Stasis

Awatar użytkownika
MoP
Publicysta

Stasis

Postautor: MoP » 14 kwietnia 2012, 21:13

Obrazek
http://www.stasisgame.com/

"Uwięziony pośród koszmarów ludzkości, jak daleko byś się posunął by ochronić własną rodzinę?"

Pod takim mottem powstaje Stasis, izometryczna przygodówka z gatunku science fiction, inspirowana takimi filmami jak Obcy czy Ukryty Wymiar. Tworzona przez Christophera Bischoffa, jak na jednoosobowe dzieło, prezentuje się co najmniej obiecująco.
Gra opowiada o losach Johna Marachecka, który zdezorientowany i obolały budzi się we wnętrzu kosmicznej stacji badawczej o nazwie "The Groomlake". Dwa główne wątki, które mają się przeplatać i wzajemnie napędzać to poszukiwania żony i córki bohatera oraz odkrycie prawdy o samej stacji.

http://www.youtube.com/watch?v=Ob6sBsxf2YE

Co wyróżnia tę produkcję pod względem technicznym, to wspomniany wcześniej, niezbyt często stosowany w przygodówkach rzut izometryczny (prawdopodobnie najbardziej znanym przykładem będzie tu Sanitarium). Jak to wygląda możecie obejrzeć m.in. na pięciominutowym gameplayu, przedstawiającym sam początek gry:

http://www.youtube.com/watch?v=61ILFgiYaRU

Na oficjalnej stronie, poza galerią i umieszczonymi tu filmikami, znajdziecie też obszerny, wciąż uzupełniany blog dość szczegółowo dokumentujący proces tworzenia gry. Pojawiają się tam często robocze grafiki czy próbki ścieżki dźwiękowej. Poniższe obrazki są właśnie stamtąd:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Re: Stasis

Postautor: Gocciana » 15 kwietnia 2012, 17:28

Mam sentyment do rzutu izometrycznego, od czasów (zamierzchłych), gdy grałam w 'erpegi' i chyba chętnie zagrałabym w ...izometryczną przygodówkę. Tyle, że pewnie i tak nie zawita na nasze salony ;). A tak w ogóle, to krew mnie zalewa, gdy czytam info o każdej nowopowstającej grze przygodowej, bo mam świadomość, że co najmniej 90 % nowych gier tego gatunku i tak polskiej premiery mieć nie będzie :[.
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: alexandra » 16 kwietnia 2012, 11:12

Wygląda super!

Niestety, podpisuję się nogami i rękoma pod słowami Gocciany, aż żal tyłek ściska, ile gier przygodowych doczekuje premiery u nas... Zawsze można zagrać w wersję oryginalną, ale ja mam osobiście słabość do polskich lokalizacji (nieważne czy kinówka czy pełne spolszczenie), poza tym sam fakt wydania w Polsce w moim odczuciu podnosi rangę danej gry.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 121 razy

Postautor: Urszula » 06 listopada 2013, 20:35

Twórca gry Christopher Bischof, rozpoczął właśnie zbiórkę funduszy na sfinansowanie ukończenia produkcji Stasis – klasycznej przygodówki SF z elementami dreszczowca. Prowadzona właśnie zbiórka ma przyspieszyć moment zakończenia prac. Twórca liczy na zdobycie 100 tysięcy dolarów – kwesta potrwa do 7 grudnia.
Autor udostępnił do pobrania wczesną wersję alfa Stasis, zawierającą fragment rozgrywki. Można ją pobrać na tej stronie: klik. Plik waży ponad 1 GB.

Zbiórka na Kickstarterze nie mogłaby się obyć bez prezentów. Cyfrową edycję gry otrzymamy za 19 dolarów. Wersja pudełkowa wiąże się z wydatkiem 78 dolarów. Pełną listę nagród znajdziecie oczywiście na stronie zbiórki: klik.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Postautor: adventurka » 07 grudnia 2013, 22:31

Zbiórka na Kickstarterze powiodła się - zebrano 132 523 dolarów.
Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 10 grudnia 2013, 15:41

W rzucie izometrycznym widzę tylko jeden pozytyw: widać duży obszar. Ale jakby trzeba było pójść do parku i pod stertą liści odszukać miedziaka to szczęść Boże... No, chyba że będziemy mieli taki wielgachny wykrywacz do metalu jak kursor w tej grze. Dlatego chyba podziękuję. Nigdy nie lubiłem gier, w których był rzut izometryczny. Chociaż jeśli wydadzą grę z soundtrackiem (Mark Morgan daje nadzieję, że będzie fajna muzyka) na osobnej płycie i nie będzie toto kosztowało więcej jak 40zł to może zaryzykuję. :]

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 19 grudnia 2013, 11:21

Mnie rzut izometryczny aż tak bardzo nie przeszkadza - zresztą moją ulubioną przygodówką jest Sanitarium - dlatego pewnie dam szansę Stasis, tym bardziej, że fabuła zapowiada się całkiem ciekawie.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 19 grudnia 2013, 12:51

Sir_Kiełbasa pisze:W rzucie izometrycznym widzę tylko jeden pozytyw: widać duży obszar. Ale jakby trzeba było pójść do parku i pod stertą liści odszukać miedziaka to szczęść Boże... No, chyba że będziemy mieli taki wielgachny wykrywacz do metalu jak kursor w tej grze. Dlatego chyba podziękuję. Nigdy nie lubiłem gier, w których był rzut izometryczny. Chociaż jeśli wydadzą grę z soundtrackiem (Mark Morgan daje nadzieję, że będzie fajna muzyka) na osobnej płycie i nie będzie toto kosztowało więcej jak 40zł to może zaryzykuję. :]

'Malkontencisz' Sir_Kiełbasko :P I przychodzi mi na myśl powiedzenie - jak się chce psa uderzyć, to kij się znajdzie. Się nie bój, dostaniesz wykrywacz metali, lub będzie opcja przybliżenia... tej kupy liści, którą z pasją (wszak nie lubisz rzutu izometrycznego) rozgrzebiesz i znajdziesz w/w miedziaka :D W końcu to przygodówka. Być może z fajną muzyką i w cenie nieprzekraczającej 4 dych. Ryzykuj więc :) I tu mogłabym dodać następne powiedzenie ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 19 grudnia 2013, 13:51

Gocciana pisze:W końcu to przygodówka.

To się okaże. ;) Jednak poczekam na opinie innych. Zbieram forsę na Sherlocka. :tak:

Ryzykuj więc :) I tu mogłabym dodać następne powiedzenie ;)

Kto nie ryzykuje, ten forsy nie traci? :P

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 19 grudnia 2013, 13:58

Kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa! Lub stare, przewrotne - kto nie ryzykuje, ten w 'kozie' nie siedzi ;) Którego Sherlocka? Pewnie najnowszego, pytam z ciekawości - pytanie retoryczne :)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 19 grudnia 2013, 14:04

Gocciana pisze:Kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa! Lub stare, przewrotne - kto nie ryzykuje, ten w 'kozie' nie siedzi ;)

Fiołkowska, pieniądze z nieba nie spadają! A swoją drogą ciekawe, ile będzie kosztowało wydanie pudełkowe na starcie (oczywiście chodzi o sensowną cenę, a nie 70-80$). Mam tyle zaległości, głównie jeśli chodzi o współczesne przygodówki, że ta może poczekać.

Którego Sherlocka? Pewnie najnowszego, pytam z ciekawości - pytanie retoryczne :)

:oklaski:

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 19 grudnia 2013, 14:12

Przekonałeś mnie :tak: Pieniądze z nieba spadają, tylko niekoniecznie w nasze ręce trafiają :D I popieram, ze chcesz nadrabiać zaległości !! A co do ceny gry, o której mowa, ciekawość (choć to pierwszy stopień do piekła) i mnie, powiedzmy, nie jest obca ;)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 28 kwietnia 2014, 14:24

_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: NajPhil » 28 kwietnia 2014, 17:32

Klimat jest. Pielucha będzie pełna.
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy

Postautor: jarecki83 » 28 kwietnia 2014, 20:29

Wygląda super. Wielki plus za klimat filmowego Aliena i za rzut izometryczny :okok:

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: twig » 28 kwietnia 2014, 21:29

Ostatnia izometryczna przygodówka jaka mi się zapamiętała to Sanitarium. Stasis wygląda świetnie - oby tylko nie tylko wyglądała :D
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Sławek
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: Sławek » 29 kwietnia 2014, 21:56

Podoba mi się pomysł i wykonanie, a sam rzut izometryczny może się doskonale sprawdzić. Czuć klimat wymienionych wyżej filmów plus nuta Solaris w/g mnie. Czekam!

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 30 kwietnia 2014, 20:14

Jestem coraz bardziej zainteresowana tą grą. Wydaje się 'być' naprawdę klimatyczna :) Cóż... czekalska jestem :D

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 06 sierpnia 2014, 17:55

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 10 sierpnia 2014, 14:36

Podoba mnie się ta muza :tak: Niezwykła. Bo choć niekoniecznie w moim guście, to nie sposób się oderwać :P

Wróć do „Stasis”