Aztec: klątwa w sercu Złotego Miasta - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
9
82%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
18%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Izysnofret
Przyjaciel forum

Aztec: klątwa w sercu Złotego Miasta - ocena użytkownika

Postautor: Izysnofret » 04 stycznia 2012, 23:45

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Re: Aztec: klątwa w sercu Złotego Miasta - ocena użytkownika

Postautor: Scoffer » 01 marca 2012, 19:06

+grafika
+encyklopedia świata Azteków- naprawdę można się było sporo dowiedzieć
+story
- zakończenia
- mało wyrazista i zbyt mało lokacji :P
Ostatnio zmieniony 04 września 2012, 20:03 przez Scoffer, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie drogi przede mną!

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 05 marca 2012, 00:47

Moja pierwsza edukacyjna przygodówka Cryo. Interesuję się Aztekami, więc grę rozgrywającą się w ich świecie przyjąłem z otwartymi ramionami.

7+/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Postautor: Urszula » 05 marca 2012, 00:56

To była druga przygodówka po Atlantisach tej samej firmy więc odczułam różnicę, ale mimo to dobrze mi się w nią grało, mimo że nie mogłam za pierwszym razem rozgryźć zabawy w patoli. Moja ocena to 7/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Humunculus
Publicysta
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Humunculus » 16 stycznia 2013, 10:56

Bardzo przyjemna produkcja, szkoda że tylko tyle mogę o niej powiedzieć. Nie zachwyciła mnie tak bardzo, jak inne tytuły wypuszczone przez Cryo. Moja ocena 6/10
Świat jest jedną wielką maszyną,
Maszyną dla świń.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: Adam_OK » 24 lutego 2013, 12:30

OCENA GRY: 7/10
ZALETY:
+ sporo zagadek
+ walory edukacyjne
+ świetna polonizacja
+ interfejs
+ przyzwoita oprawa audio-wideo...
WADY:
- ...choć mogłaby być lepsza
- mało oryginalna fabuła
- za prosta
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 30 lipca 2013, 12:52

Przyjemna przygodówka, z której można się sporo dowiedzieć o Aztekach. Brak jej jednak elementu, który zdecydowanie wybijałby się ponad przeciętność. Wszystko jest tu niezłe, ale... to jednak nie to samo co choćby Atlantis.

7/10
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 30 listopada 2013, 13:33

muzyka/udźwiękowienie 10/10 - za dużo muzyki nie ma, ale to co jest pasuje idealnie.
polska wersja językowa 6/10 - gdy grałem pierwszy raz (jakoś kilka lat po jej premierze) to polskie głosy zupełnie mnie odrzuciły. Zwłaszcza Fronczewski był rozczarowaniem. Teraz polski podkład nawet mi się podoba (umiarkowanie), ale są wkurzające momenty, kiedy głosy brzmią jak w Kingsajz.
grafika ?/10 - chyba nie ma sensu wystawiać not grafice, która ma więcej niż 10 lat? Równie dobrze można oceniać urodę 70-latka. Zmarszczek, tzn. pikseli, nie da się niczym przykryć. Mnie nie przeszkadzają, ale ja się na nich wychowałem. :)
środowisko 10/10 - bez komentarza
zagadki 3/10 - a tu już słabo. Zagadki dziecinnie proste. Na dodatek co chwilę jakieś podpowiadanie.

pozostałe:
minusy
- połączenie krótkości z łatwością to nie jest dobry pomysł. Chyba nawet 3 godzin nie grałem. A najwięcej problemu zajęło mi tułanie się po placu świątynnym. Na dodatek armia przewodników tak mnie kiwała i generalnie robiła łachę, że mi się odechciało korzystać z ich usług. Szybciej poszło szukanie drogi po kształtach budynków.
- są momenty, kiedy się ginie. I to sporo jak na tak krótką grę. Ale przynajmniej nie ma takich brzydkich chwytów, iż po przejściu 95% gry dowiadujemy się, że gdy byliśmy w pierwszej lokacji powinniśmy się napić wody z beczki przy pomocy kubka, a nie szklanki, bo nie jesteśmy teraz w stanie rozpoznać faceta, który lubi pić z jednego rodzaju kubków, a że je często gubi to możemy połączyć fakty, że tam, gdzie zgubi kubek to przypadkiem odnajdują denata i teraz byśmy wiedzieli, że "kubkarz" to podejrzany typek, a tak g. wiemy i nawet chcąc się cofnąć do początku gry to się nie da, bo twórcy nie przewidzieli, że niektórzy gracze wolą nabierać wodę z beczki szklankami.
- zbyt krótkie (i łatwe) strzelanie z dmuchawki

plusy
- działa na XP. :tak: Ale w sumie nie powinno to dziwić, skoro system dużo młodszy od gry nie jest. Zdarzył mi się jeden przypadek, kiedy musiałem resetować kompa, ale to z mojej winy, bo w momencie, kiedy główny bohater dzielił się ze mną swoimi przemyśleniami zacząłem się nerwowo obracać (co powodowało ogólne zwolnienie) i jednocześnie klikać, żeby udać się do innej lokacji, przez co gra się zawiesiła. Ale ogólnie gra na XP działa bardzo dobrze. I przede wszystkim szybko. Wcześniej grałem na W95 i wydaje mi się, że było znacznie wolniej. Ustawianie prędkości OMNI, OMNIA czy jak to się tam nazywa nic nie daje. I dobrze.
- encyklopedia
- Gra patolli. Prosta, ale wciąga jak diabli. Zamiast zwykłych zręcznościowych momentów powinno być w przygodówkach więcej takich mini gierek. Oczywiście z możliwością ich ominięcia.
- FPP

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: porfirion » 12 grudnia 2015, 13:07

Fabuła - rozwikłanie spisku, niezła, choć nie jakoś bardzo wciągająca. Ale wyskakujący ni stąd ni z owąd wojownik "Szczyt Góry" potrafił zrobić wrażenie i czasem troszkę przestraszyć (zwłaszcza, że pierwszy raz grałem jeszcze młodocianym będąc ;)).

Z zagadek zapamiętałem w zasadzie tylko grę w patoli - i zgadzam się z przedmówcą, że jest wciągająca. A inne zagadki jakoś zupełnie nie utkwiły mi w pamięci.

Polska lokalizacja i dubbing na niezłym poziomie , ale znów się tu pojawiła ta przykra maniera podwyższania/obniżania głosów niektórych postaci komputerowo do tego stopnia, że jest to łatwo słyszalne. Nie wiem, uznali, że aktorzy nie potrafią dość dobrze naturalnie modulować swoich głosów?

Jak dla mnie gra spoko, ale tylko na jeden raz. Gdyby nie chęć przysłuchania się ponownie po latach dubbingowi (gdy już miałem większą świadomość w tej kwestii), to pewnie bym do niej nie wracał. Takie 6,5 (w ankiecie niech będzie 7) na 10.
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 16 grudnia 2015, 22:56

Sir_Kiełbasa pisze:- Gra patolli. Prosta, ale wciąga jak diabli. Zamiast zwykłych zręcznościowych momentów powinno być w przygodówkach więcej takich mini gierek. Oczywiście z możliwością ich ominięcia.

W takim razie polecam serię Agon.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Postautor: Urszula » 16 grudnia 2015, 22:59

Tylko ich nie można w Agonie pominąć :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 27 grudnia 2015, 12:07

qwerty pisze:W takim razie polecam serię Agon.

Nie omieszkam!

Urszula pisze:Tylko ich nie można w Agonie pominąć :)

Zobaczymy jaki będzie stopień trudności. :) Właśnie gram w jedną przygodówkę typu HO. Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, a tymczasem utknąłem na głupiej układance słownej. Ale to, mam nadzieję, kwestia pogrzebania w słowniku.

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 13 września 2016, 04:16

6/10

Plus za historyczny klimat, ale ogromny minus za takie fragmenty jak np. bezkresne łażenie po stolicy.. po co robić tyle bezużytecznych lokacji?

Wróć do „Aztec: klątwa w sercu Złotego Miasta”