Lost horizon 2 - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
67%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
33%
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy
Kontakt:

Lost horizon 2 - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 09 października 2015, 12:23

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Re: Lost horizon 2 - ocena użytkownika

Postautor: earwig11 » 05 kwietnia 2016, 14:03

Następna część przygód Fentona, tyle że 20 lat później. Niestety studio trochę pokpiło sprawę i z jednej strony mamy ładne tła, niezłą muzykę, kilka grywalnych postaci czy wciągającą historię. Z drugiej mamy grę przeładowaną odpychającymi scenkami przerywnikowymi czy brzydkie postacie i ich drewniane animacje. Najgorsze w tym, że autorzy nie mogli sie zdecydować jaką przygodówkę robią i mamy swoisty mix: sceny QTE niczym z gier Telltales, sceny gdzie w zbliżeniu trzeba otworzyć drzwi, przekręcając klamkę (po co to?), warsztat na którym łączymy kilka przedmiotów ze sobą (ale tylko jeśli jest ich więcej niż dwa), czasówki, itp. Niby różnorodność jest pożądana, ale scenki te wyglądają na niedopracowane i jakby dodane na siłę.

Pod względem zagadek jest nieźle, przy niektórych trzeba ruszyć mózgownicą. Przydałoby się jednak więcej jakiś wskazówek, bo czasami nie miałem pojęcia co oczekuje ode mnie gra. Wbudowana solucja jest do kitu, od razu podaje gotowe rozwiązanie. Jeśli już, to lepszym pomysłem byłby system stopniowanych podpowiedzi. Dubbing przeciętny - głosy niektórych postaci mogłyby być lepsze. Dodatkowo na plus przyzwoita długość ~12h. Mimo tylu wad nawet fajnie się grało, stąd ocena 6+/10

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Lost horizon 2 - ocena użytkownika

Postautor: DirkPitt1 » 23 lutego 2018, 14:54

Kontynuacja jest zdecydowanie słabsza od pierwowzoru. Szkoda, że twórcy nie potrafili się zdecydować, co właściwie chcieliby widzieć w swojej grze i wprowadzili kilka mechanizmów chyba tylko na zasadzie "bo konkurencja to miała, to i my musimy", bez większego zastanowienia. W ten sposób w grze pojawiło się QTE, ale tylko jeden raz. Podobnie jest z użyciem niektórych obiektów, gdy klamkę czy klucz trzeba samodzielnie przekręcić. Fajnie, ale dlaczego robimy to tylko 2-3 razy przez całą grę? Przypadło mi do gustu łączenie kilku przedmiotów w osobnym okienku.

Fabularnie jest nieźle, chociaż nie bardzo wiem (może coś przeoczyłem?) dlaczego, źli goście potrzebowali akurat córki Fentona. Samo powiązanie fabuły z nordyckimi mitami też nie całkiem przypadło mi do gustu. Z kwestii technicznych, muzyka jest przyjemna, lokacje ładne, z drugiej strony takie sobie postacie i kiepską animację. Miałem też problem w miejscu, gdzie należało przejść po odpowiednich runach, żeby otworzyć drzwi. Rozpracowałem kolejność, przeszedłem i drzwi się otwarły. No i akurat w tym momencie wyłączyli prąd. Później, wczytałem zapis tuż przed zagadką, znając rozwiązanie przeszedłem tak samo i nic, drzwi pozostały zamknięte. Kolejna próba i znów to samo. W końcu uznałem,że coś źle zapamiętałem i próbowałem inaczej. Po wielu różnych kombinacjach zajrzałem do solucji i okazało się, że od początku przechodziłem dobrze. Gra uznała mi przejście dopiero po trzech kolejnych próbach.

Szkoda, że zmarnowano potencjał tej gry, bo poprzednia część była naprawdę bardzo dobra. Daję 6.
Ostatnio ukończone: Black Mirror, Midnight Nowhere
W trakcie: Goin Downtown
W planie: Primordia

Wróć do „Lost horizon 2”