Dream machine, The - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
25%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
1
25%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
25%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
25%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 104 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 121 razy

Dream machine, The - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 10 marca 2015, 14:47

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Re: Dream machine, The - ocena użytkowników

Postautor: SpokoWap » 10 marca 2015, 22:53

Wczoraj ukończyłem pierwsze cztery epizody (całość ma się składać z sześciu, z czego dostępne jest pięć kawałków). Zaskakująco udana przygodówka point&click. Zrealizowana niemal w całości przy pomocy gliny oraz tektury, co już samo w sobie zachęca do sprawdzenia jej w praniu ;) Na szczęście poza oryginalną oprawą The Dream Machine może poszczycić się świetnie poprowadzoną fabułą (główny motyw to oczywiście sny), świetnie napisanymi dialogami (wyłącznie w formie pisanej, voice-actionu brak) i równie świetnymi zagadkami. Uwaga: te ostatnie są dosyć trudne, zwłaszcza że gra nie podrzuca nam żadnych podpowiedzi w rodzaju podświetlania "gorących punktów" czy spisu zadań do wykonania. Spostrzegawczość i umiejętność wyciągania wniosków mocno wskazana :) Można się na trochę zaciąć, co uznaje za plus, bo każdy epizod to góra dwie i pół godziny zabawy :) Całość jest poza tym bardzo klimatyczna i niepokojąca, na co duży wpływ, poza samą historią i sposobem jej przedstawienia, ma ambientowa i mroczna ścieżka dźwiękowa. Moja ocena to mocne 9/10. Spróbujcie, naprawdę warto :)
Obecnie grane: True Fear: Forsaken Souls Part 1 (PC), Bulletstorm (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Dream machine, The - ocena użytkowników

Postautor: qwerty » 08 stycznia 2017, 21:40

SpokoWap pisze:gra nie podrzuca nam żadnych podpowiedzi w rodzaju podświetlania "gorących punktów" czy spisu zadań do wykonania.
Tak powinna mieć każda gra.

Kończę piąty epizod i powiem wam, żebyście się nie ekscytowali za bardzo wspomnianą przez SpokoWap techniką wykonania lokacji i postaci. To nie Neverhood. Animacji prawie nie ma, a jeśli są to strasznie sztywne. Ogólny pomysł na rozwinięcie fabuły jest ciekawy i produkcja za każdym razem stara się gracza zaskoczyć czymś nowym. Widać to szczególnie w snach, które różnią się między sobą dość znacznie. Nie można temu tytułowi zarzucić braku klimatu. O! Tego jest tutaj pod dostatkiem. Czasami jest niepokojąco, innym razem dziwnie, surrealistycznie, mamy też lekką makabrę. Co do długości epizodów, to - poza 1, 2 i 3, których już nie pamiętam - 4 zajął mi więcej niż 2,5h (faktycznie jest bardzo krótki, ale jestem osobą, która lubi wykorzystywać wszelkie dostępne możliwości, jeśli nadarzy się okazja), natomiast 5 jest bardzo długi (bez spoilerów). Ale czy wszystkie składniki zostały odpowiednio połączone? Moim zdaniem nie. Nie mogę się zaangażować w opowiadaną historię. Chodzę po lokacjach, klikam przedmioty, rozwiązuję zagadki (tutaj plusik, logicznych jest mało, ale są satysfakcjonujące), czytam dialogi... i tyle. Czasami nie mogę się doczekać końca epizodu, a to źle wróży takiej grze.

6+/10 (epizody 1 i 4 oceniam na 6/10; reszta, tyle co ogólna)

EDIT:
Epizod 5 - 7/10
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2017, 13:32 przez qwerty, łącznie zmieniany 1 raz.
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Professor Leyton and the Diabolical Box (NDS)
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life 2: Episode 2
Akcja: Little Nightmares: Secrets of the Maw
Logiczna: Babel Tower

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Re: Dream machine, The - ocena użytkownika

Postautor: ZenekZombie » 16 lutego 2017, 21:37

Bardzo sympatyczna przygodówka. Dość trudna (szczególnie późniejsze odcinki), parę razy zdarzyło mi się zaciąć tak, że zupełnie nie wiedziałam co dalej. Przejście 5 epizodów zajęło mi ponad 10 godzin. Fabuła jest na tyle ciekawa, że przykuwa do monitora nie nużąc. Wykonanie lokacji jest staranne - osobiście lubię taką brudną stylistykę - są one również różnorodne. Fajnie, że stylistyka gry pozwoliła twórcom poszaleć z designem, który potrafi zaskoczyć. Mam nadzieję, że zwieńczenie historii nadejdzie szybciej niż później :)
7/10
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Wróć do „Dream machine, The”