W jaką grę obecnie gracie?

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 47 razy
Kontakt:

Re: W jaką grę obecnie gracie?

Postautor: Vicek » 23 listopada 2017, 22:07

Sally Sparrow pisze:Vicku, a co masz do wyboru?

Do przejścia zostało mi co najmniej kilkadziesiąt gier i na żadną nie jestem do końca zdecydowany :) W grę wchodzą między innymi Sherlocki, Stasis, Tajne akta 3, Dracula 3.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 23 listopada 2017, 22:54

Vicek pisze:Do przejścia zostało mi co najmniej kilkadziesiąt gier i na żadną nie jestem do końca zdecydowany :) W grę wchodzą między innymi Sherlocki, Stasis, Tajne akta 3, Dracula 3.

Zawsze mam to samo. Gier pełno, a na nic się nie mogę zdecydować. Dzisiaj kupiłem z 10 kolejnych tytułów, żeby było jeszcze ciężej. :P

Aktualnie, po Gabrielu, gram w Botaniculę.

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=57751#p57751
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Sally Sparrow » 24 listopada 2017, 09:23

Eramas pisze:
Vicek pisze:Do przejścia zostało mi co najmniej kilkadziesiąt gier i na żadną nie jestem do końca zdecydowany :) W grę wchodzą między innymi Sherlocki, Stasis, Tajne akta 3, Dracula 3.

Zawsze mam to samo. Gier pełno, a na nic się nie mogę zdecydować. Dzisiaj kupiłem z 10 kolejnych tytułów, żeby było jeszcze ciężej. :P

Może pomogłoby losowanie, albo wskazanie palcem z listy na chybił trafił? ;)

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 24 listopada 2017, 11:03

Sally Sparrow pisze:Obecnie gram w Remember Me. Całkiem przyjemna gra, choć wymaga odrobiny umiejętności których mi na razie brakuje :P

O, przypomniałaś mi, że na początku mojego uwięzienia w domu też zaczęłam Remmember me na konsoli :P Jak mi się uda przestawić telewizor gdzieś wyżej, to może nawet wrócę do tego tytułu później :D
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 24 listopada 2017, 16:15

Vicek pisze:

Do przejścia zostało mi co najmniej kilkadziesiąt gier i na żadną nie jestem do końca zdecydowany :) W grę wchodzą między innymi Sherlocki, Stasis, Tajne akta 3, Dracula 3.

Tajne akta, tajne akta! Moim zdaniem trójka to najfajniejsza część i nie mogę przeboleć, że nie wyszła po polsku. I chyba nikt nawet nie porywał się na spolszczenie. :( A tak bym sobie zrobiła maraton tajnoaktowy, jakby się pojawiło spolszczenie do Archimedesa.

Zołziu, weź wreszcie wyzdrów się. :*

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 24 listopada 2017, 19:27

kassiopestka pisze:
Vicek pisze:

Tajne akta, tajne akta! Moim zdaniem trójka to najfajniejsza część i nie mogę przeboleć, że nie wyszła po polsku. I chyba nikt nawet nie porywał się na spolszczenie. :( A tak bym sobie zrobiła maraton tajnoaktowy, jakby się pojawiło spolszczenie do Archimedesa.

Zołziu, weź wreszcie wyzdrów się. :*

Tajne Akta 3 ktoś przetłumaczył fanowsko: viewtopic.php?t=3270
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 24 listopada 2017, 21:04

Żartujesz? Bezcenna wiadomość. :D

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta

Postautor: Eramas » 24 listopada 2017, 21:47

Zacząłem dzisiaj Sam & Max: Sezon 1. Zobaczymy, jak wypadł dubbing w wykonaniu m.in. Manna i Boberka.

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=57751#p57751

Postautor: Sally Sparrow » 25 listopada 2017, 15:05

UpartaZołza pisze:
Sally Sparrow pisze:Obecnie gram w Remember Me. Całkiem przyjemna gra, choć wymaga odrobiny umiejętności których mi na razie brakuje :P

O, przypomniałaś mi, że na początku mojego uwięzienia w domu też zaczęłam Remmember me na konsoli :P Jak mi się uda przestawić telewizor gdzieś wyżej, to może nawet wrócę do tego tytułu później :D

Jestem na początku 5 rozdziału/epizodu (co jest dla mnie zaskoczeniem, bo to gra wymagająca zręczności) i na razie jest dobrze, polecam wrócić. Gram na PC i podejrzewam że na konsoli jest łatwiej i przyjemniej ;)

Awatar użytkownika
Monttsserat
Moderator
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy
Kontakt:

Postautor: Monttsserat » 25 listopada 2017, 15:53

Eramas pisze:Zacząłem dzisiaj Sam & Max: Sezon 1. Zobaczymy, jak wypadł dubbing w wykonaniu m.in. Manna i Boberka.

Bardzo dobry. Połowa śmieszności wynika z dobrego dubbingu i bardzo żałuję, że nie kontynuowano dubbingowania serii. Tylko przygodomaniak Zagadka pracuje tylko nad fanowskimi spolszczeniami.
Lepiej wspierać rodzimych artystów, niż być ignorantem

http://www.annaalternatywnie.blogspot.com
http://www.annateodorczyk.com

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta

Postautor: Eramas » 25 listopada 2017, 22:57

Monttsserat pisze:Bardzo dobry. Połowa śmieszności wynika z dobrego dubbingu i bardzo żałuję, że nie kontynuowano dubbingowania serii. Tylko przygodomaniak Zagadka pracuje tylko nad fanowskimi spolszczeniami.

Dubbing faktycznie na plus, oprócz Boberka i Manna wyróżnia się przede wszystkim Lenartowicz. Człowiek od razu ma przed oczami Kowalskiego z Pingwinów z Madagaskaru. :P

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... &start=160

Postautor: Majkel47 » 29 listopada 2017, 18:42

Nareszcie dotarł długo oczekiwany Schizm, więc zaczynam go ogrywać :)

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 29 listopada 2017, 19:26

Skończyłam wreszcie Memento Mori i mam ogromny dylemat w co grać teraz. Wybór mam dalej ograniczony do gier posiadanych cyfrowo i tak się waham między Violett, Post Mortem - obie kiedyś zaczęłam i nie skończyłam, Oknytt lub Year Walk. W grę wchodzi też ewentualnie seria Blackwell i The 7th Guest... Do sięgnięcia w chwili obecnej po Sanitarium zniechęcił mnie nieco Vicek :P

Sally Sparrow pisze:Jestem na początku 5 rozdziału/epizodu (co jest dla mnie zaskoczeniem, bo to gra wymagająca zręczności) i na razie jest dobrze, polecam wrócić. Gram na PC i podejrzewam że na konsoli jest łatwiej i przyjemniej ;)

Oj, ja tam Remmember Me ledwo ruszyłam, jestem na samym początku gry, więc nawet nie wiem czy mi się ten tytuł podoba czy nie :P
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2017, 20:24 przez UpartaZołza, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... &start=160

Postautor: Majkel47 » 29 listopada 2017, 19:59

Z rzuconych tytułów to najbardziej bym chyba polecił Post Mortem i The 7th Guest ;)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 30 listopada 2017, 01:48

Black Mirror (reboot) - jestem w 4 rozdziale.

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Sally Sparrow » 30 listopada 2017, 11:08

Divinity: Original Sin 1. Na razie idzie wolno, oswajam się z grą.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 30 listopada 2017, 11:15

Ja się ostatecznie zdecydowałam na przygodę z Violett, ale dziewczyna twardo mi pokazuje, że trudna i charakterna z niej babka... Dotarłam do biblioteki, na to górne piętro za bramą, i tu gra postanowiła mi się popsuć - nie mogłam nic podnieść ze znajdziek, postać nie reagowała na polecenia - nie chciała się ruszyć kawałek dalej ani wyjść z lokacji. Po wyłączeniu gry i wczytaniu zapisu zamiast lokacji widzę jedynie błękitno-niebieskie tło oraz dostęp do ekwipunku i menu :zalamka: Coś mi się zdaje, że zacznę swoją przygodę z fioletową dziewuchą raz jeszcze :E

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Postautor: Urszula » 30 listopada 2017, 12:45

Ja grzecznie rozwiązuje zagadki w The House of da Vinci, jest świetnie i w mojej ocenie wcale nie takie trudne. Dla mnie mogłyby wychodzić tylko takie gry i byłoby cudnie. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Yarin

Postautor: Yarin » 01 grudnia 2017, 15:51

Nadrabiam zaległości i teraz ogrywam Wolf Among Us.

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 02 grudnia 2017, 14:32

A ja po skończeniu Violett zabrałam się za Lume - króciutka, całkiem urocza gra, która okazała się nie taka łatwa jak myślałam :P Nad jedną zagadką długo dyskutowaliśmy z Vickiem, i do tej pory nie wiem jakim cudem ją rozwiązałam. Bo rozwiązałam ją tylko dlatego, że się pomyliłam :E Co najśmieszniejsze, jedyna solucja do tej gry którą znalazłam i później, już po rozwiązaniu zagadki, sprawdzałam ma mały błąd... Wychodzi na to, że jak się nie pomylisz to nie rozwiążesz :P
Teraz zabiorę się chyba za Post Mortem, chyba że coś innego mi jeszcze wpadnie najpierw w oko ;)

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”