Na jakie premiery czekacie?

Szeroko pojęte dyskusje na temat przygodówek i ich hybryd
Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Na jakie premiery czekacie?

Postautor: Emilio » 25 stycznia 2013, 11:53

Troche odbiegne od standardów - czekam na nową odsłonę Tomb raidera (w marcu). Tym bardziej, że Lara ma być w pełni dubbingowana. Ciekawe, co z tego wyjdzie. Generalnie marzy mi sie dobra przygodówka z dobrym polskim dubbingiem (ot choćby na miarę najlepszego jak dotąd dubbingu, czyli Penumbra). Marzenia ciachniętej głowy...
Poza tym chętnie zagrałbym w jakąś ciekawą i logicznie zrobioną grę typu HO (po polsku oczywista)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 104 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 121 razy

Na jakie przygodówki czekacie?

Postautor: Urszula » 13 lutego 2013, 00:18

Oglądając plan wydawniczy, co się szykuje na świecie, oraz co się już ukazało w 2012 roku. Pomyślałam sobie, co ja chciałabym zobaczyć na naszym rynku.

Tak to u mnie wygląda:
Dracula: Shadow of the Dragon - jeśli będzie podobny do Dracula 3 to chcę zagrać
Broken Sword - the Serpent's Curse - z ciekawości
Lilly Looking Through - podobała mi się grafika
The Raven – Legacy of a master thief - to twórcy The book więc chciałabym poznać ich kolejną grę
Jack Keane 2: Das Auge des Schicksals - z ciekawości
Yesterday - słyszałm pozytywne opinie więc warto by było je zweryfikować
The Lost Chronicles of Zerzura - graficznie przedstawia się ciekawie

Na jakie gry wy ewentualnie czekacie?
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Na jakie przygodówki czekacie?

Postautor: Humunculus » 13 lutego 2013, 00:35

Deponia 3 - Ponieważ podoba mi się humor głównego bohatera
Amnesia: A machine for pigs - Ten klimacik...
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: wujo444 » 13 lutego 2013, 01:21

a czym ma się różnić temat od: viewtopic.php?f=68&t=1922? Raczej dubluje się...
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 13 lutego 2013, 01:34

Fakt, jakoś go przeoczyłam
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 12 razy

Postautor: kNOT » 13 lutego 2013, 07:43

Ostatnio ciekawie dzieje się 'w temacie' kickstarterowych wydmuszek. Wasteland 2 powoli okazuje się być tym, na co od początku wyglądał, a nie spodziewanym przez wszystkim następcą Fallouta, dlatego coraz bardziej niecierpliwie czekam na informacje o Wielkiej Przygodówce, Której Tytułu Nie Można Wymieniać. Ciekawi mnie, jak tym razem będzie tłumaczona niezgodność towaru z zapowiedziami. Idąca przodem 'jaskiniowa' popierdółka, jak zwykle w przypadku tworów Najlepszego Na Świecie Studia, nie zachwyciła, będzie więc ubaw po pachy... Tylko czy Kickstarter to wytrzyma?
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
damianklu
Obserwator

Postautor: damianklu » 13 lutego 2013, 09:14

Ja czekam na kontynuację Amnesii, Samorost 3 i Lilly Looking Through. Ale oczywiście też mam nadzieje na polską premierę Deponii 3 jak i Yesterday.

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: layne » 19 marca 2013, 17:04

IQP zamarło. Ostatni wpis na fejsie miał miejsce miesiąc temu. Macie może jakieś info od nich? Zaczynam się martwić czy aby na pewno wszystko jest ok. :(
Z planami wydawniczymi u naszych wydawców też kiepsko. :zalamka:
Gram:
Niedawno ukończyłem: Kathy Rain

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 19 marca 2013, 18:15

Nawet gdybyśmy cokolwiek wiedzieli, to nie możemy wychodzić przed szereg. Od dłuższego czasu źle się dzieje w sprawie gier przygodowych, gdyby porównać ilość gier wydanych w 2008 roku ponad 30, a w 2012 roku 8 to nawet nie chce się o tym mówić i pisać. Mało jest graczy grających w gry przygodowe, lub mało gier jest kupowanych, więc nie ma dla kogo ich wydawać. :|
Moje gry

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Postautor: kNOT » 19 marca 2013, 18:26

I jeszcze cała rzesza pożytecznych idiotów pluje na polskie wersję językowe :|

Może już niedługo przygodówek w Polsce nie będzie wcale...
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 19 marca 2013, 18:32

kNOT pisze:I jeszcze cała rzesza pożytecznych idiotów pluje na polskie wersję językowe :|

Może już niedługo przygodówek w Polsce nie będzie wcale...

kNOT, to że jest krytyka po to by polepszyć jakoś spolszczenia i aby kolejna gra została wydana lepiej, nie jest akurat niczym złym. Jeśli coś można poprawić, to dlaczego tego nie zrobić. Według mnie nie tu leży problem.
Moje gry

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Postautor: kNOT » 19 marca 2013, 18:59

Nie chodzi mi o ludzi krytykujących słabe lokalne wersje językowe, tylko o pożytecznych idiotów, którym polski język po prostu śmierdzi :chory:

W dodatku tylko i wyłącznie dlatego, że nie jest angielskim...

Za 'kilka' lat, gdy dla przykładu będzie dominował chiński, z równym zapałem będą ślinić się nad 'krzaczkami'.

Nie ma ich zbyt dużo, ale są wystarczająco głośni, żeby zniechęcać do wydawania w Polsce czegokolwiek po polsku.

Przecież "tego się nie da słuchać", "lepiej kupić za granicą", "po polsku brzmi słabo", "tego się nie da przetłumaczyć", itd. itp.

Oczywiście bez jakiegokolwiek kontaktu z efektami ciężkiej pracy sporego grona ludzi przygotowujących polską wersję...

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 19 marca 2013, 19:14

kNOT pisze:Nie chodzi mi o ludzi krytykujących słabe lokalne wersje językowe, tylko o pożytecznych idiotów, którym polski język po prostu śmierdzi :chory:

W dodatku tylko i wyłącznie dlatego, że nie jest angielskim...

Za 'kilka' lat, gdy dla przykładu będzie dominował chiński, z równym zapałem będą ślinić się nad 'krzaczkami'.

Nie ma ich zbyt dużo, ale są wystarczająco głośni, żeby zniechęcać do wydawania w Polsce czegokolwiek po polsku.

Przecież "tego się nie da słuchać", "lepiej kupić za granicą", "po polsku brzmi słabo", "tego się nie da przetłumaczyć", itd. itp.

Oczywiście bez jakiegokolwiek kontaktu z efektami ciężkiej pracy sporego grona ludzi przygotowujących polską wersję...

No w tym masz rację, ale nie widzę rozwiązania tej patowej sytuacji. Może my powinnyśmy głośno krzyczeć, tylko na/lub do kogo. :| Dzielnie głosuję na gry własnym portfelem, kupując gry i chyba nic więcej zrobić nie mogę.
Moje gry

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Postautor: kNOT » 19 marca 2013, 20:02

Nie do końca może przygodówki, ale...

http://www.gram.pl/news/2013/03/19/arti ... wych.shtml

Polska firma, gry po polsku, cena też zachęcająca.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: twig » 19 marca 2013, 20:25

Mnie w grach Artifeksu irytuje tylko jedno - że usilnie próbują wciskać ludziom, że to są gry przygodowe. To nie są przygodówki a po prostu robione na jeden kopyt gry hidden object - graficznie jest cudownie ale historyjki są w nich słabe jak baterie paluszki po całym dniu słuchania Fasolek na walkmanie.

"Clockwork Tales: Of Glass and Ink – pierwsza polska steampunkowa gra przygodowa.

Tajemnicze trzęsienia ziemi rujnują kolejne miasta. Dr Ambroży Ink, światowej sławy badacz i wynalazca, odkrywa, że mogą one mieć nienaturalne pochodzenie. Badania prowadzą go do położonego wysoko w górach miasteczka Hochwald. Tam jednak naukowiec znika w niewyjaśnionych okolicznościach…"

W większości tych "przygodówek" ktoś znika a my ruszamy na poszukiwania - zmieniają się tylko dekoracje. Raz jest to rybackie miasteczko, innym razem chata w lesie albo piramida w dżunglii. Zamiast uczciwie reklamować te produkcje jako proste klikanki "skalibrowane" na kobiecą część rynku wciskają kit, że to są przygodówki.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 19 marca 2013, 20:43

twig pisze:W większości tych "przygodówek" ktoś znika a my ruszamy na poszukiwania - zmieniają się tylko dekoracje. Raz jest to rybackie miasteczko, innym razem chata w lesie albo piramida w dżunglii. Zamiast uczciwie reklamować te produkcje jako proste klikanki "skalibrowane" na kobiecą część rynku wciskają kit, że to są przygodówki.

a niby dlaczego na kobiecą część rynku?
Moje gry

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 19 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Postautor: twig » 19 marca 2013, 20:55

Nie ja to wymyśliłem, Urszulo - to ich spece od marketingu. Niedawno w internecie opublikowano sporo wywiadów z przedstawicielami Artifeksa i w nich wyraźnie to było powiedziane. Na AZ na przykład na pytanie dlaczego w ich grach zawsze są elementy paranormalne pada odpowiedź, że to wynika z potrzeb ich graczek.

Piotr Żygadło w wywiadzie dla Polygamii mówi wprost:
"Gry które tworzymy, w pierwszej kolejności kierowane są właśnie do dojrzałych kobiet. Pań, które mają czas by przeżywać wielogodzinne przygody. Oczywiście - w miarę ekspansji na nowe platformy itp. może się zdarzyć sytuacja, że postanowimy zmienić podejście. Ale na razie zarówno my, jak i wszystkie liczące się konkurencyjne firmy, staramy się trzymać tego "nietypowego" schematu (śmiech)."
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: Inner World 2
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
layne
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: layne » 19 marca 2013, 20:56

No to popłynęliście z tematem :rotfl2:
Gram:
Niedawno ukończyłem: Kathy Rain

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 19 marca 2013, 21:04

twig pisze:Nie ja to wymyśliłem, Urszulo - to ich spece od marketingu. Niedawno w internecie opublikowano sporo wywiadów z przedstawicielami Artifeksa i w nich wyraźnie to było powiedziane. Na AZ na przykład na pytanie dlaczego w ich grach zawsze są elementy paranormalne pada odpowiedź, że to wynika z potrzeb ich graczek.

Piotr Żygadło w wywiadzie dla Polygamii mówi wprost:
"Gry które tworzymy, w pierwszej kolejności kierowane są właśnie do dojrzałych kobiet. Pań, które mają czas by przeżywać wielogodzinne przygody. Oczywiście - w miarę ekspansji na nowe platformy itp. może się zdarzyć sytuacja, że postanowimy zmienić podejście. Ale na razie zarówno my, jak i wszystkie liczące się konkurencyjne firmy, staramy się trzymać tego "nietypowego" schematu (śmiech)."

To jakaś kompletna bzdura, co mam przeżywać, czy znalazłam śrubkę w bucie? Zostawię te wypowiedzi bez komentarzy, widocznie nie jestem dojrzałą kobietą.
Moje gry

Awatar użytkownika
kNOT
Przyjaciel forum

Postautor: kNOT » 19 marca 2013, 21:46

Napisałem przecież, że nie do końca przygodówki... A w artykule wyraźnie mowa jest o HOPA, które powoli, ale sukcesywnie zmieniają się 'na lepsze', czyli nabierają coraz więcej przygodówkowych cech. Za kilka tak, może kilkanaście granice tak się pozacierają, że czyste HO robić będą jedynie pasjonaci.

Abstrahując od tego, co gadające głowy mówią, ja korzystałem z HOPA do utrwalania słownictwa. Miałem 2 gry po rosyjsku, 1 czeską i oczywiście jakieś angielskie. Niektóre 'dziwne' słówka pamiętam do dziś :)

Wróć do „Ogólne rozmowy o grach”