W jaką grę obecnie gracie?

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Re: W co teraz gracie

Postautor: UpartaZołza » 15 listopada 2017, 15:49

yemet pisze:Nie trzeba wszystkiego rozumieć. Dużo można wychwycić z kontekstu.

O właśnie, bo zapomniałam o tym wspomnieć w poprzednim poście - dokładnie tak, też nie tłumaczę sobie dosłownie każdego zdania, bo to dla mnie nieco bez sensu przy graniu/oglądaniu po angielsku ;) Rozumienie z kontekstu jak najbardziej mi wystarczy przy takiej rozrywce.

Btw, miałam małe problemy z uruchomieniem gry (posiadam ją na Steam, nie wiem jak byłoby z pudełkową wersją), ale na szczęście wszystko udało się opanować, gra śmiga, a dialogi są na tyle wolne, że wszystko na spokojnie można wysłuchać i przeczytać także jestem dobrej myśli :)
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 15 listopada 2017, 18:45

Której gry?

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 15 listopada 2017, 18:58

kassiopestka pisze:Której gry?

No tak, mogłam doprecyzować :P Chodziło mi oczywiście o Memento Mori :)

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: Eramas » 15 listopada 2017, 20:07

Zacząłem dzisiaj Gabriel Knight: Sins of the Fathers. Słyszałem dużo dobrego o tym tytule, więc stwierdziłem, że warto się z nim zapoznać. Po obejrzeniu krótkiego fragmentu rozgrywki z wersji oryginalnej na YouTubie, zdecydowałem się jednak na wersję Remastered. Chyba nie miałbym już teraz cierpliwości na klikanie co centymetr i szukanie nowego, interaktywnego miejsca. Czasy się zmieniają, człowiek coraz bardziej leniwy, to korzysta ze zmian. Tak, czy inaczej, skończyłem pierwszy dzień i gra mi się bardzo przyjemnie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 16 listopada 2017, 00:54

Mam podobne odczucia w starych grach - brak ujawniania interaktywnych punktów mnie irytuje. W Powrocie do przyszłości z kolei nie chce mi się w ogóle obadywać lokacji w tym koszmarnym 3D. Sterowanie masakryczne. <zua>

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 17 listopada 2017, 19:15

Sally Sparrow pisze:
Vicek pisze:Ano, to była trochę przedwczesna decyzja, ale kiedy pojawiły się w grze dialogi, miałem trudności z nadążeniem za ich tempem i ten migdał przelał czarę goryczy. Głupio zrobiłem, bo wcześniej nie miałem większych problemów, a przypuszczam, że w grze nie ma zbyt wielu rozmów. Może kiedyś zdecyduję się na kolejne podejście.

Jak nagrasz tę grę, chętnie obejrzę :D

Postaram się ją nagrać :)

Tymczasem poszedłem za przykładem Zołzy i wziąłem się za Memento Mori. Na razie jakoś ogarniam większość angielskich tekstów, choć nie bez problemów :P
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=57751#p57751
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Sally Sparrow » 18 listopada 2017, 15:21

Vicek pisze:
Sally Sparrow pisze:
Vicek pisze:Ano, to była trochę przedwczesna decyzja, ale kiedy pojawiły się w grze dialogi, miałem trudności z nadążeniem za ich tempem i ten migdał przelał czarę goryczy. Głupio zrobiłem, bo wcześniej nie miałem większych problemów, a przypuszczam, że w grze nie ma zbyt wielu rozmów. Może kiedyś zdecyduję się na kolejne podejście.

Jak nagrasz tę grę, chętnie obejrzę :D

Postaram się ją nagrać :)

Tymczasem poszedłem za przykładem Zołzy i wziąłem się za Memento Mori. Na razie jakoś ogarniam większość angielskich tekstów, choć nie bez problemów :P

Jakby słownik nie dawał odpowiedzi, daj znać :D Lubię być językowym detektywem i wyszukiwać znaczeń :D

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... &start=160
Podziękował(a): 6 razy

Postautor: Majkel47 » 18 listopada 2017, 16:31

No nareszcie skończyłem Reah (Wieże Hanoi będą śniły mi się po nocach ;-;). Teraz idę o krok dalej i ponownie dzięki Vickowi i jego wywiadowi z P. Rolandem Pantołą, biorę się za Schizm. Oczywiście nie dałbym rady sam, więc zasięgnę po poradnik, ale nie wątpię, że będzie to na pewno fajnie spędzony czas. Poźniej, jak skończę drugiego Schizma i uda mi się zmusić do działania A.D. 2044 z GOGa to będę ogrywał tę "Skomputeryzowaną Seksmisję"

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=57751#p57751

Postautor: Sally Sparrow » 18 listopada 2017, 17:30

Majkel47 pisze:No nareszcie skończyłem Reah (Wieże Hanoi będą śniły mi się po nocach ;-;). Teraz idę o krok dalej i ponownie dzięki Vickowi i jego wywiadowi z P. Rolandem Pantołą, biorę się za Schizm. Oczywiście nie dałbym rady sam, więc zasięgnę po poradnik, ale nie wątpię, że będzie to na pewno fajnie spędzony czas. Poźniej, jak skończę drugiego Schizma i uda mi się zmusić do działania A.D. 2044 z GOGa to będę ogrywał tę "Skomputeryzowaną Seksmisję"

Podoba mi się że umiesz się przyznać że korzystasz z poradnika. Ja nawet nie próbowałam jeszcze przejść tych mysto-podobnych gier, z obawy że polegnę :szok:

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... &start=160

Postautor: Majkel47 » 18 listopada 2017, 17:37

Sally Sparrow pisze:
Majkel47 pisze:No nareszcie skończyłem Reah (Wieże Hanoi będą śniły mi się po nocach ;-;). Teraz idę o krok dalej i ponownie dzięki Vickowi i jego wywiadowi z P. Rolandem Pantołą, biorę się za Schizm. Oczywiście nie dałbym rady sam, więc zasięgnę po poradnik, ale nie wątpię, że będzie to na pewno fajnie spędzony czas. Poźniej, jak skończę drugiego Schizma i uda mi się zmusić do działania A.D. 2044 z GOGa to będę ogrywał tę "Skomputeryzowaną Seksmisję"

Podoba mi się że umiesz się przyznać że korzystasz z poradnika. Ja nawet nie próbowałam jeszcze przejść tych mysto-podobnych gier, z obawy że polegnę :szok:

W przygodówki gram głównie z poradnikiem, no chyba, że mam do czynienia z czymś prostym :P

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Sally Sparrow » 18 listopada 2017, 17:43

Ja wolę pokombinować z rozwiązaniem, ale nie do przesady. Jak mi nic nie przychodzi do głowy, to sprawdzam poradnik. Zazwyczaj okazuje się że albo jakaś okoliczność nie przyszła mi do głowy, albo miałam do czynienia z zagadką opierającą się na tak zwanym "moon logic". A wtedy to zdecydowanie nie moja wina, że nie skojarzyłam :D

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator

Postautor: Majkel47 » 18 listopada 2017, 22:31

Sally Sparrow pisze:Ja wolę pokombinować z rozwiązaniem, ale nie do przesady. Jak mi nic nie przychodzi do głowy, to sprawdzam poradnik. Zazwyczaj okazuje się że albo jakaś okoliczność nie przyszła mi do głowy, albo miałam do czynienia z zagadką opierającą się na tak zwanym "moon logic". A wtedy to zdecydowanie nie moja wina, że nie skojarzyłam :D

Chyba dlatego też porzuciłem Day of the Tentacle, chcąc przejść tę grę bez solucji. W sumie gram z poradnikami od jakiś... 6 lat, kiedy to zagrałem w pierwszą przygodówkę jaką kojarzę - Syberię

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Kontakt:

Postautor: she-sherlock » 19 listopada 2017, 13:36

Gra / grywał ktoś z Was w Harvest Moon? Właśnie badam najnowsze Light of Hope, ale szału nie ma :( Szkoda, bo kochałam Back to the Nature.
Moja strona z recenzjami gier, kliknij!:
Obrazek

Awatar użytkownika
Eramas
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy

Postautor: Eramas » 19 listopada 2017, 22:48

she-sherlock pisze:Gra / grywał ktoś z Was w Harvest Moon? Właśnie badam najnowsze Light of Hope, ale szału nie ma :( Szkoda, bo kochałam Back to the Nature.

Light of Hope nie miałem okazji spróbować, ale w Back to the Nature przegrałem mnóstwo godzin, bardzo dobrze wspominam ten tytuł. ;)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 21 listopada 2017, 17:13

Kocham ten moment odpalania nowej gry. Oglądania opcji, słuchania muzyki w menu. Jeszcze nie zaczęłam, już jestem podekscytowana. :) :D

No dobra zaczęłam - oswajam się ze sterowaniem. :D
No i wreszcie gra, w którą się wciągnęłam, ha. :D Aczkolwiek sterowanie jest... Dobra, powiem coś więcej za jakiś czas, jak się z tym ogarnę. :-)

Awatar użytkownika
overemotional
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: [url=http://www.przygodomania.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=634&start=80#p25070]Ukończone gry[/url]
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Re: W jaką grę obecnie gracie?

Postautor: overemotional » 22 listopada 2017, 19:45

Pestq, a w którą grę się tak wciągnęłaś?

A ja męczę A new beginning od ponad dwóch tygodni. Czas jest, chęci są, ale kiedy włączam grę, to jakoś zaczynam usypiać...

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum

Postautor: UpartaZołza » 23 listopada 2017, 11:51

Po małym skoku w bok na Superfrog HD wracam grzecznie do MM :)
Co prawda dość niewygodnie mi się obecnie gra w cokolwiek na laptopie (o ile nie mogę sterować padem), i nie mogę sobie robić dłuższych sesji, więc pewnie sporo mi zajmie przejście tego tytułu. Ale cóż, czeka mnie kolejne 6 tygodni zwolnienia lekarskiego, więc może się wyrobię w tym czasie :rotfl2:

Vicek pisze:Tymczasem poszedłem za przykładem Zołzy i wziąłem się za Memento Mori. Na razie jakoś ogarniam większość angielskich tekstów, choć nie bez problemów :P

Oczywiście wyszło jak zwykle - zacząłeś coś przeze mnie i skończyłeś dużo szybciej niż ja :P

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 23 listopada 2017, 21:04

Bywa :P Myślę, że też szybko skończysz, bo gra nie jest trudna ani długa ;)

A ja zastanawiam się od wczoraj nad wyborem kolejnego tytułu do przejścia i nie mogę się na nic zdecydować ;)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Sally Sparrow
Poszukiwacz Przygód

Postautor: Sally Sparrow » 23 listopada 2017, 21:42

Vicku, a co masz do wyboru?

Obecnie gram w Remember Me. Całkiem przyjemna gra, choć wymaga odrobiny umiejętności których mi na razie brakuje :P

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Shadow » 23 listopada 2017, 22:05

Ja obecnie pykam w Resident Evil 4 w wersji HD na Steamie.

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”