Dead synchronicity - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
3
30%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
4
40%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
20%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
10%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 84 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Dead synchronicity - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 02 maja 2015, 22:39

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
she-sherlock
Publicysta
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy
Kontakt:

Re: Dead synchronicity - ocena użytkownika

Postautor: she-sherlock » 01 czerwca 2015, 19:45

Co me oczy widzą?! To znaczy nic nie widzą! Pusto tu i cicho... Nikt nie grał? Ja jestem po 2 godzinach grania, toteż coś powiem.

Historia zaczyna się ciekawie. Grafika jest specyficzna, ale mnie się podoba. (na screenach mi się nie podobała) Na razie nie ma w niej niczego godnego achów i ochów, ale coś w niej mimo wszystko jest, bo chce się grać dalej. Toteż... gram dalej :)
Moja strona z recenzjami gier:
Obrazek

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 28 czerwca 2015, 17:59

Gra przytłacza fabułą i wyglądem, który jest uzasadniony. Po krótkim graniu czułam się stłamszona. Świat po apokalipsie jest brutalny i tylko krety (kapusie) oraz ludzie mający broń, się liczą. Rasa ludzka pokazana w tej grze, gdy stoimy na krawędzi przepaści jest zła, ułomna i gorsza od szczurów. Zadania, jakie nas czekają najczęściej są logiczne i nie powinny być bardzo trudne, chyba, że ktoś się bardzo uprze zdobyć wszelkie osiągnięcia to wtedy trzeba troszkę pokombinować. Gra powinna być skierowana do starszych graczy, na pewno nie jest odpowiednia dla 12 latków. Zakończenie... właściwie go nie ma i rozczarowuje. Wygląda, jak furtka dla kolejnej gry lub przekaz, że czasu cofnąć nie można. Bardzo wiele trudu włożonego przez bohatera w rozwikłanie historii i zero satysfakcji, takie zakończenie było w Reah, wysiłek w żaden sposób się nie opłacał. Moja ocena mimo że nie lubię takich gier, a grafika kłuje mnie w oczy, dostaje mocną 7/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Postautor: Adam_OK » 18 lipca 2015, 09:25

OCENA GRY: 8/10

ZALETY:

+ fabuła
+ grafika
+ muzyka
+ polonizacja

WADY:

- nieco rozczarowujące i przewidywalne zakończenie
- za łatwa
- czasówka z generatorem
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 22 lipca 2015, 15:58

Ale co jest nie tak z tą czasówką, że dałeś jako minus? Za trudna?

Po ujrzeniu napisów końcowych (nie z poziomu menu ;)) i przeczytaniu kilku recenzji zaskoczyła mnie informacja, że DS:TCT od początku planowane było jako część serii, a nie pełnoprawna gra. Dla mnie zakończenie jest satysfakcjonujące i nie widzę potrzeby ciągnięcia historii
Spoiler:
To byłoby idealne zakończenie. Ale nie wszystko stracone. Tak jak seria Matrix liczy się tylko pierwsza część, tu może być podobnie. Zobaczymy. Może jednak wizja Twórców będzie przekonywująca.

Jedyna rzecz, która mnie irytowała, to zbyt częste wizje bohatera. Pojawiały się w niektórych lokacjach, jak przez kilkanaście sekund nie robiło się nic (czytaj: rozmyślało nad zagadkami i upadkiem społeczeństwa). W pewnym momencie klikałem byle gdzie, byle tylko wizja się nie odpaliła.

9/10
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2016, 00:06 przez qwerty, łącznie zmieniany 1 raz.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 22 lipca 2015, 16:31

To byłoby bardzo okrutne
Spoiler:

Adam, czasówka nie była trudna
Spoiler:
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 29 razy

Postautor: Adam_OK » 22 lipca 2015, 16:48

Może i czasówka nie należała do najtrudniejszych (fakt, bywały gorsze w innych grach), i nie trzeba było wczytywać ciągle zapisu, ale ja "z natury" jestem nastawiony "antyczasówkowo" i każda z nich mnie wkurza i uważam, że one w przygodówkach więcej szkodzą niż pomagają. Generalnie więc z zasady za czasówki odejmuje punkty, ale że tu była tylko jedna i nie aż tak upierdliwa, więc jakoś dużo za nią nie odjąłem - dokładnie to odjąłem za to 0,5 punktu, kolejne 0,5 za zakończenie i 1 punkt za zbytnią łatwość, co wynikało ze zbyt małej ilości zagadek nieprzedmiotowych (na dobrą sprawę można przyjąć, że ich praktycznie nie było, ale o tym pisałem w recce)
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 22 lipca 2015, 16:51

Też nie cierpię czasówek, nie wiem czemu są dodawane do przygodówek.
Moje gry

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Postautor: qwerty » 23 lipca 2015, 15:30

Adrenalina. Emocje. Brak bezpieczeństwa. Popieram czasówki, jeśli są dobrze zrobione i nie są wstawione na siłę. Nic bardziej nie irytuje, jak sytuacja, gdy wg scenariusza główny bohater musi się śpieszyć, muzyka odpowiednio nabiera tempa, już, już zaraz go dopadną... ale nie, przecież to przygodówka, możesz myśleć godzinami, jak otworzyć te przeklęte drzwi.

@Ula
Świat jest okrutny, a bajek jest cała masa. Brakuje poważnych, brutalnych pozycji, poruszających trudne tematy.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 23 lipca 2015, 15:43

No właśnie świat jest okrutny. Ta gra jest i poważna, i brutalna, i poruszająca trudne tematy, dlatego koniec można złagodzić... dodać jej troszkę optymizmu.
Moje gry

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: Majkel47 » 20 września 2015, 13:55

Uff... Długo to trwało, ale ukończyłem wreszcie Dead Synchronicity i... Grało mi się świetnie, choć nie idealnie. Świetna fabuła z cudownym ciężkim klimatem. Grając miałem wrażenie, że znajduję się gdzieś na drugiej stronie kuli ziemskiej w The Walking Dead, tyle, że bez zombiaków, lub, że gram w kontynuację "I have no mouth and I must scream". Ciekawie przemyślana grafika, która idealnie oddaje charakter gry. Ścieżka dźwiękowa, która może nie utkwi w pamięci, ale przynajmniej idealnie się wpisuje w klimat gry i cudowna narracja budują bardzo dobrą grę choć mam pewne zastrzeżenia co do zakończenia. Jest na tyle otwarte, że nie wiem, czy nie czekać na sequel. Mam nadzieję, że się pojawi. Dziękuję za grę i oceniam ją na 9. Głównie ze względu na miejscami średniawe tłumaczenie.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 20 września 2015, 14:21

Majkel47 pisze: Głównie ze względu na miejscami średniawe tłumaczenie.

Aż się zapytam, co z nim było nie tak?
Moje gry

Awatar użytkownika
Majkel47
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: Majkel47 » 20 września 2015, 20:42

Często miałem wrażenie, że kwestie były tłumaczone zbyt dosłownie przez co brzmiały trochę sztucznie. Może to tylko moje odczucie. Nie wiem

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Domino » 16 stycznia 2016, 22:07

Gra jest do bólu przeciętna. Na początek pochwalę postapokaliptyczny klimat gry, który wylewa się z ekranu. Niestety wszystko inne już nie jest takie piękne. Styl graficzny całkowicie mi się nie spodobał wygląda jakby był niedokończony. Muzyka jest niezauważalna. Zagadki są banalne i wszystkie są przedmiotowe. Fabula początkowo jest intrygująca, ale po 2h gry wszystko staje się oczywiste. Gra nie jest też długą zajmuje od 5,5h do 6h. Ale największym minusem jest zakończenie gry, które kończy się ogromnym cliffhanger i zostało czekać na drugą cześć jeżeli w ogóle ona powstanie.
Ocena: 6/10 chciałem dać 5 ale za klimat postapokaliptyczny, który uwielbiam podwyższyłem ocenę.

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 11 czerwca 2016, 16:02

Ocena : 8/10
Moja Opinia :
Grę wygrałem jakiś czas temu w konkursie na forum, jednak z powodu małej ilości wolnego czasu nie miałem czasu się za nią zabrać. Jednak postanowiłem się odstresować przed sesją, wczoraj i kilka godzin pograłem. Przejście zajęło mi poniżej 4h (i starałem się nie przewijać scenek, ani dialogów, ale nie odkryłem wszystkich odznak, bo wtedy gra mnie trochę nudzi - jak ktoś jest łowcą odznak na steam to na pewno gra zajmie mu wiele więcej czasu), przydałoby się trochę przedłużyć rozgrywkę o kilka aktów, bo zakończenie trochę rozczarowuje, choć pasuje do klimatu gry to przydał by się ciąg dalszy. Sama gra ma mnóstwo plusów, choć wolę bardziej optymistyczne i pozytywne gry to naprawdę cała historia jest wciągająca. Rozgrywka nie powala na kolana trudnością, ale wszystko jest w miarę logiczne i gra się bardzo przyjemnie. Do tego klimatyczna muzyka i bardzo ciekawa grafika. Grałem w oryginale z polskimi napisami, bo zwykle staram się nie bawić w dubbing, czy lektora i podszkolić trochę angielski, choć następnym razem planuje przejść ją tylko w ENG. Chętnie zagrałbym w drugą część (kontynuacje historii), jeżeliby wyszła. Jeżeli ktoś lubi takie post apokaliptyczne, pesymistyczne i trochę psychodeliczne wizje świata to polecam tą grę.

Bardzo dziękuję Redakcji forum za możliwość zagrania, w tą grę, bardzo fajny prezent ;)
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 34 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 28 listopada 2016, 20:54

Dawno nie grałem w przygodówkę z tak ciężkim klimatem. Autorom należą się brawa za konsekwencję w tworzeniu ponurego i niemal pozbawionego nadziei świata, w którym dominują strach, ból i przemoc. Bardzo spodobał mi się projekt lokacji, zwłaszcza dwie miejscówki zrobiły na mnie spore wrażenie. Są one bardzo brutalne i choćby ze względu na nie Dead Synchronicity powinno otrzymać znak PEGI 16. Również fabuła przypadła mi do gustu. Historia jest intrygująca, a przede wszystkim spójna. Zakończenie jest w porządku, choć oczywiście niejako zobowiązuje autorów do wypuszczenia kontynuacji :)
Nie zgodzę się z tym, że gra ma łatwe zagadki. Owszem, większość z nich można rozwiązać bez większych problemów, ale niejednokrotnie musiałem się sporo nagłówkować, a dwa razy zaciąłem się na amen (pomogła solucja*).
A teraz o tym, co mi się nie podobało: denerwowały mnie zbyt częste wizje głównego bohatera, no i trochę zbyt szybko domyśliłem się, jak cała historia się zakończy. Mimo to Dead Synchronicity dostarczyło mi kilku ciekawie spędzonych godzin, dlatego ocena będzie wysoka: 8-/10

* Tym samym przerwałem serię trzech kolejnych przygodówek ukończonych bez pomocy solucji :mad:
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 12 czerwca 2017, 02:28

7/10

Właściwie to byłem nią bardzo pozytywnie zaskoczony. Myślałem, że to będzie kolejna gierka na jakieś 3-4 godzinki (jak Silent Age, które mi trochę przypominało na początku..). Okazało się, że jest całkiem długa i wcale nie taka prosta (żebyście mnie źle nie zrozumieli, nie jest też trudna, ale zagadki przedmiotowe nie sprowadzają się do podniesienia przedmiotu i użycia na najbliższym aktywnym punkcie). Zdecydowany minus to to, że dialogi są baaardzo przegadane, co zaczęło mnie niesamowicie nużyć, i miałem cały czas później nadzieję, że nie spotkam następnych postaci. Fabuła jest... nie innowacyjna, ale znaleziono coś ciekawego w ogranym motywie :) Co do zakończenia - widziałem, że wyżej dyskutowaliście o tym - moim zdaniem kwestia "ogólna" nie została wyjaśniona -
Spoiler:
, a jednocześnie historia Michaela została zamknięta. W związku z tym w sequelu twórcy mogliby się pokusić po prostu o wykreowanie nowego protagonisty.

Wróć do „Dead synchronicity: tomorrow comes today”