Nelly Cootalot: spoonbeaks ahoy! - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
67%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
33%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda czasu i energii
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 80 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Nelly Cootalot: spoonbeaks ahoy! - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 11 października 2015, 22:46

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator

Re: Nelly Cootalot: spoonbeaks ahoy! - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 11 października 2015, 22:48

Bardzo sympatyczna i sprawnie zrealizowana gra. Nie za długa, nie za trudna i zabawna. (Tu ukłon w stronę Eluma, który zgrabnie przełożył na polski wszystkie żarty językowe, i nie tylko żarty, oczywiście). Pastelowa grafika, niestresująca fabuła – w sam raz coś dla miłośników pogodnych klimatów. Rozgrywka skupia się na badaniu otoczenia, zagadkach inwentarzowych i rozmowach. Bez bugów, za darmo i po polsku.

Z napisów końcowych wynika, że jest też ścieżka muzyczna, ale nie umiałam jej włączyć (modyfikacja w pliku winsetup.exe niczego nie zmieniała). Może ktoś wie i się podzieli?
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Postautor: Adam_OK » 12 października 2015, 00:47

Gra lekka, łatwa i przyjemna, jedynie nieco denerwujące było łapanie kaczek, ale jak się zorientowałem w jak należy obsługiwać ten "ulepszony" chwytak, to poszło łatwo. Bawiłem się przyjemnie, choć krótko. Mogę więc dać maksymalnie 7/10.

Co do ścieżki muzycznej, to nie pamiętam, jak to było, musiałbym odpalić tę grę jeszcze raz i sprawdzić.

EDIT:
uruchomiłem grę i muzyczka jest, a nic specjalnego nie robiłem, więc nie wiem w czym problem.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 18 października 2015, 11:36

adventurka pisze:Z napisów końcowych wynika, że jest też ścieżka muzyczna, ale nie umiałam jej włączyć (modyfikacja w pliku winsetup.exe niczego nie zmieniała). Może ktoś wie i się podzieli?

Pogooglałem trochę i... niczego konkretnego się nie dowiedziałem.

Problem w tym, że Nelly wykorzystuje do muzyki format MIDI, co w nowszych grach się raczej nie zdarza. Możliwości są w sumie dwie. Albo Twoja karta dźwiękowa nie radzi sobie z odtwarzaniem MIDI. Albo w ustawieniach Twojej karty/głośności MIDI jest po prostu wyłączone/wyciszone (podobo tak też może się zdarzyć).

Szkoda, że grałaś bez muzyki, bo muzyka w grze jest... urocza. Miejscami trochę w stylu pierwszych Monkey Island, miejscami... zupełnie inna. I oczywiście w każdej lokacji zupełnie inna. Właśnie dlatego przed pierwszym uruchomieniem gry należy zawsze obejrzeć przynajmniej jeden oficjalny zwiastun. ;)

Adam pisze:Gra lekka, łatwa i przyjemna, jedynie nieco denerwujące było łapanie kaczek, ale jak się zorientowałem w jak należy obsługiwać ten "ulepszony" chwytak, to poszło łatwo.

Ech, te zagadki w przygodówkach. Denerwujące strasznie.

Adam pisze:Bawiłem się przyjemnie, choć krótko. Mogę więc dać maksymalnie 7/10.

Adam rok temu w innym wątku pisze:Z góry uprzedzam, że nie przyglądałem się superekstra dokładnie wszystkim kwestiom, więc ewentualne błędy mogłem przeoczyć, ale wrażenie ogólne z polonizacji pozytywne.

Wiesz, jak kiedyś przebiegłem połowę The Curse of Monkey Island w nieco ponad godzinę (chciałem coś sprawdzić/zobaczyć, a nie miałem pod ręką sejwów) to też mi się wydała krótka. ;)

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator

Postautor: adventurka » 18 października 2015, 19:07

Równolegle z Nelly grałam w Donalda Dowella. Też zrealizowany w AGS, z identycznym plikiem winsetup.exe i z identycznymi ustawieniami. Tu wszystko słyszę, więc sądziłam, że chodziło o włączenie muzyki w grze. U mnie za muzykę MIDI jest odpowiedzialny Syntezator SW Microsoft GS Wave i nie jest tam nic wyciszone. Nie wiem, coś w moim kompie nie działa.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 18 lipca 2017, 21:44

6/10

Porządna produkcja, ale nic więcej :) nie napiszę nic odkrywczego, ale klimatem przypomina bardzo Monkey Island. Zagadki są ok, bez szału ale logiczne. Całość zajęła mi jakieś 2,5 godziny. Co do muzyki, to słyszałem ją w tle, natomiast głosów nie było.

PS. Do gry jest świetne spolszczenie :) zrobione w pirackim klimacie :)

Wróć do „Nelly Cootalot: spoonbeaks ahoy!”