O ocenach gier i recenzjach (wydzielone z oceny Armikroga)

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Re: O ocenach gier i recenzjach (wydzielone z oceny Armikroga)

Postautor: Sherlock Holmes » 11 października 2015, 11:22

Proszę mi powiedzieć czemu ma służyć ta dyskusja ? Naprawdę, czy w Polsce zawsze muszą się znaleźć ludzie, którzy będą Cię krytykować za wszystko co zrobisz ? Z doświadczenia wiem, że bardzo ciężko jest napisać dobrą recenzję, dlatego podziwiam wszystkich, którzy mają czas, chęci i umiejętności, a przede wszystkim piszą z pasją i dla przyjemności. Dla mnie nie ma znaczenia, czy w recenzji jest ocena 6/10 czy 8/10 najważniejsze, że wiem czego mogę się spodziewać po grze.
Kurhhan co do grupki nie akceptującej sprzeciwu, to nie masz racji - wystarczy trochę bardziej poczytać forum, ale jeżeli ktoś robi coś dla innych, za darmo i poświęca mnóstwo swojego czasu, to należy to docenić i dać Sobie spokój z docinkami.
Moja rada, jak już kilka osób pisało, jeżeli nie podobają Ci się recenzje innych - pisz własne, zawsze jest to lepszy pomysł od siedzenia i krytykowania, bo tak jest najprościej, w teorii większość jest proste, a ja chętnie poczytam przy jakiejś grze 2 sprzeczne recenzje, będę wtedy miał 2 różne spojrzenia na tą samą grę.

"Krytyka jest mało użyteczna i nieowocna i zarozumialcem jest ten, kto woli odgrywać rolę raczej złośliwego krytyka niż twórcy."
- Mikołaj Kopernik

"Krytykuj przyjaciela w cztery oczy, a chwal przy świadkach."
- Leonardo da Vinci
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 11 października 2015, 12:43

Chyba nie jestem na czasie, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć (może być na priv) o co chodzi koledze Kurhhanowi z "kolorowymi"? Wg różnych słowników jest to określenie rasistowskie. Innego znaczenia w odniesieniu do ludzi nie znalazłem. A jeśli tak, to wg regulaminu forum takie wypowiedzi powinny być zabronione a użytkownik zbanowany. Chyba że się mylę.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: kNOT » 11 października 2015, 12:55

Na wielu forach, gdy biją swoich, pojawiają się kolorowi, czyli osoby wyróżnione kolorem...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Rola
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 7 razy
Kontakt:

Postautor: Rola » 11 października 2015, 17:01

Kurhhan ma pretekst, by nie napisać tutaj recenzji, bowiem tym samym jego konto stanie się "kolorowe" (forum zaznacza tak grupy dostępowe użytkowników). ;)

Kurhhan pisze:kogo podejście pisania o grach mi nie odpowiada

Czy możesz zatem podać pozytywny przykład recenzji?

Moim ulubionym recenzentem gier jest Oleg z MobyGames.

Szkoda, że nie otrzymałem odpowiedzi na swój wpis. Dodam jedynie na odchodnym, że problem ten jest powszechny w sieci*, trudno zatem doszukiwać się jakiegoś "spisku na forum / netłorków / koterii / grupy trzymającej władzę".

*) wczoraj przeglądałem na IMDb recenzje pewnej rozreklamowanej produkcji (filmowej) - dominowały oceny histeryczne, zarówno 1/10 jak i 10/10. Uzasadnień oceny najczęściej brak.

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”