Kholat - gra inspirowana historią

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Kholat - gra inspirowana historią

Postautor: Gocciana » 26 kwietnia 2015, 17:25

pelagia pisze:Też czekam z niecierpliwością, a nerwy mam pod kontrolą. :D

Ja może swoje nerwy nie zawsze do końca kontroluję, ale staram się usilnie. No i czekam też :)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 27 kwietnia 2015, 23:57

No, trzeba przyznać, że autorzy gry wiedzą jak odpowiednio podgrzać klimat oczekiwania ;) Tu znane nazwisko, tam znane nazwisko, a w rezultacie o Kholat piszą największe światowe serwisy o grach :) Mam nadzieję, że to wszystko faktycznie przełoży się na końcową jakość samej produkcji. Czekam niemalże z wywieszonym jęzorem. Podobnie jak na inny tytuł eksploracyjny, czyli Firewatch (zobaczcie sobie na YT 17 minutowy gameplay od IGN - rewelacja, ja już jestem kupiony).
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Podziękował(a): 38 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy

Postautor: ZenekZombie » 30 kwietnia 2015, 11:54

Andrzej Chyra i Mirosław Zbrojewicz udzielą swojego głosu w polskiej wersji Kholat.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 30 kwietnia 2015, 11:55

Andrzej Chyra i Mirosław Zbrojewicz w polskiej wersji Kholat!

IMGN.PRO z wielką przyjemnością pragnie poinformować o udziale Andrzeja Chyry oraz Mirosława Zbrojewicza przy pracach nad polską lokalizacją Kholat.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami niezależne studio deweloperskie IMGN.PRO przygotowało pełną polską lokalizacje głosową swojego debiutanckiego tytułu. Jest to swoisty ukłon w stronę rodzimych graczy, gdyż polskie voice-over’y, oprócz angielskich będą jedynymi na świecie w momencie premiery Kholat.

W rolę głównego narratora – tajemniczego Antona, którym w brytyjskiej wersji językowej jest słynny aktor Sean Bean, wcielił się Andrzej Chyra. Mirosław Zbrojewicz udzielił swojego głosu postaci agenta Witalija Grazeniuka. Pozostali aktorzy, którzy wzięli udział w nagraniach to Miłogost Reczek oraz Justyna Wasilewska.

Łukasz Kubiak, IMGN.PRO – „Jako polskie studio postawiliśmy sobie za punkt honoru przygotowanie rodzimej lokalizacji Kholat, bez względu na zaangażowane środki i poniesione koszty. Angielska wersja, w której wziął udział sam Sean Bean podniosła poprzeczkę bardzo wysoko i od razu założyliśmy, że do głównej roli szukamy pierwszoligowego aktora. Chcieliśmy jednocześnie uniknąć wykorzystywania głosu, który często pojawia się w voice-over’ach gier. W tej sytuacji Andrzej Chyra okazał się być idealnym wyborem, wnoszącym powiew świeżości i najwyższy aktorski kunszt. Na podstawie efektów sesji nagraniowej mogę śmiało stwierdzić, że polski narrator w Kholat to naprawdę mocny punkt gry, który podtrzymuje poziom swojego brytyjskiego pierwowzoru.”

informacja prasowa
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 30 kwietnia 2015, 12:57

O, przy mojej ślepej miłości do polskiego dubbingu w grach jest to dobra wiadomość. Angielskie głosy pewnie będą klimatyczniejsze i w ogóle, ale co tam, przejdę po naszemu ;)
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 02 maja 2015, 17:37

SpokoWap pisze:O, przy mojej ślepej miłości do polskiego dubbingu w grach jest to dobra wiadomość. Angielskie głosy pewnie będą klimatyczniejsze i w ogóle, ale co tam, przejdę po naszemu ;)

Już Cię kocham SpokoWap :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator

Postautor: ZenekZombie » 13 maja 2015, 19:18

Dziś po 20:00 w MUZO.FM będzie można posłuchać twórcy gry Kholat - Łukasza Kubiaka, który opowie co nieco o grze.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 14 maja 2015, 16:55

Kholat będzie dostępny globalnie 10 czerwca 2015 w formie cyfrowej. Wspólnie z naszymi partnerami przygotowujemy także pudełkowe wydania Kholat na rynkach takich jak: Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Węgry, Norwegia, Rosja, Słowacja, Szwecja oraz Wielka Brytania.
W Polsce Kholat będzie dostępny w wersji pudełkowej dzięki współpracy dystrybucyjnej z firmą CDP.PL.

http://www.youtube.com/watch?v=FXqwCLo3yxM
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 16 maja 2015, 17:05

Urszula pisze:W Polsce Kholat będzie dostępny w wersji pudełkowej dzięki współpracy dystrybucyjnej z firmą CDP.PL.

Uwierzę, gdy wyjdzie. Ciekawe czy cena będzie koło 100zł. Chyba że to będzie w tej książkowej serii.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator

Postautor: ZenekZombie » 16 maja 2015, 19:06

Ponoć będzie po 49.99zł.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Postautor: Sir_Kiełbasa » 17 maja 2015, 15:39

Przy tej cenie jeśli będzie kolorowa wkładka to powinniśmy być zadowoleni. :)

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator

Postautor: ZenekZombie » 25 maja 2015, 17:30

Ruszyły zamówienia przedpremierowe na pudełkową edycję Kholat! Cena specjalnie na nasz rodzimy rynek to 49,99 PLN (a na cdp.pl możecie kupić już nawet za 44,99 PLN). A co w pudełku? Poza grą w pełnej polskiej i angielskiej wersji językowej - z udziałem w odpowiednich wersjach Andrzeja Chyry i Seana Beana, znajdziecie również: osobną płytę CD ze ścieżką dźwiękową autorstwa Arkadiusza Reikowskiego, zawierającą utwór Farewell w wykonaniu Mary Elizabeth McGlynn, drukowany komiks, plakat i mapę oraz przypinkę z logo gry! Mamy nadzieję, że takie wydanie, w takiej cenie przypadnie Wam do gustu!

Kholat - cdp.pl

Obrazek

Wymagania
minimalne:
Processor: Intel Core i3
Memory: 4 GB RAM
Graphics: GeForce GTX 470
DirectX: Version 10
Network: Broadband Internet connection
Hard Drive: 5 GB available space

Rekomendowane:
Processor: Intel Core i5
Memory: 8 GB RAM
Graphics: GeForce GTX 660 TI
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Hard Drive: 10 GB available space
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, 17:43 przez ZenekZombie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Postautor: Gocciana » 25 maja 2015, 17:38

Sir_Kiełbasa pisze:Przy tej cenie jeśli będzie kolorowa wkładka to powinniśmy być zadowoleni. :)

Czyli trochę więcej niż 'kolorowa wkładka' Sir_Kiełbasko
, co? ;P Ale na pewno się do czegoś przyczepisz? :D

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Domino » 25 maja 2015, 22:48

WOW! To jest świetne wydanie gry za taką cenę nie można oczekiwać nic więcej. Gdyby zamiast komiksu był mały artbook to bym zakochał się w tym zestawie. Ale z zakupem wstrzymam się do premiery i pierwszych opinii o grze bo o nie przepadam za tego typu grami ale dobre opinie, patriotyzm i świetne wydanie przełamią te opory.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 26 maja 2015, 09:22

Zamówiłam, mimo że to horror i pewnie będzie...zobaczę czy mam rację. Taki zestaw za 44 zł żal nie kupić.
Moje gry

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 26 maja 2015, 16:36

Gocciana pisze: Czyli trochę więcej niż 'kolorowa wkładka' Sir_Kiełbasko, co? ;P Ale na pewno się do czegoś przyczepisz? :D

Nie ma dużego pudła. ;) Ale i tak widać, że komuś się chciało. Pudełko z otwieraną klapką to u nas rzadkość. No i muzyka na osobnej płycie, a nie jakieś dziadowskie mp3 (przynajmniej mam nadzieję, że to nie jest płyta z mp3), to bardzo duży plus. Jedyny zbędny element to ta przypinka, ale jest mała i w sumie mi nie przeszkadza. Chyba nawet zamówię przed premierą. :) Anglicy dostaną golasa za 15 funtów. :D
Ciekawostka, na stronie CDP jest obrazek pokazujący pierwszą stronę pudełka, gdzie widać nowe znaczki informujące o wersji językowej: białe tło i niebieski napis. Zdecydowanie lepiej to wygląda! Od dawna tak robią?

Domino pisze:Gdyby zamiast komiksu był mały artbook to bym zakochał się w tym zestawie.

Komiks jest fajny (jako element zestawu, bo nie wiem, jak będzie wyglądał w środku), szkoda, że format mały. Jak już to bym się obył bez plakatu, ale na drugiej stronie widzę mapę, a mapę w przygodówce też nie dostaje się co chwila. Największy minus to ten steam. :chory:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 27 maja 2015, 21:58

Oficjalny zwiastun premierowy

http://www.youtube.com/watch?v=Xhrn97nvIxA&feature=youtu.be

Łukasz Kubiak, IMGN.PRO – “Zwiastun, który dziś publikujemy stanowi podsumowanie naszej dobiegającej właśnie końca półtorarocznej pracy nad Kholat. Przez ten czas tytuł przebył drogę od ambitnego pomysłu kiełkującego w naszych głowach do gotowej gry oferującej kilka godzin gameplay’u i otwarty świat, w której narratorami są czołowi polscy oraz światowi aktorzy. Jedna rzecz jednak nie zmieniła się od samego początku – Kholat jest grą, która nie podąża za mainstream’owymi zasadami game design’u, lecz stara się wytyczać własne, bazujące na wyobraźni i inteligencji gracza.”
Moje gry

Awatar użytkownika
wild_animal
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: wild_animal » 01 czerwca 2015, 19:17

Zwiastun bardzo pozytywny, wydanie też robi wrażenie więc chyba trzeba będzie zakupić :)
[hr]
Top 7
1. Blade Runner 2. Dreamfall 3. Myst I 4. Fahrenheit 5. Ace Ventura 6. Run Away: A Road Adventure 7. Black Mirror

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty

Postautor: Sir_Kiełbasa » 09 czerwca 2015, 14:34

A co to za cyrki z zamawianiem w CDP? Chciałem zamówić Kholat, ale dorzucić jeszcze kilka pozycji, które są dostępne w 18 godzin, a tu lipa. "Każdy preorder fizyczny potrzebuje oddzielnego zamówienia ze względu na różne czasy wysyłek." W Amazonie już 10-15 lat temu można było kombinować z towarami dostępnymi w różnym czasie, a tu taka żenada. Internetowe średniowiecze. :dziadek: Chwalą się Wieśkiem, a nie mają porządnego sklepu. :mad: I co, teraz mam czekać do jutra aż towar będzie "na stanie" albo bulić za dwie wysyłki? :facepalm:

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: ALEX » 09 czerwca 2015, 16:36

Sir_Kiełbasa pisze: Chwalą się Wieśkiem, a nie mają porządnego sklepu. :mad::facepalm:

CDP.PL nie należy już do CD PROJEKTU. :) I prawdę mówiąc odkąd stał się osobną spółką wydaje mi się że panuje tam większy porządek niż kiedyś.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Wróć do „Kholat”