Chłopaki nie płaczą - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
14%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
2
29%
4. Więcej wad niż zalet
1
14%
3. Mogło być jeszcze gorzej
1
14%
2. Kiepska, to mało powiedziane
2
29%
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Chłopaki nie płaczą - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 06 stycznia 2012, 14:30

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Re: Chłopaki nie płaczą - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 04 września 2012, 22:49

Słaba pod względem graficznym, opowiedzianą historią i zagadkami, nie pamiętam oprawy muzycznej to znaczy, że było do bani. Nie wiem czemu została wydana moja ocena 4/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Humunculus » 16 stycznia 2013, 11:02

Czegoś innego się spodziewałem po głównym bohaterze gry, może dla tego, że porównywałem grę do filmu. Produkcja dosyć słaba 5/10
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 50 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 16:45

OCENA:3/10
ZALETY:
+ polonizacja
+ film jako bonus
+ cena
+ oprawa audio
WADY:
- ABZ(ABSOLUTNY BRAK ZAGADEK) [sic!]
- Fabuła
- Grafika
- Mało śmieszna
- Za prosta i za krótka
- Nudna
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 24 czerwca 2015, 00:13

Ocena : 4/10

Opinia :
hmmm.... W sumie przeszedłem ją kiedyś kilka razy, bo jest prosta i krótka, ale za każdym razem zastanawiałem się dlaczego w nią gram i chyba przez to ciężko było mi ją ocenić. Denna grafika, interfejs, nie wymaga myślenia (niemyślenie wskazane), jeszcze humor i fabuła jakoś ujdzie, bo niektóre fragmenty nawet lekko zabawne, a cała fabuła ma być dokończeniem tego co nie zostało dopowiedziane w filmie. Z drugiej strony jest to polska gra, po której już okładce nie można się było spodziewać cudów. Jak ktoś lubi film "Chłopaki nie płaczą" jak ja to i tak w nią zagra. Moja ocena 4/10 .
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 11 sierpnia 2015, 20:48

Autorzy chyba sądzili, że znani bohaterowie i specyficzny, choć niezbyt wyszukany humor wystarczą na stworzenie gry komputerowej, która spodoba się fanom filmowego pierwowzoru i nie tylko im. Mnie się nie spodobała…
Grałem już w wiele przygodówek, które pod względem fabularnym nie zachwycały – były niedopracowane, naciągane bądź nudne - ale historia opowiedziana w grze Chłopaki nie płaczą bije wszelkie rekordy głupoty. Czegoś tak skrajnie absurdalnego i nielogicznego nigdy nie widziałem i pewnie już nie zobaczę. W dodatku gra kończy się nagle, bez jakiegokolwiek sensownego (czy nawet bezsensownego) finału. Toż to kpina w żywe oczy.

Niestety, twór ten ma także inne wady. Niektóre z zagadek są źle zaprojektowane. Czasem trzeba łazić po wszystkich lokacjach, bo albo bohater nagle zauważy miejsce, którego wcześniej nie dostrzegał, albo któraś z postaci pobocznych będzie nam nagle miała coś ważnego do powiedzenia. Rozmowy to kolejny koszmarek. Nie da się ich przeprowadzić za jednym podejściem. Kiedy delikwent przestanie gadać, należy znów na nim kliknąć, bo istnieje spora szansa, że będzie miał ochotę kontynuować swoje wywody. No i czasem trzeba tak klikać cztery bądź pięć razy, do czasu aż zacznie się powtarzać lub zamilknie na amen. Niektóre wynurzenia postaci pobocznych ciągną się w nieskończoność, a nie można ich przyspieszać, bo wciśnięcie spacji kończy nie tylko pojedynczą kwestię dialogową, ale cały dialog bądź scenkę. To rozwiązanie jest zupełnie niefunkcjonalne.

Kontynuując listę żali, wspomnę jeszcze o tym, że elementy interaktywne często zasłaniają przejście do aktualnie niewidocznej części lokacji i trzeba się trochę napocić, by znaleźć ikonkę nóg, która przeniesie nas w pożądane miejsce. Kiepsko rozwiązano także lokalizację niektórych hot spotów i co najmniej parę razy trzeba bawić się w polowanie na piksele. No i na koniec powiem jeszcze o zabawnej niedoróbce - otóż można zauważyć, że Fred podczas dialogów i animacji jest wyższy niż wtedy, kiedy możemy nim łazić po lokacji. Dosłownie w ciągu sekundy maleje o parę milimetrów. Wygląda to komicznie :P

Pora na parę miłych słów (żeby nie było, że tylko krytykuję :P). Jakość grafiki jest dość przeciętna, ale niektóre tła są całkiem nieźle wykonane i patrzy się na nie z przyjemnością, muzyka też ma swoje dobre momenty. Humor sam w sobie najgorszy nie jest. Autorzy wyśmiali pewne subkultury i grupy społeczne, rzucając przy tym kilka celnych uwag, niestety starali się być przy tym zabawni na siłę i często efekty ich starań nie są, delikatnie mówiąc, najlepsze. No ale gdyby fabuła stała na jako takim poziomie, to pewnie i łatwiej byłoby mi się wkręcić w tego rodzaju żarty.
Zdecydowanie najmocniejszą stroną gry jest dubbing. Widać (a właściwie słychać), że aktorzy głosowi podeszli do swoich obowiązków profesjonalnie i starali się nadać postaciom charakter, szkoda tylko, że w obliczu idiotycznych i skrajnie nudnych wydarzeń, jakie jesteśmy zmuszeni obserwować, ich wysiłki były bezcelowe, bo wszyscy bohaterowie, bez wyjątku, byli mi absolutnie obojętni i jakoś nie bardzo obchodziło mnie co i w jaki sposób powiedzą (byle szybko skończyli gadać).

Dziwię się, że przygodówka z tak idiotyczną i nudną fabułą, do tego mocno niedopracowana, dostała na jednym z największych polskich portali branżowych ocenę 8. Ja taki wyrozumiały nie będę. Daję 2+ i to nie w skali szkolnej.

Jeden z tekstów w grze trafia w sedno:

http://www.youtube.com/watch?v=zQvn02LHbhQ
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 05 września 2016, 00:46

5/10

Idealna ocena, bo gra to idealny średniaczek ;)

Wróć do „Chłopaki nie płaczą”