Nowy King's Quest

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Re: Nowy King's Quest

Postautor: Szczery » 19 maja 2016, 02:21

Sir_Kiełbasa pisze:Tak na gorąco po kilkunastu minutach grania w 1 część. Niestety przygodówka to nie jest (w każdym razie się nie zapowiada). Bardziej coś w rodzaju Dragon's Lair, tylko nieco rozbudowany. Szkoda. Aczkolwiek gierka całkiem przyjemna, choć są zręcznościowe momenty wyjątkowo irytujące. No i kamerka tańczy niemożliwie.

Bardzo podobne wrażenia mam, ale tak samo jak Ty pograłem ot, kilkanaście minut na razie. Pewnie będę chciał dojechać do końca tego epizodu (W końcu za darmo! :E ) ale nie czuję się jakbym grał w przygodówkę, a bardziej w taką "samoprzechodzajkę". Ale może potem jest trudniej, na to liczę :)
Ktoś tam wyżej wspominał, że krytycy chwalą za "nowe rozwiązania w kwestii narracji", a mi się to skojarzyło mocno z grą, która już parę latek ma (Genialny Call of Juarez: Gunslinger) więc nie wiem, jaka to nowość. Ale skoro o narratorze mowa - dobrze słyszę tam Christophera Lloyda? :O
Aktualnie grane:
Rogue Galaxy
Tex Murphy - Martian Memorandum
Murdered: Soul Suspect

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy

Postautor: earwig11 » 19 maja 2016, 19:19

Szczery pisze:Ale skoro o narratorze mowa - dobrze słyszę tam Christophera Lloyda? :O

Dobrze słyszysz. Lloyd gra starego Grahama.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 19 maja 2016, 19:28

kNOT pisze:Spróbuj chociaż dotrzeć do właściwej przygody, czyli skończ 'samouczek' sterowania. I nie narzekaj od razu. Zacznij dopiero w mieście albo jeszcze lepiej jeszcze później.

Faktycznie jest lepiej! Na dodatek pomyliłem most z wodospadem bodaj, ale mniejsza z tym. Teraz to jest przygodówka. Ciekawe jak długo. :D

Swoją drogą porównałem sobie KQ z GF (w wersji ostatnio podkręconej oczywiście) i wyszło mi do zera na korzyść KQ :D

Mnie się gra i tak podoba, więc niezależnie od tego czy więcej będzie zręcznościówki czy przygodówki to i tak kupię. :)

Szczery pisze:Bardzo podobne wrażenia mam, ale tak samo jak Ty pograłem ot, kilkanaście minut na razie. Pewnie będę chciał dojechać do końca tego epizodu (W końcu za darmo! :E ) ale nie czuję się jakbym grał w przygodówkę, a bardziej w taką "samoprzechodzajkę". Ale może potem jest trudniej, na to liczę :)

Wytrzymaj pan, później się zaczyna przygoda! :)

earwig11 pisze:
Szczery pisze:Ale skoro o narratorze mowa - dobrze słyszę tam Christophera Lloyda? :O

Dobrze słyszysz. Lloyd gra starego Grahama.

Przy okazji głosów to jedno mi się nie bardzo podoba, mianowicie głosy żeńskie. Ale może jakoś przywyknę.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 30 maja 2016, 19:02

Niestety szybko się skończył ten pierwszy rozdział, a wydanie fizyczne jeszcze nieco podrożało. :( Ktoś przeszedł całość?

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Postautor: Sir_Kiełbasa » 06 lutego 2017, 18:13

Warto by było pozmieniać nazwy tematów na "King's Quest: Adventures of Graham", bo "the complete collection" brzmi jak jakaś składanka. :)

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 44 razy

Postautor: earwig11 » 06 lutego 2017, 19:00

Jeżeli się nie mylę to "Adventures of Graham" występuje tylko na pudełku w wersji pc. Oficjalny tytuł tej gry to tylko King's Quest, chociąż często występuje razem z "The Complete Collection" by dać nabywcy do zrozumienia, że zawiera 5 rozdziałów i epilog. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że ten podtytuł jest mylący. Niestety nie pomaga tu nawet oficjalna strona dewelopera, gdzie każdy rozdział jest przedstawiony jako osobna gra.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 06 lutego 2017, 20:02

Może najłatwiej byłoby zatytułować podforum "King's Quest (2015)"? Widziałam takie rozróżnienie na wielu stronach.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Wróć do „King's quest: the complete collection”