W jaką grę obecnie gracie?

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 27 razy

Re: W jaką grę obecnie gracie?

Postautor: kassiopestka » 14 marca 2017, 17:56

Zabieram się za instalowanie Syberii 2 na Win 7, oby bez problemów i oby wciągnęła mnie bardziej niż "jedynka". :)

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Postautor: Galador » 14 marca 2017, 19:12

Trzymam kciuki =]

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 14 marca 2017, 19:18

Dziękuję. Instalacja się powiodła, usiłuję sobie teraz przypomnieć pewien szczegół z "jedynki", znalazłam jakiś let's play, strasznie powoli się posuwający.

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy
Kontakt:

Postautor: Galador » 14 marca 2017, 20:29

Napisz czego nie pamiętasz. Może coś podpowiem, chociaż w tym roku mija 13 lat od mojego przejścia pierwszej części. :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 14 marca 2017, 20:42

Już wszystko wiem, dziękuję bardzo. :) Pan Pepka mi powiedział i let's play dopełzł do końca. :D Jestem w klimacie, zaraz odpalę "dwójkę", tylko na razie wciągnęłam się w "Genialny umysł" na Polsacie.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 16 marca 2017, 14:48

Sally Sparrow pisze:Skyrim. Dosyć relaksująca gra. Nazwałabym ją symulatorem chodzenia z elementami walki XD

Miotnęłam sobie dwa mody: Campfire i Playable Instruments. Teraz mam symulator kempingu z elementami walki :rotfl: "Przy ognisku tak śpiewamy sobie wszyscy" :P
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
yemet
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Postautor: yemet » 16 marca 2017, 14:52

F1 2013 i Suikoden (PSX).

Awatar użytkownika
Koralina98
Obserwator

Postautor: Koralina98 » 16 marca 2017, 20:11

Narazie nie mam jakoś ochoty na przygodówki, więc zabrałam się za Vampire The Masquerade - Bloodlines :)

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: Adam_OK » 23 marca 2017, 00:45

Z pomocą forumowiczów udało mi sie ukończyć grę Tex Murphy: Overseer, i jako że nie mam ostatniej gry z serii (Tesla Effect), więc przerzuciłem się na coś lżejszego - Back to the Future The Game.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Szczery » 23 marca 2017, 01:29

Kurczę, to była fajna gra- jeżeli jest się zagorzałym fanem trylogii i lubi się lekkie przygodówki. Ale zastanawiam się, jaką wartość ta gra miałaby obiektywnie, bez udziału tych dwóch czynników... I chyba nienajwyższą. Ale jeśli sagę Zemeckisa zaliczasz do tych bardziej lubianych, to powinieneś tak jak ja bawić się przy grze dobrze :)

Ja skończyłem niedawno A New Beginning oraz God of War:Wstąpienie, szybko więc zastąpiłem je Borderlands2 i Sherlock Holmes: Przebudzenie (które zresztą waszemu konkursowi zawdzięczam :) )
Aktualnie grane:
- Sherlock Holmes: Przebudzenie
- Edna & Harvey: The Breakout

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 23 marca 2017, 20:27

Szczery pisze:Kurczę, to była fajna gra- jeżeli jest się zagorzałym fanem trylogii i lubi się lekkie przygodówki. Ale zastanawiam się, jaką wartość ta gra miałaby obiektywnie, bez udziału tych dwóch czynników... I chyba nienajwyższą. Ale jeśli sagę Zemeckisa zaliczasz do tych bardziej lubianych, to powinieneś tak jak ja bawić się przy grze dobrze :)

Filmową trylogię widziałem kilkanaście razy, znam praktycznie na pamięć, a mimo to za każdym razem oglądam ją z wielką przyjemnością. Poza tym, skoro gra jest na licencji filmowej, to trudno nie oceniać jej przez pryzmat wspomnianych filmów. Jak na razie przeszedłem rozdział pierwszy - strasznie krótki, ale ciekawy i narobił mi smaka na kolejne. No i ta muzyka, miód dla moich uszu :D

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 29 marca 2017, 10:53

Po dłuuugiej przerwie wracam do Inner World. :) Nawet nie wiecie, jak się cieszę, że skończyłam Syberię 2. :P

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 29 marca 2017, 13:41

Ja ostatnio skończyłem Baldur's Gate 1 i Baldur's Gate: Siege of Dragonspear, więc zaczynam Baldur's Gate 2.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 02 kwietnia 2017, 13:43

Zrobiłem sobie niedawno małą przerwę na Tengami (fajne, ale strasznie krótkie) oraz na Fallout Shelter (jest free to play na Steamie; początkowo mi sie podobało, ale po tym jak 3 razy w ciągu 5 minut napadli mnie Raidersi i wpadłem w kryzys energetyczno - żywieniowy, z którego nie mogłem wyjść przez kolejne katastrofy, to sobie odpuściłem i wywaliłem tę grę w cholerę). Wróciłem jednak do Back to the Future the Game, które powinienem dziś skończyć, a potem wezmę się za Sama i Maxa sezony 2 i 3, a potem pewnie Syberia 3.

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 03 kwietnia 2017, 21:32

Tales of Borderlands, na szczęście jako widz, a nie aktywny gracz, bo bym się wściekła chyba :P
Powoli się szykuję do Broken Sworda 2, a potem 5, bo mi brakuje. Nie wiem, co zrobić z BS 2,5 :P
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 03 kwietnia 2017, 22:42

A czemu nie wiesz? Swego czasu było do pobrania gratis i chyba nawet spolszczenie, zdaje się, jest. ;)

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 06 kwietnia 2017, 22:46

ZAX: Galaktyczny Wojownik. Kupiłem kiedyś za dychę i nie przeszedłem, teraz to nadrabiam. Gra akcji z elementami, które od biedy można nazwać przygodowymi. Fajna, ale trochę monotonna.
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 07 kwietnia 2017, 02:36

Pograłam ze 2 godziny w Murdered i trochę z bólem (bo wciągająca fabuła, fajny bohater, wątek miłosny, angażujące relacje między niektórymi postaciami i ciekawie się to wszystko zapowiadało), ale i trochę bez bólu (bo paskudne demony i insze okropności, walki, ucieczki, powtarzalne czynności i atak klonów w przypadku postaci pobocznych) musiałam zrezygnować, bowiem sterowanie w pełnym 3D, na dodatek za pomocą klawiatury, to dla mnie masakra i żołądek mi zastrajkował. Dawno się tak źle (fizycznie) nie poczułam (mdłości, zawroty głowy). Trochę żałuję, bo jestem ciekawa, jak ta historia się rozwinie (dotarłam do kościoła) - może sobie kiedyś jakiś let's play pooglądam, zobaczę; raczej wątpię, czy odważę się na drugie podejście.

Jutro (czyli - daj Bosh - dziś) odpalę Life Is Strange, mam nadzieję, że obejdzie się bez podobnych sensacji jak przy Murdered, bo tam, zdaje się, też pełne 3D. :|

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 07 kwietnia 2017, 23:34

Ja właśnie skończyłem Simon the Sorcerer 3. Coś mam ostatnio szczęście do gier, które pomysłową fabułę przeplatają z kompletnie zepsutą rozgrywką i mechaniką :)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 08 kwietnia 2017, 00:02

Ale zabawa przednia, jak dobrze pamiętam - dubbing PL kapitalny, humor rewelacyjny. :)

A ja chyba zwariowałam, bo jednak nadal gram w Murdered. Ale dawkuję sobie w małych ilościach, coby mnie nie zniedobrzyło. Chrzanię zbieranie znajdziek, chyba że się o jakąś dosłownie potknę, chrzanię zadania poboczne, bo nie mam ochoty dowiadywać się niczego o otaczających mnie duchach i poznawać historii Salem - podejrzewam, że byłyby to same straszne rzeczy, czyli nie na moje nerwy. Idę jak po sznurku za wątkiem głównym, który mnie niesamowicie wciągnął, animacje postaci są kapitalne, dubbing rewelacyjny, bohaterowie bardzo przekonujący, a Ronan przystojny jak cholera, nawet w tej kolorystyce.
Zdaję sobie sprawę, że pewnie z punktu widzenia całej gry sporo tracę, ale nie mogę się za wiele kręcić w 3D, od razu mi niedobrze, co chwilę tracę orientację, masakra. Mam nadzieję, że nigdy nie będzie tak, że gry będą tylko w pełnym 3D robione, bo nie będę mieć w co grać. :|

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”