Touche: przygody piątego Muszkietera - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
2
67%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
33%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 119 razy

Touche: przygody piątego Muszkietera - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 27 marca 2015, 20:58

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Re: Touche: przygody piątego Muszkietera - ocena użytkownika

Postautor: SpokoWap » 30 marca 2015, 00:15

Pewnie przyznałbym szóstkę, ale wstrzymuje się z oceną ze względu na buga, który uniemożliwił mi dotarcie do napisów końcowych. Na początku gry startujemy z pewną ilością kasy, którą po kilku chwilach tracimy na rzecz wynajęcia pokoju (no, powiedzmy). Licznik posiadanej gotówki powinien w tym momencie wskazywać zero, a nie rusza się u mnie ani o jotę, choć bohater twierdzi, iż jest spłukany. Później trafiamy na dziurę w podłodze, z której jegomość powinien wyciągnąć jedną monetę. I wyjmuje, jednak licznik nadal pokazuje fałszywy stan posiadania mamony, a bohater uparcie twierdzi, że jest goły i wesoły, przez co nie da się kupić pewnego niezbędnego do popchnięcia fabuły przedmiotu. Dziwna sprawa, bo mam oryginał (wersja polska). Z ciekawości rozpocząłem rozgrywkę raz jeszcze - błąd znów wystąpił. Sama gra czterech liter nie urywa. Oprawa przyzwoita, zagadki takie sobie, grywalność przeciętna, a fabuła w miarę wciągająca.
Obecnie grane: Samorost 3 (PC), RIME (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 20 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 69 razy
Kontakt:

Re: Touche: przygody piątego Muszkietera - ocena użytkownika

Postautor: Nfsfan83 » 10 sierpnia 2016, 20:36

Gra Touche jak dla mnie zasługuje na ocene 7/10. Może to nostalgia i tęsknota za starymi dobrym przygodówkami ale grało mi się bardzo przyjemnie. Miałem okazję grać w wersję z napisami PL na scummvm. Humor nie jest jakiś super, ale cała oprawa 2D, klasyczne sprite-y, muzyczka i nawet fajna, lekka i zabawna historia, sprawiły, że miło spędziłem czas. Szkoda, że za krótka, cała gra powinna być jako rozdział I z III, wtedy już było by super. Ocena 7/10 bo sama gra zasługuje na 6, ale jej styl kojarzy mi się z najlepszymi latami przygodówek i dlatego jeden punkt więcej.
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Wróć do „Touche: przygody piątego Muszkietera”