Broken sword: the shadow of the templars DC pierwsze wrażenie

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 72 razy
Kontakt:

Broken sword: the shadow of the templars DC pierwsze wrażenie

Postautor: Nfsfan83 » 30 października 2014, 20:33

Mam dużą przyjemność, oj mam :D od niedawna grać w BS1 wersję DC. Na razie jestem na początku, ale jak jestem cholernie, przeważnie na NIE, do wszystkich odnawianych wersji i nowości, tutaj coś czuję, że ta wersja bardzo przypadnie mi do serca. Etap nico w posiadłości, bardzo fajny, cała grafika utrzymana w starym genialnym stylu Revolution, czyli jednak można zrobić ładne 2D bez technik cel-shading :P Klimatycznie bardzo na plus, szczególnie interaktywność w pokoju Nico. Można zmieniać utwory w wieży :) miodzio, kawałki też niezłe, nic specjalnego, ale spędziłem tam parę minut słuchając tylko wieży :D Bardzo dobrym rożwiązaniem jest system podpowiedzi, który jest stopniowany, od nas zależy czy chcemy poznać dalszą podpowiedź czy nie. Nie ma wyjścia tą grę da się ukończyć. Na razie nie widzę większych minusów, jedyne co mi się nie podoba to brak możliwości wyłączenia tych twarzy jak gadają i włączenia dawnego wyglądu tekstu dialogów, ale robione to było pod mobilne to trzeba zrozumieć :) To tyle póki co, będzie update jak przejdę więcej :)
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 72 razy
Kontakt:

Re: Broken sword: the shadow of the templars DC pierwsze wrażenie

Postautor: Nfsfan83 » 02 listopada 2014, 20:23

Broken Sword Shadow OF The Templars DC ukończone :) Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Zrobili naprawdę dobrą wersję, wszystkie etapy nowe Nico dużo wyjaśniają, dodają głębi do całej historii, wykańczają i dopieszczają wersję klasyczną. Bardzo dobrze, że za bardzo nie grzebali w grafice, tylko ją lekko, w trybie na pełen ekran wygładzili. Choć muszę się przyczepić do kolorów, czasmi są jakieś inne. Jest też możliwość gry w oknie w oryginalną rozdzielczość 640x480. Wszystkie zagadki, są teraz na zbliżeniach dzięki czemu widzimy i lepiej się orientujemy co mamy wykonać.

Samych zagadek nowych nie jest za wiele, bardziej są one rozbudowaną wersją tych istniejących. Dodano komiks, autorstwa Gibbonsa, który pracował przy Beaneth A Steel Sky, który jest odsłaniany w trakcie gry, z tym że, tak wywnioskowałem, jeżeli rozwiązujemy jakąś zagadkę z podpowiedzią, to nie pokazują nam jego niektóre części. Dodano parę dialogów ekstra, lecz tutaj muszę zauważyć, że nowe są minimalnie w lepszej jakości niż te stare.

Co do dialogów, teraz podczas rozmów, są pokazywane mordusie naszych rozmówców, w celu ukazania emocji, jest ok, ale stare rozwiązanie mi nie przeszkadzało. W całej grze, na minus zrobili to, że podczas różnych sytuacji, usunięto niektóre czyności do wykonania, George w danej chwili sam wie co dalej robić, wystarczy tylko znaleźć rzecz kluczową. Porównajcie szpital i karty pacjentów w wersji DC i klasycznej. Sam interfejs jest zmieniony pod mobilki, ale nie sprawia problemów, można nawet powiedzieć, że jest sympatyczny :D

Z miłych dodatków jest to, że po ukończeniu gry ukazuje się nam historia Broken Sword z archiwalnymi zdjęciami i rysunkami Revolution wraz z ciekawymi informacjami.

Na koniec, świetny kawałek podczas oglądania Credits tak się kończą dobre filmy fabularne, magiczny i klimatyczny. Idealnie pasujący do zakończenia historii, która choć tak dobrze znana, dalej jest jedną z lepszych w grach przygodowych. A i jeszcze jedno, po wielkim finale, mamy małą niespodziankę pokazującą nam, jak się relaksują nasi ulubienicy.
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
Rosetta_Stoned
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Re: Broken sword: the shadow of the templars DC pierwsze wrażenie

Postautor: Rosetta_Stoned » 29 grudnia 2014, 13:16

Cieszę się, że powstała ta wersja, jak dla mnie zrobiono wszystko jak należy, ciężko się do czegoś przyczepić. Do powyższych wiadomości mogę jeszcze dodać, że jest dużo mniejsza szansa, że zginiemy (nie wiem czy w ogóle da się?). Jak dla mnie to ogromny plus, bo ja nie lubię się stresować w przygodówkach. :D Sam pomysł nowej formy przedstawienia dialogów z emocjami bohaterów - dla mnie bomba.

Jedyne co mnie irytowało, to że stary dubbing był wymieszany z nowym i ciężko się tego momentami słuchało. (nie wiem jak w wersji oryginalnej, ale francuska jest dość niedopracowana pod tym względem)

PS. Pamiętam, że zagadka z kozą w roli głównej spędzała mi sen z powiek za dzieciaka, a teraz jakoś ją uprościli, klikam bach i zrobione... :(

Wróć do „Broken sword: the shadow of the templars - the director's cut”