Anna's quest - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
3
27%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
5
45%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
3
27%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy

Anna's quest - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 21 sierpnia 2015, 23:23

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 102 razy

Re: Anna's quest - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 16 października 2015, 21:37

Piękna gra inspirowana baśniami opowiadająca o miłości, przyjaźni I poświęceniu. Z zainteresowaniem i chęcią, rozwiązywałam pomysłowe zagadki i zwiedzałam kolejne lokacje. Są one fajnie zaprojektowane, choć nie są wielkie, nie sprawiają wrażenia ciasnych czy przytłaczających. Pastelowe kolory dodają całej grze uroku. Bardzo dużo różnych zagadek, choć proste, to ich rozwiązanie sprawia przyjemność. Głos głównej bohaterki przesympatyczny. Fajna zabawa z telekinezą przy rozwiązywaniu zadań. Gra bardziej nadaje się dla młodszych graczy, ale i ja się przy niej nie nudziłam. Jedyne, czego tej grze brakuje to bardziej różnorodnej ścieżki dźwiękowej, ale to nie jest wielki zarzut. Moja ocena 9.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: Adam_OK » 02 lutego 2016, 11:19

OCENA GRY: 9/10

ZALETY:

+ fabuła
+ zagadki
+ telekineza
+ oprawa audio – wizualna (z drobnym wyjątkiem)
+ humor
+ nawiązania do innych gier i nie tylko
+ polonizacja

WADY:

- oczy Anny (to ten drobny wyjątek)
- „Dziwny jest ten świat”
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 13 razy

Postautor: jackowsky » 22 lutego 2016, 15:23

Całkiem udana produkcja z ciekawą historią, pomysłowymi zagadkami, pokręconymi w dobrym tego słowa znaczeniu postaciami oraz fajną rysunkową grafiką. 8/10

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 27 marca 2016, 21:49

Anna's Quest to jedna z najciekawszych przygodówek, w jakie miałem ostatnio przyjemność zagrać. W zasadzie każdy jej element wybija się ponad przeciętność. Fabuła intryguje i trzyma w napięciu aż do końca, a samo zakończenie jest wzruszające i jednocześnie dość zaskakujące, bo pozwala spojrzeć na poznane wcześniej postacie z nieco innej perspektywy. Bohaterowie dają się lubić i są na tyle charakterystyczni, że pozostają w pamięci na dłużej. Gdybym miał wskazać swojego faworyta, wybrałbym chyba pewną wiedźmę z trzeciego rozdziału (nie wiem czemu, ale zwykle najbardziej przyciągają mnie czarne charaktery :P).

Bardzo podobały mi się wyzwania - obok standardowych ekwipunkowych pojawiły się także proste łamigłówki oraz zagadki dialogowe. Najciekawsze były jednak te związane z użyciem specjalnej umiejętności Anny, czyli telekinezy. Poziom trudności jest odpowiednio dobrany - gry nie przechodzi się z marszu, a jednocześnie nie jest ona na tyle skomplikowana, by odrzuciła początkujących przygodomaniaków ;)

Oprawa audiowizualna stoi na wysokim poziomie - tła są wykonane bardzo starannie, a przygrywająca w tle muzyka jest przyjemna i pasuje do tego, co dzieje się na ekranie. Do dubbingu nie mam uwag - jest taki, jaki powinien być!

Ocena: 8/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Postautor: earwig11 » 05 kwietnia 2016, 14:31

Pozytywne zaskoczenie, tak w skrócie mogę opisać Anna's Quest. Przy pierwszym odpaleniu pomyślałem, że to gra dla dziewczynek. No wiecie, dużo różowo/fioletowego, jednorożce, kucyki itp. Dopiero później robi się odpowiednio mroczno. I to chyba największa wada tej gry: na początku nie wiadomo do kogo jest ona skierowana. Z innych minusów to ospałe dialogi i zagadki mogłyby być trochę trudniejsze, reszta to plusy. Ocena 8/10

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 17 listopada 2016, 23:54

8,5/10

Ładna grafika, ciekawa fabuła. Minusy tylko takie, że mogłaby być kapkę trudniejsza i trochę zabrakło zagadek. Ale ogólnie zdecydowanie warta polecenia i zagrania.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 22 razy

Postautor: kassiopestka » 03 stycznia 2017, 03:42

Dałabym ósemeczkę, gdyby mnie nie wkurzyło zakończenie. Generalnie gra fajna, choć na początku skupiałam się głównie na zagadkach, fabułę traktując jako tło. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie możliwość wcielenia się w czarny charakter, bo słodziutki głosik Anny lekko mnie już irytował. I w zasadzie dopiero wtedy gra w moich oczach zyskała na (nomem omen) charakterze i zrobiłam się ciekawa, jak to się wszystko skończy. Szkoda, że ten końcowy fragment, w którym steruje się w Winnie, jest tak krótki. Już myślałam, że dzięki temu gra nie będzie taka czarno-biała w swojej wymowie i taka okrutnie moralizatorska, ale zakończenie wszystko mi popsuło.
No okrutnie poirytował mnie fakt, że
Spoiler:
.
Więc zła, że twórcy nie wysilili się bardziej pod koniec, daję 7. Aczkolwiek całą resztę, łącznie z grafiką, zagadkami, które mi się akurat bardzo podobały, z wyszukiwaniem cukierków i pomysłami na niektóre osiągnięcia, z telekinezą i zagadkami dialogowymi, z fajnymi drugoplanowymi postaciami (zwłaszcza w lochach) bardzo doceniam.
Za to miś jako towarzysz Anny zupełnie nijaki.

Awatar użytkownika
crouschynca
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy
Kontakt:

Postautor: crouschynca » 17 stycznia 2017, 15:48

Wciągająca baśniowa opowieść, która w zgrabny sposób łączy wzruszające momenty z tymi lżejszymi, a także zdecydowanie mroczniejszymi. Śledzenie przedstawionej w grze historii dało mi ponadto okazję do poznania różnych ciekawych postaci, zaś samą Anię wprost uwielbiam za jej odwagę, empatię i dobre serduszko. Nie zawodzi również satysfakcjonujący gameplay, gdyż spełnia oczekiwania zwolenników tradycyjnego podejścia do point and clicków, co mogę potwierdzić na własnym przykładzie. Do tego gra jest długa i posiada atrakcyjna warstwę audiowizualną, która pasuje do charakteru opowieści. Dla mnie to jeden z takich tytułów, jakie mam w prywatnej liście „szczególnie fajnych pozycji do ponownego ogrania w przyszłości”. Dlatego wystawiam odpowiednio wysoką notę, czyli 9/10.
crouschynca.blogspot.com - blog o filmach, grach i książkach

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 06 marca 2017, 03:15

Annę przechodziłam już jakiś czas temu i - chociaż pamiętam, że bawiłam się przy niej całkiem dobrze - to z samej gry w mojej głowie już nie pozostało wiele. Widzę, że w swoim notatniku przygodówkowym mam w plusach wypisane: fabuła, muzyka i grafika oraz zróżnicowane postacie - musiały mnie te elementy do siebie przekonać skoro są po stronie zalet, ale ni cholery nie pamiętam szczegółów. Minusów nie odnotowałam, więc wnioskuję, że i z zagadkami nie było źle. Także ten - 8/10 bo tak mam zapisane :P
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
yemet
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: yemet » 15 marca 2017, 19:20

Na plus zagadki i niektóre postacie drugoplanowe. Gra jest przegadana, dialogi są nudne i na dłuższą metę męczące, toteż najczęściej przeklikiwałem je po przeczytaniu, nie czekając na wypowiedzenie kwestii przez lektorów. Fabuła jest nie najwyższych lotów. Niektóre lokacje są pustawe, a ukazanie ich po zmierzchu nie wyszło najlepiej, jeśli ma się pamięci choćby "The Night of the Rabbit" wydane kilka lat wcześniej. Wspominam tę grę nie bez kozery, bo dla mnie jest pod każdym względem lepsza od "Anna's Quests". Trochę ponarzekałem, ale w sumie grało się przyjemnie. Ode mnie 7/10

Wróć do „Anna's quest”