Broken sword: director's cut - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
1
20%
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
3
60%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
20%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
0
Brak głosów
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Broken sword: director's cut - ocena użytkownika

Postautor: adventurka » 05 marca 2015, 18:59

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

MagEllan
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz

Re: Broken sword: director's cut - ocena użytkownika

Postautor: MagEllan » 26 maja 2015, 22:05

Ogrywalem wersje mobilna (iPad) gra fajna graficznie, sympatyczna klasyczna przygodowka ktora dziwnym trafem ominela mnie w czasach swojej pierwszej mlodosci.
Dobrze zrealizowany i przemyslany interfejs. Niestety w paru momentach z racji bliskosci obiektow szalu mozna bylo dostac i to chyba za to ze musialem skorzystac z podpowiedzi z ktorej dowiedzialem sie tego co juz wiedzialem ale tapniecie nie bylo poprawnie rozpoznane odejmuje od oceny.

Awatar użytkownika
Sherlock Holmes
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=38495#p38495
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Sherlock Holmes » 23 czerwca 2015, 23:35

Ocena : 10/10

Opinia : Jeżeli chodzi o przygodówkę na Androida to jest mój numer 1, zawsze chciałem w nią zagrać u Siebie na PC, bo nie raz grałem kiedyś, jak byłem młodszy u kolegi, więc jak się pojawiła wersja na mój Tablet to nie mogłem się powstrzymać i od razu kupiłem. Nie żałuję ani jednego grosza wydanego na tą grę i chętnie ją kupię na PC. Gra z wspaniałą wciągającą fabułą, bohaterów po prostu nie da się nie lubić ;), całość w rewelacyjnej poprawionej oprawie graficznej. Te wszystkie lokacje, dialogi i cały scenariusz. Miałem początkowo wystawić ocenę 9/10, ale chwila co mi się nie podoba w tej grze ? W sumie to jest jedna z moich ulubionych, więc nie budzi wątpliwości, że 10/10 to jest słuszna ocena. Muszę kupić całą serię na PC :D
Pozdrawiam,
Sherlock Holmes

Awatar użytkownika
yemet
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: yemet » 20 stycznia 2016, 19:03

Nie ukrywam, ze spodziewałem się czegoś więcej. Pierwsza część Broken Sworda oceniana jest bardzo wysoko. Niektóre przedmioty musimy ze sobą targać przez cala grę, aż w końcu okażą się przydatne. O każdy przedmiot w naszym ekwipunku możemy pytać inne postacie. Doceniam to, ze przygotowano mnóstwo odpowiedzi, ale ciągle prowadzenie rozmów to nie jest element, nad którym chciałbym spędzać najwięcej czasu w przygodówce. Zachwiane są proporcje miedzy eksploracją, zbieraniem i używaniem przedmiotów a dialogami. Innymi słowy, gra jest przegadana. Też żadna zagadka nie zapadła mi w pamięć.

Fabula była niezła, dopóki nie pojawiły się w niej templariusze. Logika pewnych zdarzeń budzi moje wątpliwości.
Spoiler:

Do całej reszty trudno się przyczepić. Grafika nadal cieszy oko, dialogi zostały dobrze napisane, a postacie wzbudzają sympatię (Nico jest czarująca).

Zalety
- postacie, zwłaszcza George i Nico
- dialogi
- humor
- długość gry

Wady
- przegadana
- fabuła
- akcent Nico
- mało satysfakcjonujące zakończenie

Ocena: 7,5 (w ankiecie 7)

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634#p1876
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Scoffer » 20 lutego 2017, 18:40

Porządny tytuł, z dowcipnymi bohaterami. Pojawia się kilka zagadek, ale nie stanowią większego wyzwania - spodziewałam się, że będzie ich więcej. Popieram opinię yemet, dotyczącą logiki zdarzeń - ale z drugiej strony wszystkie BSy to takie trochę Indiana Jonesy, więc ciężko uznać to za poważną wadę :)
8,5/10
Wszystkie drogi przede mną!

Wróć do „Broken sword: the shadow of the templars - the director's cut”