W jaką grę obecnie gracie?

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Re: W jaką grę obecnie gracie?

Postautor: Scoffer » 15 marca 2018, 12:37

Skończyłam Unmechanical, teraz gram w Batmana od TellTaleów, Baldur's Gate'a i przymierzam się do Under a Killing Moon. W skrócie, nie mogę się zdecydować :P
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 50 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 15 marca 2018, 14:30

Under a Killing Moon to bardzo fajna gra, polecam.

A ja sam chyba w końcu rusze tę Phantasmagorię 2, bo po tym jak zacząłem ją z pół roku temu, to ciągle odwodziły mnie od niej nowsze tytuły.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Shadow » 15 marca 2018, 21:39

Ja pykam w Resident Evil 6.

Awatar użytkownika
chris85
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=30#p3488
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: chris85 » 16 marca 2018, 05:13

QUBE 2, póki co lepsza niż część 1 :)
Perhaps the ending has not yet been written ...

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: NajPhil » 22 marca 2018, 14:50

Z racji pewnych zawirowań życiowych, przeprowadzki, zmiany pracy i tysiąca innych pierdół kompletnie wyleciałem z obiegu i przestałem śledzić newsy, premiery, czy pozytywne recenzje na forum. Za to od listopada w każdą wolną chwilę relaksowałem się grając w kapitalnego i wizualnie olśniewającego Assassin Creed Origins. Ukończyłem grę niedawno mając w sumie na liczniku ponad 130 godzin rozgrywki - to efekt niezliczonych acz pozbawionych celu wycieczek na z reguły pokątnie zajumanym wielbłądzie, którego posuwisty krok i wyraźnie znudzona mina sympatycznie kontrastowały z językiem ciała i gestykulacją biegnącego za nami właściciela. Dawno, oj naprawdę bardzo dawno tak bardzo nie wczułem się w żadną grę.

I zdawało mi się, ze po tak pięknym growym przeżyciu długo nie trafię na coś równie wciągającego, ale już następny tytuł zainstalowany na dyski pozamiatał i wyleczył z tęsknoty za jakimś tam AC:O.

Nadszedł bowiem miesiąc zagrywania się w Kingdom Come Deliverence. Ależ Czesi zaczarowali tą pozbawioną magii czy smoków opowieścią o rycerzach. Średniowieczne Rpg, gra akcji, przygodówka i symulator warzenia alkoholu w jednym. Do tego z naprawdę przyzwoitym poziomem trudności, który we współczesnych grach rzadko się spotyka.

I jeszcze ostatnio ukończona gra czyli The Council. Swoje wrażenia opisałem w poście pod grą, ale wspomnę tylko, że epizod, który da się przejść w 1,5 godziny mi zajął 8, tak mnie wciągnęło. Innowacyjny w podejściu i mechanice projekt przygodówki, w którym podejmowane decyzje mają znaczenie i prowadzą do różnych finałów. Do tego słowne potyczki z Jerzym Waszyngtonem czy młodym Bonnaparte i przepięknie zaprojektowane miejsce akcji z mnóstwem znanych dzieł sztuki, a wszystko w oparach laudanum, oszpeconej bliznami po lobotomii młodej dziewczyny z głową pełną głosów, i snującą się po korytarzach gęstej i dusznej tajemnicy.

Słowo daję, taka fartowna seria ogrywanych tytułów mi się jeszcze nie zdarzyła, a że jak wspomniałem od roku nie śledzę premier czy newsów, to chętnie podtrzymałbym dobrą passę z pomocą Waszych podpowiedzi - które nowe gry warte są zakupienia?
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 50 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 26 marca 2018, 10:26

Po skończeniu drugiej Phantasmagorii (wrażenia z niej wkrótce) mam zabrać się za the 7th Guesta i the 11th Hour (m.in. po to, co by sprawdzić która z nich jest lepsza, bo spotkałem się z różnymi opiniami w tym temacie :P ) oraz (gdzieś pomiędzy nimi) za trzecią księgę Filarów Ziemi, która ma być już za kilka dni.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 26 marca 2018, 12:17

Adam_OK pisze:oraz (gdzieś pomiędzy nimi) za trzecią księgę Filarów Ziemi, która ma być już za kilka dni.

O, faktycznie, zmienili z maja na marzec (albo to Steam po prostu wprowadzał w błąd). Fajnie, czekam z niecierpliwością na ostatnią księgę.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy

Postautor: twig » 26 marca 2018, 19:00

Przyśpieszyli premierę 3 księgi Filarów - na steamie jest prawidłowa data :)
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy
Kontakt:

Postautor: Galador » 27 marca 2018, 21:17

29 października zainstalowałem Wiedźmina 3. Dzisiaj po przejściu całej głównej fabuły, obu dodatków i dużej części misji pobocznych, usuwam grę z dysku. Ten tytuł to prawdziwe dzieło sztuki.

Teraz mam ochotę na jakaś klasyczną przygodówkę. Pewnie zrobię kolejne podejście do pierwszej części The Book of Unwritten Tales.

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388
Podziękował(a): 6 razy

Postautor: Szczery » 28 marca 2018, 03:33

Jakkolwiek główna fabuła ciut bardziej mnie urzeka w Wiedźminie 2, a dłuuugi czas wysłuchiwania pochwał zanim mogłem w końcu zagrać w 3 podpompował tak mocno moje oczekiwania, że stałem się dość krytyczny... To ogólne wrażenie z Wiedźmina 3 jest tak dobre, że również przychylam się do pozytywnej opinii o tej grze, choć jeszcze nie przeszedłem :)
Teraz właśnie skończyłem Kathy Rain, a jutro biorę się za ostatni odcinek Batman: The Enemy Within, bo widzę, że wczoraj wyszedł :)

A, swoją drogą - było tutaj ostatnio rozmawiane o Sleeping Dogs. To tego, jak ktoś ma ps4 a jeszcze nie grał i chciałby spróbować, to do 12 kwietnia podrasowana wersja na tę konsolę, z wszyskimi DLC-kami, jest za niecałe 20 zł. Sam bym brał, gdybym już dawno tego nie przeszedł na PS3.
Użytkownikom PC nie mogę nic obiecać, ale nieraz bywa tak, że te same tytuły do promocji trafiają na różnych platformach, obadać sklepy internetowe zawsze możecie.
Aktualnie grane:
Rogue Galaxy
Tex Murphy - Martian Memorandum
Murdered: Soul Suspect

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Scoffer » 28 marca 2018, 23:44

Druga część Wiedźmina była dla mnie najsłabsza - za bardzo rozpolitykowana. A Geralt przecież tyle razy powtarza, że jest prosty i nieskomplikowany :P

Sleeping Dogs na PC można kupić za 35 zł, więc też niespecjalnie drogo. Poważnie się zastanawiam.

Sama gram teraz w (żadną z gier wymienionych przez mnie w poprzednim poście) Gabriel Knight - Sins of the Fathers. Głos narratorki absolutnie mnie rozwala, zwłaszcza przy akcjach zbędnych. "The statue will not respond." :P Fabularnie jeszcze niespecjalnie się wciągnęłam, ale zaczynam dopiero drugi dzień. Poza tym, tak dawno nie grałam w starszą produkcję, że czuję się dziwnie, kiedy gra nie prowadzi mnie za rączkę i nie wiem, w które miejsca po kolei warto się udać - ale walczę z tym złym nawykiem.
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 29 marca 2018, 00:25

A dla mnie Wiedźmin 2 był z kolei najlepszy :P

Nadal w nic nie gram, chyba sobie zainstaluję Simsy.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Awatar użytkownika
Szczery
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?p=45388#p45388

Postautor: Szczery » 29 marca 2018, 12:30

No tak, normalne Sleeping Dogs pewnie ogólnie chodzi po taniości, acz to co ja wspomniałem to ponoć jakaś podrasowana wersja. No, mniejsza. Co do Wiedźmina, to właśnie to było pociągające w dwójce, że Geralt, tak apolityczna postać, został wbrew sobie w to wszystko wplątany, wręcz niczym fatum go to wciągnęło (przypomnę, że był już dosłownie o włos od opuszczenia dworu i zajęcia się swoim życiem, kiedy zaczęła się ta cała heca), i mimo własnej woli musiał zrobić wiele, aby móc odzyskać swój spokój i neutralność. Dla mnie to było właśnie ciekawe, zwłaszcza, że w książkach wątki polityczne też mi się podobały.
Aktualnie grane:
Rogue Galaxy
Tex Murphy - Martian Memorandum
Murdered: Soul Suspect

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 20 maja 2018, 21:40

Co do przygodówek, w kończącym się właśnie tygodniu zaliczyłam Peridium - króciutkie, ale darmowe i klimatyczne. A jeśli chodzi o inne gatunki, to obecnie gram w Assassin's Creed III.
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Galador » 21 maja 2018, 05:44

Przechodzę Dreamfall Chapters. Rozpocząłem drugą księgę i jak na razie średnio mi się podoba.

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... &start=160

Postautor: Majkel47 » 21 maja 2018, 17:19

Powoli kończę Torin's Passage, a później Gabriel Knight 2 :D

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy

Postautor: porfirion » 21 maja 2018, 22:21

Galador pisze:Przechodzę Dreamfall Chapters. Rozpocząłem drugą księgę i jak na razie średnio mi się podoba.

Jeśli chodzi o fabułę, to w dalszych księgach się rozkręci. W pierwszych jakoś trochę za bardzo postawili na przedstawienie i poznanie świata (a raczej światów), stąd jest sporo takiego biegania i nie za wiele konkretnych rzeczy. Ale to się przynajmniej po części zmieni.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy
Kontakt:

Postautor: Monttsserat » 22 maja 2018, 09:10

Zaczęłam ostatnią księgę Filarów Ziemi.
Dreamfall Chapters grałam po angielsku, ale poszły save'y, więc nie zaczynałam od nowa tylko czekałam aż wyjdzie spolszczenie. Ale w kolejce mam do dokończenia Black Mirror 2 i seria Brocken Sword bo nigdy w nią nie grałam jeszcze.
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Galador » 22 maja 2018, 16:18

Broken Sword 2 to moje TOP5 obok The Longest Journey, Jack Orlando, Larry 7 i Książę i Tchórza.

Dzisiaj rano idąc do pracy zastanawiałem się czemu tak mało gier przygodowych jest w stanie porwać mnie jak produkcje kiedyś. Za dzieciaka ekscytowałem się jakoś bardziej. Teraz człowiek mega wybredny jest.

Awatar użytkownika
Annica
Moderator

Postautor: Annica » 22 maja 2018, 19:30

Męczę Syberię 3, ale coś ciężko to idzie... Chyba miałam zbyt duże oczekiwania.
Kontakt w sprawach forum: annica(at)przygodomania(kropka)pl
Mój kanał na YT: KLIK

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”