Lost horizon - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
2
9%
9. Prawie doskonała
8
36%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
10
45%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
9%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Lost horizon - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 07 stycznia 2012, 16:35

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Re: Lost horizon - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 18 kwietnia 2012, 13:17

Grafika bardzo ładna, ale postacie niekoniecznie. Za dużo przerywników filmowych pchających fabułę na przód. Animacja postaci no cóż troszkę słabo wypadła, poruszają się źle, jakby im ktoś kamyków w buty nawkładał, przez to sztywno się poruszają, w końcu kamienie w podeszwy mocno uwierają. Głosy lektorów również wypadły słabo. Oprawa audio bardzo ładna. Zagadki na dobrym poziomie, ani bardzo trudne, ani zupełnie prościutkie. Fabuła fajna i z czasem się rozkręca. Długość gry przyzwoita, choć zawsze jest jakiś niedosyt. Derywujący komentarz głównego bohatera do każdej czynności, jaką ma wykonać. Podpowiadanie i prowadzenie gracza za rączkę. Moja ocena to 8/10

Zalety
+ oprawa graficzna
+ muzyka w grze
+ fabuła
+ zagadki
+ brak skrajnej liniowości

Wady
- animacja ruchu
- zbyt dużo przerywników filmowych
- głosy bohaterów
- gadatliwość głównego bohatera
- niektóre nielogiczne zagadki
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy

Postautor: Emilio » 19 kwietnia 2012, 21:54

Pomyślmy ... klimat Jones'owski, czasy II wojny swiatowej, doskonała grafa, dźwięki, muza, dużo zayefajnych zagadek, wszystko układa sie logicznie w całość. Dla niektórych minusem będzie długaśne przerywniki filmowe (początek gry); dla mnie to plus pchający (wprawdzie lekko mozolnie) akcję dalej. UWIELBIAM tego typuy gry. Zdecydowanie 10/10, choć chętnie dałbym 11/10 ;). Szczerze polecam to wydawnictwo.

Awatar użytkownika
Majainna
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=20

Postautor: Majainna » 19 kwietnia 2012, 22:09

Bardzo mi się gra podobała. Ciekawa historia, piękna grafika i właśnie przerywniki filmowe dodają grze klimatu. Zagadki na przyzwoitym poziomie.
9/10

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 19 kwietnia 2012, 22:52

Mnie gra przypadła ...do biustu (bezczelnie zerżnęłam). ;). Wciagneła mnie przede wszystkim fabuła, kocham takie historie. Grafika taka jaka lubię, przyzwoita długość i ...zagadki, chociaż nie obraziłabym sie gdyby było ich wiecej i nieco trudniejszych ;). Podkład muzyczny też ok. Nie przyczepię się, bo podczas tej przygodówkowej posuchy, ta gra była dla mnie odświeżającym prysznicem! Nawet głównym bohaterom wybaczam te sztywność ( o której nadmieniła Ula), a co mi tam. :). Dam takie mocne 8, a skoro nie ma takiej opcji, to muszę ...9/10 :).
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 23 kwietnia 2012, 10:19

Przeszedłem grę jakiś czas temu i żałuje............ że nie kupiłem jej w chwili premiery. Dla mnie ocena może być tylko jedna czyli dycha. :) Uwielbiam gry o starożytnych artefaktach i wiązanych z nimi przygodami i spiskami a ta pozycja wspaniale oddaje klimat znany choćby z przygód Indiany Jonesa. Bardzo ciekawa fabuła, piękna grafika, dobry dźwięk, ciekawe dialogi z odrobiną humoru, wciągające i wyważone zagadki ( podobało mi się zwłaszcza rozwiązywanie zagadek równocześnie w obecnych czasach i alternatywnej wersji lokacji, ostatni raz spotkałem się z tym w Silent Hill Origin na PS2) powodują że trudno się od tej gry oderwać. Jedyne do czego można się przyczepić to wygląd postaci które nie są szczytem osiągnięć ale nie są też brzydkie i w żadnym wypadku nie odbierają frajdy z tego co obserwujemy na naszych monitorach.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
valleyman
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Postautor: valleyman » 24 lutego 2013, 13:54

Lost horizon to dla mnie duże zaskoczenie. Sięgnęłam po tę grę przypadkiem, okoliczności nie pamiętam :>
Gra trzyma wysoki poziom, jest długa, bardzo ładna grafika (co ma dla mnie ogromne znaczenie), historia może nie juz taka super, bo to nie do końca moje klimaty, ale mimo wszystko bardzo dobra. Minusem był u mnie błąd gry, który dało się ominąć tylko ściągnięciem save'a z forum.
Niemniej jednak bardzo pozytywna. Daję 8/10
I'm just a boat on the ocean
And I'm just a ship lost at sea

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 32 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: Adam_OK » 25 lutego 2013, 19:23

OCENA GRY: 9/10

ZALETY:

+ fabuła i jej długość
+ humor
+ klimat Indiany Jonesa
+ grafika
+ muzyka i dźwięki
+ sterowanie
+ polonizacja

WADY:

- trochę za prosta
- instrukcja
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 28 września 2013, 22:11

Nazwa gry wskazuje na inspirację autorów powieścią Hiltona. Nawiązania do książki ograniczają się do zbliżonego czasu akcji (lata 30-te ubiegłego wieku) oraz obecności mitycznej krainy Szambali (w prozie Hiltona występuje ona pod nazwą Shangri-La).

Spodobało mi się większość lokacji, których jest dużo i są one zróżnicowane. Występujący w piątym rozdziale zamek w Wewelsburgu został zaprojektowany na bazie prawdziwej, średniowiecznej budowli, która była swego czasu stolicą nazistowskiego mistycyzmu.
Autorzy postawili przed nami sporo ciekawych wyzwań, między innymi kilka łamigłówek logicznych, zagadkę dialogową, dwie czasówki, a także zadania, do których rozwiązania potrzebna jest współpraca dwójki bohaterów.
Wyliczankę atutów skończę na bardzo dobrej oprawie audiowizualnej i całkiem ciekawej historii, która zachęciła mnie do uzupełnienia informacji o Szambali ;)

Szkoda tylko, że żadna z postaci nie wzbudza wielkiej sympatii, a za nijakość dodatkowych punktów przyznawał nie będę ;)

8/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 03 września 2014, 21:20

Lost Horizon to sympatyczna gra w klimatach Indiany Jonesa i poszukiwaczy przygód. Sięgnęłam po nią trochę przypadkiem i nie żałuję, że akurat ten tytuł wpadł mi w ręce.
Sama fabuła nie jest szczególnie odkrywcza, ale potrafi zainteresować. W grze zwiedzamy wiele ciekawych lokacji, a każda z nich jest inna i ma swoją specyfikę. Najbardziej do gustu przypadł mi ostatni rozdział, w którym sterujemy dwójką bohaterów, a samą lokację obserwujemy z dwóch różnych perspektyw czasowych - to było miłe zaskoczenie na koniec i chyba jedno z większych wyzwań w grze :)

Gra jest przeraźliwie prosta - dostajemy inteligentny kursor, który dokładnie pokazuje gdzie można użyć danego przedmiotu (i niestety nie można tej opcji wyłączyć, w przeciwieństwie do podświetlania hot-spotów). Przez to gra "przechodzi się sama", a gracz nie ma większego pola do popisu. I to jest chyba jak dla mnie największy minus gry.

Ostatecznie 8-/10

Aha, i muszę przyznać, że nawet polubiłam głównego bohatera - taki trochę z niego typ cwaniaczka, który musi wszystko skomentować, ale coś tam w sobie jednak ma i wzbudził moją sympatię :)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Svenson
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Svenson » 04 listopada 2014, 21:13

Ciekawa historia przedstawiona w dość ładnej oprawie graficznej. Fabuła potrafi od pierwszej minuty wciągnąć gracza. No i chyba tyle... rozgrywka jest bardzo łatwa, mało zagadek, dodatkowo jeszcze podpowiedzi to wszystko sprawia, że mimo 7 rozdziałów grę można ukończyć bardzo szybko. Czasami czułem, że jest więcej przerywników, filmików niż samego grania ;). Nawet fajny bonus na końcu.
Pomimo tego, myślę że jakby wyszła druga część to nie przeszedłbym wobec niej obojętny. Moja ocena to 7

Awatar użytkownika
Anika
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Anika » 30 grudnia 2014, 21:26

Ode mnie 9/10. Ta gra zdobyła u mnie sympatię jeszcze przed zagraniem tylko dlatego, że jest to gra twórców Tunguski :D Według mnie cała gra, fabuła ciekawa, do tego w bardzo ładnej oprawie graficznej (szczególnie tła - bardzo mi się podobała jaskinia, czy coś takiego...w każdym razie dużo niebieskiego tam było). Muzyki niestety za bardzo nie pamiętam :(. Ale generalnie moja opinia o grze jest bardzo dobra, miło ją wspominam i chętnie bym zagrała jeszcze raz.

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum

Postautor: Xantia » 04 lutego 2015, 16:22

Fabuła jakoś mnie nie powaliła, ale może być. Bardzo ładna grafika, sporo lokacji. Właściwie to już wszystko zostało powiedziane wyżej. Warto zagrać. 8/10

Awatar użytkownika
winstonsmith
Obserwator
Podziękował(a): 20 razy

Postautor: winstonsmith » 26 czerwca 2015, 16:15

Bardzo dobrze zrealizowana i dopracowana pod względem audiowizualnym i ogólnie całej rozgrywki (tylko tło ekwipunku mogło być w innym kolorze niż czarny - a najlepiej jakby było przezroczyste). Humor w grze ostatecznie oceniam pozytywnie, choć wolałbym inny sposób prowadzenia historii i przedstawienia gł. bohatera. Osobną kwestią jest fabuła, która tradycyjnie dla twórców podejmuje ciekawy temat, dobrze nas w niego wprowadza i słabiej się kończy. Tu skończyła się naprawdę słabo i mógłbym się trochę nad tym po pastwić, ale swoje odczucia wyrażę jedynie sugerując deweloperom tytuł kolejnej części przygód Fantoma - Lost Horizon i klątwa Farenhaita. :D
Ostatecznie, za końcówkę 7/10.
[hr]

When I think of something else, something will go here

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Postautor: Izysnofret » 02 listopada 2015, 19:52

Jestem bardzo mile zaskoczona grą, bo nie należę do fanów Tajnych Akt i nie spodziewałam się fajerwerków również po Lost Horizon, a tu proszę... Na początku nie byłam szczególnie zafascynowana, ale od Tybetu gra wciągnęła mnie na amen i grało mi się niesamowicie przyjemnie. Fabuła i mityczno-historyczny klimat mnie porwały, niektóre lokacje wprost zachwyciły, nagłe zwroty akcji wywołały dreszczyk emocji, zagadki nie były specjalnie trudne, a do tego fajny bonus na koniec
Spoiler:
- właściwie wszystko mi się w tej grze podobało, nawet specyficzny humor nie był aż tak bardzo irytujący, a do tegp polubiłam Fentona, który na początku trochę mnie drażnił. Ostatni rozdział okazał się genialny - uwielbiam takie zabawy z czasem. Dałabym 10, gdyby nie fakt, że jednak gra była troszkę za łatwa i życzyłabym sobie więcej zagadek nieprzedmiotowych, jakichś układanek, logicznych łamigłówek. Lost Horizon ma u mnie bardzo mocną 9.

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Obserwator

Postautor: DirkPitt1 » 18 grudnia 2015, 13:34

Klimatem gra skojarzyła mi się z filmami o Indiana Jonesie, czyli dobrze. Niezgorsza grafika (pomijając sztywną animację), dobra muzyka i trochę za proste zagadki. Bardzo fajny pomysł z działaniami w przeszłości, wpływającymi na przyszłość. Do polonizacji nie mam zastrzeżeń.
Stawiam 8+

Plusy:
Muzyka
Grafika
Klimat Indiany Jonesa

Minusy:
Prosta
Ostatnio ukończone: Alternativa
W trakcie: Gothic 3, The Moment of Silence
W planie: Black Mirror

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 24 grudnia 2015, 19:16

dla mnie mocna ósemeczka. właściwie wszystko zostało już powyżej napisane. może dodam co szczególnie mi się podobało: otóż motyw przełączania się nie tylko postaciami ale na dodatek w czasie! bomba. coś innego niż dotąd widziałam. Przyznam że gra wciągnęła mnie dopiero w połowie.
Moja strona z recenzjami gier, kliknij!:
Obrazek

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód

Postautor: PawelJasiak » 20 maja 2017, 23:24

8,5/10

Rzadko zdarzało mi się zagrać w tak "filmową" przygodówkę, jeżeli chodzi o sposób narracji (i nie mówię tu o filmowości takiej jak Dreamfall, który praktycznie w ogóle nie jest już grą..). Lost Horizon jest świetnie poprowadzoną, poukładaną produkcją z wartką fabułą i ciekawymi zagadkami. Brakowało mi trochę więcej układanek logicznych (nie wiem dlaczego, ale kiedy pojawiają się jakieś klimaty typu starożytne świątynie itd. to zawsze oczekuję jakichś tego typu wyzwań). Niemniej jednak jest fajnie, ciekawie i bardzo indianajonesowo :)

Wróć do „Lost horizon”