Book 2: the village - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
1
100%
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 86 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 36 razy

Book 2: the village - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 26 marca 2015, 21:31

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Book 2: the village - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 28 marca 2015, 12:42

Tym razem nie będzie taryfy ulgowej. Można by się spodziewać, że twórcy wykorzystają zdobyte doświadczenie przy produkcji pierwszego epizodu i poprawią najbardziej irytujące błędy. O, jaki ja byłem naiwny. Wszystko to, o czym pisałem odnośnie poprzednika ma miejsce w kontynuacji. Niesamowita liniowość, problemy z właściwym dopasowaniem podpisów pod audio, rozgadany główny bohater, irytujący i niekonsekwentny system podpowiedzi, niczym nieuzasadniona, a jedynie przedłużająca "na siłę" czas rozgrywki zmiana terenu działań protagonistów. Tak, tym razem poprowadzimy 2 postacie. Poza (nie)"dobrym" znajomym pod komendą mamy ojca Jacinto. Niestety, możliwość swobodnego przełączania się między dwoma bohaterami nie została w pełni wykorzystana. Autorzy dali graczowi tylko niewielki fragment gry, gdzie można korzystać z tej funkcji. Co gorsza zaproponowane zagadki są marnej jakości i dość oczywiste. Wracając do głównego bohatera serii, jeśli myśleliście, że zbrodnie, których ten nikczemnik się dopuszcza w ramach poprzedniego epizodu były szczytem jego pomysłowości, to już wyprowadzam was z błędu. Tym razem inkwizytor idzie o krok (milowy?) dalej. Nie będę nikomu psuł "zabawy", ale nigdy nie spotkałem się z tytułem, gdzie postać prowadzoną przez gracza darzyłbym taką nienawiścią. Największym cieniem na tym tytule położyła się jednak mechanika, a właściwie błędy, które generuje w ilościach hurtowych. Ma to głównie związek z interaktywnym kursorem, który zawsze ma problem z właściwą interpretacją aktywnego miejsca na ekranie (obecności i rodzaju).

Postanowiłem, że odpuszczę sobie resztę. NIE chcę wiedzieć, jak zakończy się ta historia. Mam w NOSIE głównych bohaterów, ich motywacje i moralne (he, he) rozterki.

Ocena: 2/10

Dlaczego nie 0/10? Bo nie ma takiej opcji w ankiecie. Smutny żart. Dlaczego nie 1/10? Bo nie nudzi. Przez większość czasu.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Wróć do „Book 2: the village”