Reksio i miasto SeKretów - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
2
100%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Reksio i miasto SeKretów - ocena użytkownika

Postautor: pelagia » 03 kwietnia 2015, 19:15

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: Reksio i miasto SeKretów - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 04 kwietnia 2015, 00:38

Progres w stosunku do poprzednich gier z Reksiem jest ogromny. Przede wszystkim w końcu jest to prawdziwa przygodówka a nie połączenie wszystkich możliwych gatunków. Oczywiście nie obyło się bez zadania zręcznościowego, ale w porównaniu do takiego Reksia i skarbu piratów to było po prostu nic. Przez większość gry wszystko jest takie, jakie w przygodówce być powinno: zbieramy i wykorzystujemy przedmioty, rozmawiamy z innymi postaciami i rozwiązujemy zagadki. Trudno jest mi ocenić poziom trudności, bo w naszą rodzimą grę grałam po niemiecku i maciopkie problemy wynikały u mnie z faktu, że nie wszystko zrozumiałam (nie miałam problemu z zagadkami, ale ze dwa razy nie byłam do końca pewna, co właściwie chce zrobić mój bohater). Niemniej jednak z pewnością nie ma tu tylu frustrujących sytuacji co chociażby we wspomnianej wcześniej części o piratach. Ponadto jest tu wbudowany system podpowiedzi, co prawda mało subtelnych, ale ostatecznie to gra dla dzieci, więc niech będzie.

Jak już napisałam jest o niebo lepiej, ale do ideału jeszcze kawałek. Zacznijmy od tego, że mało Reksia w tym Reksiu. Przez większość czasu sterujemy Kretesem, Reks wypełnia tylko kilka zadań, ale muszę przyznać, że właśnie jego przygody przypadły mi najbardziej do gustu.
Grafika jest bajkowa, przeszkadzały mi natomiast momentami pewne niedoróbki. Na przykład na początku Kretes bawi się zaworami, ale sięga zarówno do tych, które są na wysokości jego łap, jak i do tych znajdujących się teoretycznie poza jego zasięgiem. Z kolei pod koniec bardzo fajne, kilkupoziomowe zadanie zostało lekko skopane, co utrudniło mi jego przejście - strażnik momentami "klinuje" się w miejscu, co uniemożliwia przejście obok niego. Mocno to wydłużyło moją zabawę, niestety.
Poza tym wyłapałam kilka niekonsekwencji w rozwiązaniach, np. w większości sytuacji wystarczy kliknąć, by bohater coś przekręcił, pociągnął itp., ale raz stałam przez pół godziny, bo w jednym konkretnym miejscu kliknięcie nie podziałało, trzeba było jeszcze pociągnąć :E takich drobiazgów było więcej, niby nic, ale wprowadza to zamieszanie, gdy reguły gry w niektórych miejscach są nie wiadomo dlaczego inne.

Gra próbuje być zabawna, ale z jakim skutkiem - trudno mi to ocenić. Z pewnością nie wyłapałam wszystkiego, a to co zrozumiałam - parę razy się uśmiechnęłam, parę skrzywiłam pod nosem.
Moje wątpliwości na początku gry wzbudziło mieszkanie Kretesa - gra dla dzieci, a główny bohater ma w domu łańcuchy, klatkę, dyby, broń - "pamiątkę z Iraku" :E

Trochę chaotycznie to wszystko spisałam, ale coś ciężko mi zebrać myśli do kupy. Ogólnie uważam, że warto dać tej części szansę, jest zupełnie inna niż poprzedniczki - dłuższa, nie podszywa się pod przygodówkę tylko nią jest, ma parę fajnych choć prostych zagadek - ode mnie 7-/10. Tylko teraz mam problem, bo jak tu podsunąć grę dziecku, jak ono ni w ząb niemieckiego nie rozumie :rotfl2:
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Wróć do „Reksio i miasto SeKretów”