Perils of man, The - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
11%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
4
44%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
22%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
11%
4. Więcej wad niż zalet
1
11%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 100 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Perils of man, The - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 21 sierpnia 2015, 23:05

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Re: Perils of man, The - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 29 sierpnia 2015, 22:47

Młode dziewczę podróżuje w czasie by poznać losy męskich członków swej rodziny, którzy zniknęli w niewyjaśnianych okoliczność, zaczynając od ojca, kończąc na prapradziadku. Maszerując po ładnych lokacjach, choć nieco sterylnych, towarzyszyła mi jednostajna muzyka, która w żaden sposób nie przypadła mi do gustu i nie mogę powiedzieć by tworzyła nastrój. Natomiast głosy lektorów były bardzo dobrze dobrane i aktorzy ich użyczający spisali się bardzo dobrze. W trakcie zabawy towarzyszył mi robot ptak, który dostarczał cennych informacji, a raz nawet mogłam nim przez chwilę sterować. Zagadki są proste i logiczne, a cała rozgrywka zajęła mi około 6 godzin. Sterowanie typowe, ale czasem z powodu ustawienia kamery musiałam szukać drogi wyjścia z danej lokacji. Nie jest to gra wybijająca się ponad przeciętność, ale jest dobrze wykonana. Niestety jak to ostatnio zwykle bywa, gra zapisuje się sama i nadpisuje poprzedni zapis. Moja ocena 7/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 09 listopada 2015, 20:45

Perils of Man jest bardzo sympatyczną przygodówką, przy której miło spędziłem kilka godzin. Gra ma intrygującą i dość ciekawie poprowadzoną fabułę, ekscentrycznych (czyli takich, jakich lubię :P) bohaterów i przyzwoitą, choć nieco minimalistyczną oprawę audiowizualną. Nie jest jednocześnie tytułem wymagającym wielkiego wysiłku intelektualnego ani zaangażowania emocjonalnego. Mimo że opowiada także o miłości i poświęceniu, to jednak czyni to w sposób lekki i zabawny.

Moja czepliwa natura nie pozwala mi nie wspomnieć o pewnych zauważalnych usterkach :P Zastrzeżenia mam zwłaszcza do lekko chaotycznych dialogów. Niektóre kwestie są zwyczajnie urwane w połowie. Kończą się pytaniem, na które nie pada żadna odpowiedź. Zdarza się też, że bohaterka pyta o coś, z czym dawno sobie poradziła. W grze jest też stanowczo zbyt mało animacji, przez co czasem dopiero po paru chwilach orientowałem się, że mój ekwipunek wzbogacił się o nową znajdźkę :P

Na koniec, żeby przeważyć szalę na stronę plusów i usprawiedliwić swoją końcową ocenę, pochwalę zagadki związane z użyciem specjalnych gogli (są łatwe, ale wprowadzają do gry sporo urozmaicenia) oraz Darwina, który zagwarantował mi trochę dobrego humoru :)

Ocena: 7/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 10 grudnia 2015, 09:23

Już po premierze gry. Graliście? Jaka jest wasza opinia o niej?
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 06 stycznia 2016, 14:07

Ocena : 7,5/10 (8/10 w ankiecie)

Moja Opinia :
Bardzo interesująca przygodówka, w której mamy możliwość podróży w czasie i zmierzenia się z przeznaczeniem. Ładna animowana grafika, świetny pomysł i bardzo specyficzni bohaterowie (bardzo ekscentryczni, jak to napisał Vicek). Niestety ma ona 2 minusy : 1. Jest stosunkowo za krótka (Mi przejście jej zajęło poniżej 3h grania) oraz 2. Liczne błędy, choć nie wiem czy to wina kompatybilności z moim komputerem, czy błędów w samej grze np. po przejściu do jakiejś lokacji postać znika (w sumie max. 4 błędy na całą grę, które da się rozwiązać przejściem do głównego menu i wciśnięcia "kontynuuj"). Fabuła na pewno jest jednym z największych plusów tej gry, ciekawa i wciągająca. Co do chaotycznych dialogów to idealnie obrazują charakter i szaleństwo całej gry.
Spoiler:

Tak czy siak gra zasługuję na 7,5/10, jakby była dłuższa i nie było tych kilku błędów na pewno dostałaby dużo wyższą ocenę, choć "7,5" też nie wydaje się zła. Na pewno warto w nią zagrać - Dziękuję forum przygodomania.pl za piękny prezent urodzinowo-świąteczny w konkursie ;)

P.S. Z drugiej strony bardzo się cieszę, że gra była krótka, bo mogę wracać do mojego zajętego życia. Pewnie bym się do wieczora w nią zagrywał jakby była dłuższa :) Polecam osobom, które wiecznie nie mają czasu, jak ja - szybko, ciekawie i przyjemnie :D
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: UpartaZołza » 06 stycznia 2016, 20:44

Sympatyczne, krótkie i niesprawiające większych trudności - tak mogłabym opisać POM, gdybym miała ocenić je w trzech słowach. Na całe szczęście liczba znaków nie jest ograniczona, więc mogę moją wypowiedź nieco rozszerzyć :P

Fabuła gry okazała się dla mnie zaskakująco wciągająca i ciekawa, bohaterowie byli... intrygujący (szczególnie Matka! Matka najlepsza!) i nieco dziwaczni, a zagadki - chociaż były proste - potrafiły dać sporo frajdy przy ich rozwiązywaniu. Dość ciekawie był rozwiązany również ekwipunek, taki trochę "nie-do-koń-ca-kla-sycz-ny", i w sumie sama nie wiem dlaczego od razu zwróciłam na niego uwagę i zaliczyłam do plusów. [Chociaż wiem, że niektórym zdarzyło się utknąć w grze właśnie przez taki a nie inny ekwipunek :diabel: ] Całość została podana ładnie pod względem wizualnym, natomiast warstwa audio pozostaje dla mnie w chwili obecnej tajemnicą - grę ukończyłam jakiś czas temu i kompletnie nie pamiętam czy coś tam w tle przygrywało i jakiej to było jakości. Do tego wszystkiego gra jest króciutka - skończyła mi się w jedno popołudnie i przyznam, że czułam lekki niedosyt. Chętnie zagrałabym w kontynuację czy jakąś kolejną odsłonę w podobnych klimatach :)

Ocena: ósemka wydaje mi się notą zbyt wysoką, a jednocześnie za dobrze się bawiłam by dać sześć. Idealne będzie więc 7.

Ach! Byłabym zapomniała o Darwinie! A byłaby to rzecz niewybaczalna, jako że jest to osobnik nad wyraz uroczy. W dodatku stwór to inteligentny i pomocny - bez niego główna bohaterka na pewno by sobie nie poradziła :tak:
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 48 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 06 stycznia 2016, 21:18

UpartaZołza pisze:[Chociaż wiem, że niektórym zdarzyło się utknąć w grze właśnie przez taki a nie inny ekwipunek :diabel: ]

To jakieś ćwierćinteligenty musiały być :P Zaraz, czy to aby nie ja miałem problem z łączeniem przedmiotów? :E

SherlockHolmes pisze:(Mi przejście jej zajęło poniżej 3h grania)

Mnie, o ile dobrze pamiętam, około 10 godzin. :| No, może trochę mniej. W każdym razie na pewno grałem ponad 2 razy dłużej niż Ty ;)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 09 stycznia 2016, 16:30

Vicek pisze:
SherlockHolmes pisze:(Mi przejście jej zajęło poniżej 3h grania)

Mnie, o ile dobrze pamiętam, około 10 godzin. :| No, może trochę mniej. W każdym razie na pewno grałem ponad 2 razy dłużej niż Ty ;)

Ehh To mój dar i przekleństwo zawsze się spieszę i wszystko robię za szybko :( Nawet obiad zjadam szybciej niż zajmuje podgrzanie go w mikrofali ;) Powinni dla mnie robić gry, których się nie da przejść, ale wtedy pewnie bym się wykończył, niczym chomik w kołowrotku :rotfl:
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
noctropolis
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: noctropolis » 11 lutego 2016, 19:14

Grało się całkiem przyjemnie, ale bez szczególnych zachwytów. Fabuła na początku zapowiadała się bardzo ciekawie i wciągająco, ale potem jakoś z czasem zaczęła lekko nużyć (trochę się też w niej pogubiłem później). Sympatyczna główna bohaterka, wygłaszająca fajne komentarze na temat różnych przedmiotów i sytuacji. Ekwipunek dość dziwnie rozwiązany (choć przejrzysty) i początkowo uznałem go za niezbyt wygodny w użytkowaniu, ale potem się przyzwyczaiłem. Na minus konieczność integracji pudełkowej gry z kontem Steam. Grafika całkiem ładna, choć co ciekawe, mimo że sama gra działała mi całkowicie płynnie na wysokich ustawieniach graficznych, to klatkowały przerywniki filmowe. Muzyka też w porządku, przypasowana do lokacji. Fajny patent z tymi goglami ryzyka, ale z drugiej strony ich użycie i oglądanie lokacji w pełnym 3D uwidacznia ich pustkę i "zagospodarowanie" tylko w widoku podstawowym, więc widać takie trochę wykonanie ich na "odwal się". Gra bardzo krótka, przeszedłem w 7.5h, a to bardzo mało przy mojej tendencji do ślamazarnego sprawdzania wszystkiego po kilka razy. Niewielki poziom trudności, zagadki proste, nie da się zaciąć na dłużej (a jeżeli na chwilę, to szybko wpada się na rozwiązanie). Tym bardziej, że scenariusz ma "modułową budowę", gdzie w danej chwili naraz jest dostępnych tylko kilka lokacji (tak jak lubię). Fajny też system podpowiedzi. Dynamiczna kamera z jednej strony dodaje atrakcyjności lokacjom, z drugiej czasami odrobinę przeszkadza w nawigacji, bo nie zawsze działało to dobrze i postać wchodziła gdzieś, gdzie nie było jej widać, czasami hotspoty nie zgadzały się z aktualnym widokiem itp. No a najbardziej w całej grze podobał mi się chyba ten sympatyczny mechaniczny ptaszek Darwin (taka kuleczka z dziubkiem na pokracznych nóżkach ;). 6/10 będzie chyba sprawiedliwą oceną.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 41 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: Adam_OK » 17 kwietnia 2016, 12:06

OCENA GRY: 7/10

ZALETY:

+ fabuła
+ ciekawe i logiczne zagadki
+ grafika
+ muzyka i dźwięk
+ polonizacja

WADY:

- zdecydowanie za krótka
- za prosta
- zbyt chude postacie

Szczegóły wkrótce :)

P.S. Sherlock Holmes - miałem to samo z zagadką zegarem i ciągiem Fibonacciego :D
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: PawelJasiak » 18 września 2016, 00:51

6/10

Zdecydowanie za krótka.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Postautor: kassiopestka » 18 września 2016, 23:40

Dałam 7, taką na wyrost, bo tak naprawdę oceniam ją na 6,5.
Gra mnie troszkę rozczarowała, spodziewałam się, że wciągnie mnie bardziej. Niby lubię taką grafikę, niby troszkę zabawna i zagadki OK, a jakoś siadałam do niej bez przekonania. Wciągnęłam się dopiero pod sam koniec, akcje na statku mi się bardzo podobały. Ale mimo wszystko nie mam poczucia, że muszę koniecznie zagrać jeszcze kiedyś. No i za krótka stanowczo.

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 08 stycznia 2017, 21:19

Tę opinię sponsoruje słowo "NIE":
- niewykorzystany potencjał matki
- niewykorzystany potencjał konceptu podróży w czasie
- niewielka liczba lokacji i przedmiotów w inwentarzu
- nieśmieszny Darwin, ogólnie gra mało (jeżeli w ogóle) zabawna
- nie za wiele animacji postaci (często przedmiot nagle pojawia się w ekwipunku lub następuje cięcie montażowe), cecha średnio-budżetowych gier 3D
- nieprzemyślane ułożenie drzewka dialogowego (raz: żeby dialog miał sens trzeba wybierać wszystkie odpowiedzi w konkretnej kolejności; dwa: wspomniana kolejność jest odwrotna do ogólnie przyjętej)
- niewykorzystany potencjał na zagadki logiczne (szachy, warcaby), po ciągu Fibonacciego spodziewałem się więcej tego typu zagadek, a tu taki klops
- miejscami nie wiadomo, co gra od nas chce (dwa przypadki:
Spoiler:

- niedokładne hotspoty
- więcej nie pamiętam

Ogólnie jestem na nie: 5+/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Wróć do „Perils of man, The”