Harvester - ocena użytkownika

ODPOWIEDZ

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
50%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
1
50%
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Administrator
Posty: 2427
Rejestracja: 19 października 2014, 14:19
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 54 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 49 razy
Płeć:
Kontakt:

Harvester - ocena użytkownika

Post autor: ZenekZombie » 11 sierpnia 2015, 21:39

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Posty: 987
Rejestracja: 06 marca 2012, 13:59
Lokalizacja: Kraków
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 26 razy
Płeć:

Re: Harvester - ocena użytkownika

Post autor: Piotr_85 » 26 września 2015, 19:48

Gra o świetnym i oryginalnym klimacie która zmarnowała zupełnie wielki potencjał. To czym się wyróżnia z tłumu to ogromna brutalność i kontrowersyjność która niestety jest unikana w grach. Główny bohater trafia do miasteczka gdzie każdy mieszkaniec to kompletny degenerat lub dewiant którego nikt nie chciałby spotkać w prawdziwym życiu. W porównaniu do setek horrorów o duchach straszy tym z czym możemy spotkać się każdego dnia oglądając programy informacyjne. Zwiedzając lokacje boimy się kim okaże się sąsiad lub barmanka zamiast zabawiać się w kolejne nadprzyrodzone śledztwa. Problem jest to że w połowie gry a dokładniej od chwili dostania się do zakonu czar pryska. Cała brutalna otoczka i historia nie ma już żadnego sensu i po prostu chodzimy od lokacji do lokacji oglądając jakąś obrzydliwą scenę. Do tego dochodzą fatalne elementy zręcznościowe i walka z przeciwnikami. Fabuła się sypie i budzi uśmiech politowania. Gra się brzydko zestarzała. O ile filmy prezentują się nawet ok jak na swoje lata, to już tła i animacja postaci była brzydka w chwili wydania. Podsumowując Harvester mógł być mocnym psychologicznym horrorem a stał się słabą i nieciekawą grą, o której pamięta sie tylko przez swoją brutalność. Jak ktoś chciałby zagrać w jakiś nietypowy horror może kupić na wyprzedaży i wyłączyć w połowie gry.

PLUSY:
- Psychodeliczny klimat miasteczka Harvest...

MINUSY:
- który w połowie gry wzbudza już tylko litość
- Fabuła i końcowe elementy gry to chyba żart
- Brzydka grafika
- Elementy walki wykonane żenują źle


OCENA: 3/10
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Posty: 1091
Rejestracja: 19 czerwca 2012, 16:22
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 15 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Harvester - ocena użytkownika

Post autor: SpokoWap » 04 kwietnia 2020, 14:51

Widziałem w swoim gracza żywocie niejedno, ale Harvester plasuje się w ścisłej czołówce najdziwniejszych przeżyć, jakich było mi dane doświadczyć przed ekranem z myszą czy padem w łapie. To przygodówka, ale od pewnego momentu i gra zręcznościowa (!), to horror i mnóstwo gore, ale też czarna komedia. Ogrom dziwnych postaci, sytuacji i pokręconych jak świńskie trzewia pomysłów. Chwilami już nie wiedziałem, jak reagować - skrzywieniem pełnym niesmaku, czy może śmiechem. Do worka starano się wrzucić jak najwięcej kontrowersyjnych treści i ten w końcu pod ich naporem pękł, paradoksalnie jednak właśnie to stanowi o sile Harvestera - jest tak dziwny i niekonwencjonalny, że z niemalejącą siłą trzyma przed ekranem od introdukcji po napisy końcowe.
Oprawa audio-video mocno nadszarpnięta zębem czasu. Grafika jest ziarnista, muzyka brzmi często jak kiepskie kawałki w formacie .mid, a liczne sekwencje FMV trwają przeważnie po kilka sekund i dłużej od ich oglądania oczekujemy, aż się włączą, a potem wyłączą.
Gra tak dziwna, że aż dobra. I jednak wyłącznie dla koneserów.

Ograłem wersję na Steamie - działa bez zarzutu.

Dla mnie 6,5/10
Obecnie grane: Unusual Findings
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

ODPOWIEDZ

Wróć do „Harvester”