Oxenfree - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
3
60%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
20%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
20%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Oxenfree - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 13 marca 2016, 12:24

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Re: Oxenfree - ocena użytkownika

Postautor: she-sherlock » 13 marca 2016, 13:21

Na początku zaznaczę, że żeby grało się sprawnie należy grać na maszynie minimum 4rdzeniowej plus 4GB ramu i dobrej grafie. Ja grałam na podrzędnym laptopie... O masakro... Postacie poruszały się jakby miały Parkinsona. Udzielanie odpowiedzi też trwało trochę czasu. Ale gdy zmieniłam pc na stacjonarkę, od razu zachciało mi się grać.

A więc, początek nie urzeka. Ot odpowiadanie według uznania na zadane pytania (czuję że rymuję)
Zaczęło mi się podobać gdy poznałam "sucz" Clarissę. Utarczki słowne z nią to czysta przyjemność! :)

A potem... potem gra mnie pochłonęła, pomimo grafiki 2D za którą nie przepadam, lokacje były majstersztykiem. W grze podobało mi się chyba wszystko, a najbardziej to, że ma wiele zakończeń. Ja skończyłam
Spoiler:

Już z marszu zaczęłam grać od początku. Nie często przechodzę grę więcej niż 1x.

to tyle, moich luźnych myśli:

Plusy: grafika, voice-acting, pomysł na grę jako całość, historia, głębokie a przynajmniej nie płytkie dialogi, które coś wnosiły, zarysowane postaci, soundtrack, mogę się zachwycać w nieskończoność

Minusy: kto obsadził głos głównej bohaterki?? W ogóle nie oddawał emocji... miejscami sterowanie

9/10
Moja strona z recenzjami gier, kliknij!:
Obrazek

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: DirkPitt1 » 09 lutego 2018, 15:14

Fabuła w sumie ograna, grupa nastolatków wybiera się w jakieś odludne miejsce (gdzie według miejskich legend straszy, albo krąży morderca z siekierą), licząc na dobrą zabawę, a zamiast tego kończy uwalniając nadprzyrodzone moce, albo uciekając przez świrem w masce, lubującym się w rozczłonkowywaniu ludzi. Standard. A jednak dzięki bardzo ładnej grafice, świetnie dobranemu soundtrackowi, różnorodnym postaciom i zgrabnie napisanym dialogom, ta historia naprawdę wciąga.

Spokojny i leniwy początek szybko ustępuje miejsca akcji, gdy zabawa radiem budzi coś z uśpienia. Zaburzenia czasu i przestrzeni, pojawiające się w grze kojarzą mi się z kilkoma scenami w "Korzystaj z nocy" Koontza i świetnie budują klimat niepewności i zagrożenia. W dodatku gra ma kilka możliwych zakończeń. Jedyna wada to jej niewielka długość, nawet jeśli szukasz wszystkich, opcjonalnych kartek z informacjami, co niegdyś wydarzyło się na wyspie. Daję mocną 9.

Plusy:
Ładna grafika i jej styl
Ciekawi bohaterowie i ich relacje
Świetne dialogi
Fabuła wciąga
Klimat
Muzyka
Kilka możliwych zakończeń

Minusy:
Trochę za łatwa
Mogłaby być dłuższa
Ostatnio ukończone: Broken Age
W trakcie: Primordia, Fran Bow
W planie: The Whispered World

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 31 sierpnia 2018, 16:19

Gra w większości oparta na dynamicznych dialogach i na zabawach przenośnym radiem, żadnego plecaka czy innych zagadek. Nasi towarzysze nie czekają łaskawie aż coś powiemy tylko dalej kontynuują rozmowę. Dostępne opcje dialogowe szybko znikają i prawdopodobnie można ukończyć grę w ogóle się nie odzywając. Brakowało mi normalnych sejwów, chwila nieuwagi i rozmowa już toczy się na inne tematy. Fabularnie to pierwsza liga, zaczyna się sztampowo, a kończy z wielkim WTF na ustach. 8/10

Wróć do „Oxenfree”