Quiz: Skojarzenia przygodówkowe.

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Re: Skojarzenia przygodówkowe.

Postautor: Adam_OK » 26 lipca 2015, 22:44

W którym wieku toczy się akcja gry?
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 27 lipca 2015, 01:09

Co możemy zrobić z zarobionymi lub wygranymi pieniędzmi ?
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 27 lipca 2015, 19:03

Urszula pisze:Nie mam pojęcia, chyba nie. Ogólnie można coś chyba opisać, żeby naprowadzić. :D

W zadaniu chodzi o to, żeby tak poukładać różne przedmioty, żeby była kalkulacja. Każdy ma swoją wartość i nie jest to takie proste wbrew pozorom. :)

Adam_OK pisze:W którym wieku toczy się akcja gry?

Nie pamiętam czy w grze jest na ten temat informacja, ale ogólnie jest to okres europejskiego średniowiecza.

Sherlock Holmes pisze:Co możemy zrobić z zarobionymi lub wygranymi pieniędzmi ?

Można kupić różne towary.

Miejcie litość, niech to w końcu ktoś odgadnie. :bezradny: Strzelajcie chociaż.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 28 lipca 2015, 00:14

Skoro średniowiecze, to może Pielgrzym?

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 28 lipca 2015, 19:26

To nie Pielgrzym. Właściwie to już chyba po zagadce według regulaminu?

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Postautor: Urszula » 28 lipca 2015, 19:51

Tak, według regulaminu, podajesz rozwiązanie i zadajesz kolejną.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 28 lipca 2015, 19:59

Chodziło o Aztec. :tak:
Nad drugą muszę pomyśleć, skoro z tą były takie problemy. Strasznie mnie umordowała...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 28 lipca 2015, 21:10

Hym, średniowiecze, łamaniec językowy, braki z kasą i wygrywanie jej w grze matematycznej,pieniądze na drzewie, przepraszam, ale nie było takich sytuacji w Aztecu.
I owszem trzeba było rozdzielić dobra na trzy części i dlatego zdobyło się ziarno kakaowca, bo to była nadwyżka - jeden dzban więcej. W patoli się grało dla zdobycia informacji, a nie dla zdobycia kasy. Nie wiem, gdzie gracze mieli problem z językiem, który to tubylec dobrze znał, a my nie. Było i owszem morderstwo, ale kara za nie dosięgła winnego.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 28 lipca 2015, 21:57

Widzę, że konkurs raczej nie będzie miał wzięcia na forum. Kojarzenie jest jednak trudniejsze od odgadywania obrazków. :E Wszystko się zgadza. Choćby te ziarna kakaowca, które są środkiem płatniczym i które rosną na drzewach. Czego tu nie rozumieć? Bo nie było w grze drzew, z których się je zrywało? Litości... :bezradny:

Następną zagadkę niech zada ktoś inny. Najlepiej coś na poziomie obrazkowym.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 28 lipca 2015, 22:10

W moim odczuciu, zaznaczam w moim. Takie podpowiedzi bardziej namieszały niż były naprowadzeniem.
Moje gry

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 28 lipca 2015, 22:38

Sir_Kiełbasa pisze:Widzę, że konkurs raczej nie będzie miał wzięcia na forum. Kojarzenie jest jednak trudniejsze od odgadywania obrazków. :E Wszystko się zgadza. Choćby te ziarna kakaowca, które są środkiem płatniczym i które rosną na drzewach. Czego tu nie rozumieć? Bo nie było w grze drzew, z których się je zrywało? Litości... :bezradny:

Rzeczywiście w Twojej wersji to był poziom hard, ale akurat z tym środkiem płatniczym jako kakao i Twoją podpowiedzią z tym związaną pomysł mi się bardzo podoba, choć rzeczywiście trochę namieszało, bo dziś pieniądz jest kojarzony głównie z pieniędzmi drukowanymi w postaci banknotów lub wybijanymi w postaci monet.

Gry nie znałem, więc ciężko by mi było odgadnąć, ale sam pomysł zagadek jest super i myślę, że powinien się przyjąć, a to iż nie wszystkie zostaną rozwiązane jest dodatkową atrakcją i dobrą lekcją na przyszłość, że nie każde myślenie jest takie samo i czasem trzeba wyjść poza przyjęte schematy - zrozumieć jak myśli druga osoba(w przygodówkach np. twórcy lub główny bohater), aby dojść do rozwiązania :D

Sir_Kiełbasa pisze:Następną zagadkę niech zada ktoś inny. Najlepiej coś na poziomie obrazkowym.

Spróbuj jeszcze raz, zabawa jest nowa na forum, więc może po prostu zacznij od czegoś łatwiejszego, żeby "pociąg ruszył" - start jest najtrudniejszy (przynajmniej wg. fizyków trzeba wtedy użyć najwięcej siły). Chyba, że ta już Cię zbytnio zmęczyła, bo rzeczywiście trochę zabawy z nią miałeś ;).
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 29 lipca 2015, 00:26

Generalnie popieram Ulę - ja mam wydanie z Extra Klasyki i z tylu na okładce jest wyraźnie napisane - rok 1517. W Europie to już był wtedy zdecydowanie Renesans, a nie Średniowiecze. Poza tym o jaki łamaniec językowy ci chodziło, bo nie kojarzę żadnego? Co do kakaowca - masz tu rację Kiełbaso, ale co do reszty, to zarzuty Uli są słuszne.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 29 lipca 2015, 20:19

Sherlock Holmes pisze:Rzeczywiście w Twojej wersji to był poziom hard, ale akurat z tym środkiem płatniczym jako kakao i Twoją podpowiedzią z tym związaną pomysł mi się bardzo podoba, choć rzeczywiście trochę namieszało, bo dziś pieniądz jest kojarzony głównie z pieniędzmi drukowanymi w postaci banknotów lub wybijanymi w postaci monet.

No i o to chyba chodzi, żeby nie było szuflą do głowy? Jak z tym słońcem z poprzedniej zagadki. Też ktoś mógłby mieć pretensje, że było namącone.

Spróbuj jeszcze raz

Teraz nie mam do tego głowy.

może po prostu zacznij od czegoś łatwiejszego, żeby "pociąg ruszył"

Pociąg to już ruszył. I to raczej nie jest ciuchcia. :)

Adam_OK pisze:Generalnie popieram Ulę - ja mam wydanie z Extra Klasyki i z tylu na okładce jest wyraźnie napisane - rok 1517.

Faktycznie, na pudle mam to samo. Myślałem, że akcja dzieje się znacznie wcześniej.

W Europie to już był wtedy zdecydowanie Renesans, a nie Średniowiecze.

Co do końca średniowiecza to historycy akurat nie są zgodni. Zresztą, jakbym napisał, że renesans/wiek XVI to byś niby zgadł? :D Pewnie później byłyby pretensje, że podaję wieki europejskie, a akcja gry się dzieje w Ameryce. :E Klu zagadki były ziarna kakaowca, a że nikt nie skojarzył (bo każdy się zastanawiał, w której grze banknoty rosną na drzewach) to sorry.

Poza tym o jaki łamaniec językowy ci chodziło, bo nie kojarzę żadnego?

Gratuluję zdolności językowych. Dla mnie język Azteków jest trudny. Chodziło o nazwy własne, które w grze (całkowicie po polsku) nie zostały przetłumaczone.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 30 lipca 2015, 08:47

Co do końca średniowiecza to historycy akurat nie są zgodni. Zresztą, jakbym napisał, że renesans/wiek XVI to byś niby zgadł?

Według tego, czego uczono mnie w szkole to za koniec średniowiecza przyjmuje sie np. rok upadku Cesarstwa Wschodniorzymskiego (1453) lub rok odkrycia Ameryki przez Kolumba (1492), czyli wydarzenia, które miały miejsce przed 1517 rokiem ;) Poza tym jakbyś podał renesans, to nie wyjechałbym z Pielgrzymem :D

Pewnie później byłyby pretensje, że podaję wieki europejskie, a akcja gry się dzieje w Ameryce.

A przepraszam - jak teraz w Europie mamy XXI wiek, to w Ameryce jest który? XX? XXII? A może czas się tam zatrzymał wcześniej np. na wspomnianym XVI wieku? Więc co za różnica, gdzie się toczy akcja gry, jeśli to był rok 1517, to na całym świecie był XVI wiek :E

Gratuluję zdolności językowych. Dla mnie język Azteków jest trudny. Chodziło o nazwy własne

No tak, bo Mały Wąż, albo Pan Trzy Królik (imię to też swego rodzaju nazwa własna) to strasznie trudno wymówić :E A poważnie, to tych nazw było stosunkowo mało i opanowanie ich wymowy czy poprawnego czytania to tylko kwestia czasu. Powtarzaj za mną "Teo-chti-tlan", "Que-zal-co-atl", "Tzom-pan-tli" :E :rotfl2:

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 30 lipca 2015, 18:50

Adam_OK pisze:Poza tym jakbyś podał renesans, to nie wyjechałbym z Pielgrzymem :D

To byś wyjechał z czymś innym z akcją w Europie. :D Zresztą w Europie monety były bite od hoho, więc i tak nie bardzo pasowało.

A przepraszam - jak teraz w Europie mamy XXI wiek, to w Ameryce jest który? XX? XXII? A może czas się tam zatrzymał wcześniej np. na wspomnianym XVI wieku? Więc co za różnica, gdzie się toczy akcja gry, jeśli to był rok 1517, to na całym świecie był XVI wiek :E

Tylko że Azteków jakoś mało to interesowało. :)

A poważnie, to tych nazw było stosunkowo mało i opanowanie ich wymowy czy poprawnego czytania to tylko kwestia czasu.

O, mamy wujka Dobra Rada na forum. Przypuszczam, że opanowanie wymowy/czytania innych języków to też kwestia czasu, wujku. :D I co z tego, że można? To była podpowiedź odnośnie trudności języka. Ale to trzeba wychwycić (zresztą ciężko było przeoczyć, choć niektórym się udało), a nie szukać dziury w d.

Awatar użytkownika
Anika
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Anika » 30 lipca 2015, 21:13

Miałam się nie wtrącać, ale już się nie da tego czytać... Robicie trochę z igły widły. Miała być dobra zabawa, a za chwilę zrobi się z tego wielki problem. Trudno mi powiedzieć, czy podpowiedzi były dobre czy złe, bo nie grałam w grę, która była odpowiedzią, ale bez względu na to ta dyskusja i jej dalszy ciąg ma mały sens. Wrzućcie trochę na luz i następnym razem spróbujcie się zastanowić jak dana wskazówka może być odebrana i już nie cudujcie. Serio.

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Postautor: pelagia » 31 lipca 2015, 14:37

Ponieważ już wszystko zostało wyjaśnione, Sir_Kiełbasa może zadawać kolejną zagadkę. :D
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 31 lipca 2015, 18:24

Niestety, malowanie i mycie okien same się nie zrobią, a musiałbym jednak przejść grę, żeby później nie było pretensji. :) Nie bardzo mam na to czas a i grać jakoś specjalnie mi się nie chce. Niech ktoś inny zada. Najlepiej Adam albo Urszula. Podpowiedzi będą bez zarzutu. :D

Awatar użytkownika
Anika
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Anika » 31 lipca 2015, 18:27

Dajcie już sobie na wstrzymanie...

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 31 lipca 2015, 19:04

Darowałbyś już sobie te "uprzejmości" Kiełbaso - przynajmniej częściowo schrzaniłeś sprawę z podpowiedziami i czepiasz się, że ktoś się ciebie czepia ;) Z tego, co kojarzę przeszedłeś więcej niż jedną przygodówkę, więc śmiało możesz dać kolejną zagadkę.

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”