Stasis - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
14%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
43%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
14%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
14%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
14%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Stasis - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 03 września 2015, 09:28

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Sławek
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Re: Stasis - ocena użytkownika

Postautor: Sławek » 21 sierpnia 2016, 21:11

Grę ukończyłem dziś nad ranem także wrażenia są fresh i może nieco na wyrost. Daje 8 na zachęte, bo warto zagrać mimo kilku błędów jakich nie ustrzegł sie ten tytuł, a mianowicie: nierówna grafika, dość przewidywalna fabuła, sporo niewykorzystanego potencjału. Poza tym to dobra gra jest. Przejście zajęło mi ok. 16h co pokazuje, że gra nie jest zbyt trudna. i faktycznie zagadki sa logiczne i sensowne. Nie trzeba łączyć kury z nocnikiem żeby wyszedł budzik ani szukać xxx w śmietniku. Wszystko jest uzasadnione i ma sens. Grafika ładna, udźwiękowienie świetne, historyjka banalna ale daje radę. Sam setting gry również. Poczujemy klimat "Obcego" czy "Zaginionego horyzontu". Gra się przyjemnie, sama gra tez potrafi wzbudzić różne emocje - stąd dodatkowy punkt w mojej ocenie.
Polecam, tym bardziej, ze można kupić wersję na steam za przysłowiowego 1$ w byndlu. Jest wersja PL.

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 03 października 2016, 18:58

Daję mocne 8/10. Kawał solidnego sci-fi z elementami grozy, który potrafił niejednokrotnie sprawić, że poczułam się nieswojo. Co prawda fabuła utkana jest z popularnych wątków, lecz nie przeszkodziło to twórcom w opowiedzeniu wciągającej i spójnej historii. Zagadki ładnie komponują się ze scenariuszem, a warstwa audiowizualna bardzo dobrze podkreśla atmosferę.
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 09 października 2016, 14:23

Podobało mi się. Niby fabuła nic odkrywczego i horror z tego żaden (pewnie przez grafikę w rzucie izometrycznym), ale gra mnie wciągnęła. Dużą rolę w tym miał klimat i udźwiękowienie. Przydałaby się możliwość przeklikiwania dialogów, zmiany wielkości czcionki, albo lepiej w ogóle jakieś menu z ustawieniami w grze, a nie tylko wybór języka. 7+/10

P.S. Pewnie nie wszyscy o tym wiedzą, ale autorzy udostępnili trochę więcej ustawień niżby to wyglądało przeglądając główne menu. Ja się dopiero o tym dowiedzałem po ukończeniu Stasis. W folderze głównym z grą znajduje się plik stasis_config_tool. Po jego uruchomieniu można zmienić m.in. wielkość fontów (tego mi bardzo brakowało) i uruchomić grę w okienku, które można dowolnie skalować (sic!).

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: DirkPitt1 » 14 kwietnia 2017, 13:15

Fabuła, powiedzmy sobie szczerze, jest banalna i oklepana. Ile to już razy widzieliśmy jak naukowcy bawią się w bogów, tylko po to by później ich własne dzieła wyrżnęły ich w pień? Mimo to twórcom udało się stworzyć niezły klimacik. Myślę, że to dzięki całkiem niezłej grafice i dobrze dobranej muzyce i efektom dźwiękowym. Na plus zaliczam też to, że historii brak happy endu. Zakończenie, choć ponure, świetnie pasuje mi do całości gry. Zagadki trzymają porządny poziom i na szczęście brak w nich wybitnych nielogiczności. W grze można co prawda zginąć, ale dzieje się to na tyle rzadko, że nie irytuje.

Ogólnie rzecz biorąc grało mi się przyjemnie i większych błędów i niedogodności nie stwierdziłem więc stawiam grze 8.
Ostatnio ukończone: Broken Age
W trakcie: Primordia, Fran Bow
W planie: The Whispered World

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 13 lipca 2017, 02:05

8+/10 (w ankiecie 9);

Jest naprawdę świetnie. Moje pierwsze wrażenie: "to jest Sanitarium przecież!" :) i nie mówię o oprawie i sterowaniu, mam na myśli także poruszane problemy. Zagadki nie są zbyt trudne, ale są fajnie wkomponowane w całość, zero wymuszonych. Świetnie czyta się wspomnienia członków załogi na palmtopach, naprawdę się wczułem. Klimat też jest jak należy. W wypadku śmierci gra cofnie nas do poprzedniego pomieszczenia, żebyśmy mogli przemyśleć ruch jeszcze raz dokładniej. Co ciekawe, większość osiągnięć na Steamie jest za śmierć w określonym stylu.. ale to tak na marginesie. Ogólnie jest bardzo dobrze i szczerze polecam zagrać.

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy

Postautor: vaapku » 13 lipca 2017, 11:32

Sanitarium jest podobne? :|
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód

Postautor: PawelJasiak » 13 lipca 2017, 14:58

No a nie? :| bo mi osobiście przychodzi do głowy bardzo dużo podobieństw

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy

Postautor: vaapku » 13 lipca 2017, 15:11

Nie wiem, nie grałam, ale jak jest podobne, to prędko nie zagram.
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód

Postautor: PawelJasiak » 13 lipca 2017, 20:37

No bo oprawa graficzna, napotkane zagadki i sposób operowania ekwipunkiem to jedno.. bo są w sumie identyczne. Chodziło mi bardziej o poruszaną problematykę. Mam na myśli tą samą płaszczyznę etyczną, która jest naruszana przez lekarzy zarówno w jednej i w drugiej grze (nie chcę za dużo spoilerować :)).

Wróć do „Stasis”