Call of Cthulhu: prisoner of ice - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
2
33%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
17%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
33%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
1
17%
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 80 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Call of Cthulhu: prisoner of ice - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 10 sierpnia 2015, 21:53

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Re: Call of Cthulhu: prisoner of ice - ocena użytkownika

Postautor: SpokoWap » 11 sierpnia 2015, 11:58

Pierwszy raz w Prisoners of Ice grałem gdzieś w okolicach 2001 roku i - uwaga, uwaga - w niemieckiej wersji językowej :D W salonikach prasowych można było kiedyś kupić "tekturkę" z kilkoma losowymi płytami wyciągniętymi z ichnich czasopism - w ten właśnie sposób gra trafiła do mojego zbioru. Przeszedłem ją z solucją na biurku, nie rozumiejąc z dialogów zupełnie nic, ale bawiłem się dobrze (wtedy wszystko smakowało lepiej) :) Drugie podejście, tym razem po angielsku, zaliczyłem kilka lat temu. I znów dałem się wciągnąć, bo to zwyczajnie niezła produkcja jest. Zwłaszcza dla fanów HPL-a, bo scenariusz został luźno oparty o opowiadanie "W górach szaleństwa" Samotnika z Providence :) Wkurzać mogą tzw. "czasówki", dość proste zagadki i krótki czas potrzebny do ujrzenia zakończenia (twórcy przebąkują o 70 godzinach - ha ha!), ale całość potrafi zaciekawić, wygląda okej (ręcznie rysowane i zeskanowane tła, motion capture w przypadku animacji postaci), a i brzmi klimatycznie. Śmiało można spróbować. 7/10.
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Postautor: earwig11 » 11 sierpnia 2015, 20:00

Ja również grałem w Prisoner of Ice dawno temu. Z gry najlepiej zapamiętałem fajną grafikę (jedna z pierwszych przygodówek w szalonej rozdzielczości 640x480) i to, że była bardzo łatwa. Ukończyłem ją bez zaglądania do solucji. Mimo, że historia jak wspomniał SpokoWap oparta jest na prozie Lovecrafta, gra nie jest straszna. Nawet wtedy, naście lat temu, wszelkie próby przerażenia mnie nie spowodowały, że spadłem z krzesła. Z tego co jeszcze pamiętam, to chociaż ta gra nie otrzymała zbyt wysokich ocen w prasie branżowej to mi się podobała. Ocena: 7

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 12 sierpnia 2015, 13:33

Mi też się podobała, ale oceniam ją wyżej niż poprzednicy. Pamiętam jedynie ładną grafikę i pixel-hunting. Nie jest straszna, głównie dlatego, że zbyt szybko twórcy pokazują zło czyhające na gracza. Każda galeria zawiera zdjęcie z tym "czymś", więc jak ktoś sobie ją przejrzy przed zagraniem, to nawet ta mała "niespodzianka" go ominie.

9/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Shadow
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=40
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: Shadow » 12 sierpnia 2015, 21:53

Ja oceniłem na 8, do plusów zaliczam ciekawą fabułę, klimat oraz ciekawe zagadki (mi wbiła się w pamięć ta ze instalacją elektryczną na łodzi podwodnej). Nie podobały mi się w tej grze tylko czasówki, grę pamiętam z czasów, kiedy CDA Action dało ją w pełnej wersji.

Użytkownik

Postautor: Użytkownik » 10 sierpnia 2016, 14:09

Prisoners of Ice nieprawidłowo ujmuje klimat mitologii Cthulhu. Nie ma tutaj mroku, brudu, niedopowiedzenia, dozowania napięcia. Dosyć komiczne istoty pozaziemskie pojawiają się już w pierwszej scenie. Nie do zaakceptowania. Jak powinno się prezentować atmosferę marki dobrze pokazuje "Dark Corners of the Earth", a wręcz perfekcyjnie "Shadow of the Comet". Co ciekawe, ta ostatnia produkcja została stworzona przez tego samego developera co Prisoner of Ice. Dwa lata różnicy a jak inne podejście. Zmieniając nazwę "Cthulhu" w tytule na cokolwiek innego, praktycznie nie odczujemy w grze braku spójności zdarzeń. Same wydarzenia, perypetie z niemcami bardziej przypominają mi kolejną odsłonę Indiany Jonesa niż archaiczny, szaleńczy, tajemniczy styl mitologii Cthulhu. Żerowanie na marce.
Sam system gry również słabi. Zwykłe "klikadło", bez rozbudowanych komend i możliwości, danych zależności. Skupiony głównie na "pixel huntingu" oraz ograniczeniach wnikających z konieczności wykonania danych czynności w przesadnie sztucznej, odpowiedniej kolejności.
Wynikające z zagadek rezultaty, są dla mnie w dużej mierze głupie, mało przemyślane, precyzyjne a ze ścieżki dźwiękowej nie zapamiętałem ani jednego taktu.

Ocena : 4/10

Wróć do „Call of Cthulhu: prisoner of ice”