Belladonna - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
50%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
50%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Belladonna - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 13 maja 2015, 21:52

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Almaistra
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Re: Belladonna - ocena użytkownika

Postautor: Almaistra » 14 lutego 2016, 19:05

Rozpocznę od tego, że niestety mało jest gier w podobnych klimatach nad czym osobiście ubolewam.
Belladonna jest grą bardzo dobrą. Zarówno wygląd lokacji jak i podążająca za nami w tle muzyka tworzy już od samego początku dobre wrażenie, niknie ono jednak w obliczu naszej bohaterki, która jest postacią genialną mimo, że nie jest dane nam jej bliżej poznać. Na niesamowitość owej postaci składa się nie tylko jej design czy brak wiedzy o tym kim jest ale przede wszystkim głos oraz niewinne, wręcz dziecinne podejście do świata przejawiające się np. w nadawaniu imion napotkanym rzeczą; raz jest to zbroja, innym razem rzeźby.
Cała gra kręci się wokół tajemnicy dotyczącej tego kim jest nasza bohaterka i co robi w miejscu, w którym się zbudziła. Enigmatyczny klimat potęguje fakt, że przez większość gry nie napotkamy żadnej postaci a historię przedstawiom nam zapiski z dzienników, odnalezione to tu to tam. Osobiście jest to dla mnie dużym plusem ponieważ zwiększa poczucie wyalienowania. Sama historia nie jest jakoś bardzo odkrywcza. Jest przyjemna i dąży się samoistnie by ją poznać.
Grę zdecydowanie kończy się podczas jednego posiedzenia. Wpływa na to fakt, że sama pozycja wciąga i jednocześnie jest bardzo krótka. Brakuje w niej również zagadek bo o ile dobrze pamiętam to jedyne co tak naprawdę robimy to łączymy przedmioty i ich używamy.
Belladonna posiada kilka elementów, które w zależności od oczekiwań czy upodobań mogą znacząco wpłynąć na ocenę.
Ja oceniam ją na 8/10.

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: Belladonna - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 09 listopada 2016, 12:10

Odbieram tę grę bardziej jako coś w rodzaju artystycznej wprawki niż pełnoprawną przygodówkę. Nie tylko jest króciutka i bardzo prosta, ale wręcz przechodzi się ją, idąc od pomieszczenia do pomieszczenia. Kartki z pamiętników rozrzucone po drodze zwyczajnie mnie śmieszyły, niby mamy stopniowe poznawanie historii, ale nie ma w tym dreszczyku emocji, bo wiemy, że nie sposób ominąć żadnego wpisu. Historia mało odkrywcza, ale akceptowalna. Gra jest niestety niedopracowana technicznie, pod koniec jedna postać mi co chwilę znikała, a potem gra się wyłączyła. Dobrze, że zadziałał autozapis, ale i tak musiałam przeklikiwać się przez przydługą rozmowę.
Belladonna to taka mała, ładna, ale jakby uszkodzona zabaweczka. 5/10
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Wróć do „Belladonna”