mrocznie, tajemniczo i oddany został duch Lovecrafta - cały czas miałem poczucie, że gdzieś obok czai się niezidentyfikowane zło. Klimat trzymają też smutna, melancholijna muzyka i dobrze umiejscowione odłosy kroków, skrzypienia.. Zdecydowanie polecam :)

Wróć do „Sezon 1”