Gabriel wraca

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 93 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 31 razy

Re: Gabriel wraca

Postautor: kassiopestka » 22 września 2014, 09:26

Obie dobre wiadomości: i ta o odrestaurowaniu staruszka, i ta o spolszczeniu. Ja zagram w obie wersje, żeby mieć skalę porównawczą i niczego nie stracić. Faktycznie - jak na grę o dość poważnej tematyce, mogłaby nie być aż tak kolorowa, Moebiusa przecież tak nie zrobili, ale może nie będzie to aż tak bardzo kłuć w oczy.
Tak czy siak - ja się cieszyć. :) :)

Awatar użytkownika
M46
Obserwator
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: M46 » 22 września 2014, 16:59

Ja także bardzo się cieszę. Najpierw ze spolszczenia. Język angielski to dla mnie bariera nie do przejścia (mimo, że bardzo chcę się tego języka nauczyć i cały czas staram się go opanować). Po drugie z nowej grafiki. Z wiekiem :dziadek: wzrok się nie poprawia a szukanie pojedynczych pikseli lub obiektów złożonych z kilku kratek, sugerujących tylko kształt przedmiotu, zaczyna się w moim przypadku ocierać o niemożliwe. Po zagraniu w trzecią i drugą część Gabriela (w tej właśnie kolejności :D ) niecierpliwie czekam na część pierwszą. Stęskniłem się za tym dupkiem (bo Gabriel dupkiem jest :] ) Jeżeli informacja ze strony GOL jest prawdziwa, to już niedługo premiera.... :okok:
Portos, który jeszcze nic nie rzekł, odpowiedział tylko jednym słowem i jednym gestem. Powiedział mianowicie: "tak" i ujął w dłoń szpadę. Aramis uskoczył w tył i wyciągnął swoją. D`Artagnan pochylił się, gotów atakować lub bronić.

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: wolfman » 22 września 2014, 23:16

qwerty pisze:Podpisuję się pod wszystkim co w tym temacie napisał Elum. Naprawdę jota w jotę identyczne mam zdanie o tych kolorowankach. Mówicie, że dzięki nim poszerzy się baza klientów gier przygodowych. Ja się pytam: po co nam dzieciarnia zagrywająca się w casualowe giereczki nie mające praktycznie niczego wspólnego z przygodówkami? Żeby nasz ulubiony gatunek został wyparty przez wyszukiwajki, krzyżówki, puzzle i inne mało oryginalne "zagadki"? Żebyśmy byli zewsząd atakowani sztuczną, plastikową, zajefajną graficzką, którą jarają się osoby "zagrywające się" w metrze, czy na przystanku ZTM? Już teraz gry są produkowane pod współczesnego "zamerykanizowanego" odbiorcę, nie potrafiącego się skupić na dłużej niż 5 minut (system podpowiedzi), mających problem z obsługą myszy (wskaźnik hotspotów), czy po prostu będących samograjami. Tak, za obecny stan rzeczy winię casuali. Od kiedy zaczęli się rządzić (piszę tu o wszystkich gatunkach) i nazywać graczami (co za bzdura), od tego momentu widzę, jak znane na świecie marki (RPG-i, przygodówki, skradanki, itd.) zjeżdżają po równi pochyłej. Tytuły, które kiedyś zawierały w sobie jakiś charakterystyczny pierwiastek stają się jedną, bezkształtną szaro-burą masą. Jasne, koncernom w to graj (kaska, misiu, kaska), casual zajara się grą, a po 5 min się znudzi i kupi inny tytuł na przecenie po 0,0005 eurocenta za kilo gier, a gracz może czekać na zbawców w postaci produkcji niezależnych lub zaprzedać się diabłu. Trochę zboczyłem z tematu, ale mniejsza...

"Mroczne przygodowki" to obecnie survival horrory z duza dawka ladowania olowiu w co popadnie. Obecnie w nich sa upraszczane na maxa zagadki i wiecej strzelania. Stary Gabriel rowniez uwazam nie potrzebuje odswiezania. Jest idealny do dzis. Nie mialem jakos problemu po graniu w nowe fps i rtsy. Zagrac ponownie w GK1 oraz Broken sword 1-2. Uwazam ze to bzdura i po prostu zmanierowany gracz bedzie narzekal na piksele. Rowniez to narzekanie na odpalenie gry na nowych systemach. Nie ma tu problemu zadnego, jesli jest to uwazam ze kazdego stac na stary laptop z xp za pare zloty. Przygodowki to nie gatunek wymagajace poteznych maszyn. Co do zagadek o ktorych piszesz - pamietasz Blair witch 1? Miala poziomy trudnosci w zagadkach, tego dzis brakuje. Chcialbym wlaczyc hard i miec trudne zagadki i czasem element akcji gdzie rozruszam palce na klawiaturze :] .
Piszac o tym co bylo kiedys , zauwaz ze nie bylo zalewu gier jak dzis, piractwa na mega skale. Kazdy ma net, gry sa we wtornym obiegu co chwila. Kiedys kupiles gre za 150 i grales tygodniami, bo solucji na yt nie bylo. Dzis yt tak upraszczaja gry z pomoca do wszystkiego , ze jest jak piszesz graczom takim ciezko sie skupic na grze gdzie musza rozwiazywac jakies trudne zagadki. Casual sie znudzi owszem ale wyda te paredziesiat zloty i oto im chodzi. :E

Awatar użytkownika
Kurhhan
Obserwator
Podziękował(a): 2 razy

Postautor: Kurhhan » 23 września 2014, 21:07

Mnie cieszy odświeżenie GK. Ograłem trochę, bardzo starych przygodówek ale od GK zawsze się odbijałem przez ogromną pikselozę i małą czytelność. Pierwszy Broken Sword to przy nim "żyleta". Zapewne w końcu bym się przełamał, ale jak usłyszałem o wznowieniu to już postanowiłem poczekać. Z drugiej strony również mnie martwi, trochę za duża "pstrokacizna" na powyższych materiałach.

Awatar użytkownika
wolfman
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: wolfman » 25 września 2014, 16:23

Sebastian_S pisze:Pierwszy Broken Sword to przy nim "żyleta".

Te gry dziela 3 lata, GK 1 jak wyszedl byl klasa sama w sobie, 2 wypuscili w czasie mody gier z aktorami. Fajna sprawa owczesnie. A Gk3 ktora po latach udalo mi sie kupic w wydaniu polskim, przemilcze

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 72 razy
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 25 września 2014, 17:46

A mi się nowa wersja nie podoba, może i jestem sentymantalny, ale lubię piksele :) nie miałbym nic przeciwko wersji nowszej z grafiką w wyższej rodzielczości, ale tutaj co widzę, jest to robione pod obecne czasy, czyli wszystko w 3D a tego nie lubię. Stary GK miał ładne 2D tła, i jakby odnowili je tylko w lepszej jakości to OK, poza tym gdzieś czytałem, że ma być nowy Voice Acting? No dla mnie to maskara, pół biedy jak dadzą Tim Curry znowu :) a jak nie?

Dla porównania stara wersja - http://www.nag.co.za/wp-content/uploads ... 3/GK02.jpg
I nowa - http://www.truegamers.it/wp-content/upl ... /09/gk.jpg

Żeby choć kolorystycznie :P były podobne...

I tak czekam na spolszczenie do GK i wtedy będzie się znowu grałoooo :)
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn
Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/superbravo666/featured

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 25 września 2014, 22:55

Nfsfan83 pisze:może i jestem sentymantalny, ale lubię piksele :)

To witaj w naszym dwuosobowym klubie ;)

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta

Postautor: jarecki83 » 26 września 2014, 21:09

Nowy filmik pokazujący trochę ujęć z gry. W nim także wypowiedzi twórców Scratches, Najdłuższej Podróży, Broken Sworda, a także samej Jane Jensen na temat starego i nowego GK.

http://www.youtube.com/watch?v=lNmL4J0pRMU

Ech, ta Malia! :P

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 27 września 2014, 00:08

Nfsfan83, mnie też informacja o nowym voice-actingu zmartwiła. ale z drugiej strony rozumiem takie posunięcie. GK wyszedł w czasach, gdy czytane dialogi były zaszumione i brzmiały nieco metalicznie. Szkoda. Kurka, mogliby poszperać, a nuż gdzieś zachowały się originalne nagrania w wysokiej jakości ;)
Obecnie grane: True Fear: Forsaken Souls Part 1 (PC), Bulletstorm (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=29309#p29309
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 27 września 2014, 14:20

Fantastyczny Making Of Gabriel Knight 1 https://www.youtube.com/watch?v=ZhFamZMyDK0, odszumianie powinno pomóc i zwiększenie jakość dźwięku, ale to jest błąd większości tytułów, które są odświerzane. Zamiast zostawić to co było genialne i niepowtarzalne, robią wszytko pod HQ, HD inne nowści :) Ciekawe czy motyw przewodni zmienią. Kiedyś wkładało się ileś tam serc :) do jednej produkcji aby powstał hit, dziś wkłada się ileś tam $ :D aby się tylko sprzedało :rotfl:
Fan klasycznych 2D point 'n' click przygodówek. Poradnik - box https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pGZ0xkbzNn

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: porfirion » 27 września 2014, 19:05

jarecki83 pisze:
Nfsfan83 pisze:może i jestem sentymantalny, ale lubię piksele :)

To witaj w naszym dwuosobowym klubie ;)

No to już trzyosobowym :) Ja ostatnio mam fazę na stare przygodówki (King's Quest, Space Quest), to może i do Gabriela wrócę przy odrobinie czasu.

A nowy voice-acting... słabo. Tima Curry'ego nikt nie pobije w graniu Gabriela. Ciekawe, czy jemu samemu udałoby się zagrać ponownie równie dobrze (albo lepiej)?

Obejrzałem też zalinkowany filmik. Około 1:13 wyrwało mi się takie "nieee..." - nowy wygląd Gabriela to zdecydowanie nie to. Czy mi się wydaje, czy nieco przypomina Gabriela z dwójki?
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 01 października 2014, 22:15

Dziś zacząłem oryginalnego Gabriela Knighta. Cudo, powiem Wam. Jeśli komuś nie przeszkadzają piksele, niech kupuje klasyczną wersję z GOG-a. W remake chętnie kiedyś pogram, jednak wyłącznie w celach porównawczych i mając przy tym nadzieję, że nie zmienią ani słowa z dialogów (ani żadnych nie usuną), bo te są rozpisane znakomicie. Chyba się starzeje, coraz częściej i z coraz większą przyjemnością uciekam w stronę klasyki gatunku. Gram i wzdycham, pytając sam siebie, dlaczego takich gier już dziś się nie robi. Fabuła dopracowana w najmniejszych detalach, bohaterowie jak żywi, bardzo dobra muzyka (choć to tylko poczciwe MIDI)... jedynie interfejs mógłby być uproszczony :p

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 104 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 122 razy

Postautor: Urszula » 01 października 2014, 22:23

SpokoWap pisze:Dziś zacząłem oryginalnego Gabriela Knighta. Cudo, powiem Wam. Jeśli komuś nie przeszkadzają piksele, niech kupuje klasyczną wersję z GOG-a. W remake chętnie kiedyś pogram, jednak wyłącznie w celach porównawczych i mając przy tym nadzieję, że nie zmienią ani słowa z dialogów (ani żadnych nie usuną), bo te są rozpisane znakomicie. Chyba się starzeje, coraz częściej i z coraz większą przyjemnością uciekam w stronę klasyki gatunku. Gram i wzdycham, pytając sam siebie, dlaczego takich gier już dziś się nie robi. Fabuła dopracowana w najmniejszych detalach, bohaterowie jak żywi, bardzo dobra muzyka (choć to tylko poczciwe MIDI)... jedynie interfejs mógłby być uproszczony :p

W co byś pograł teraz, gdyby w tamtych czasach wymyślili jakie inne kretyństwo podobne do Steama, a już go by nie było, jak wiele firm tworzących gry. Z czego by ten klasyk się odrodził?
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 01 października 2014, 22:59

Gabriela kupiłem niedawno, na GOG, które notabene też może kiedyś upaść. Ale płyta z grą równie dobrze mogłaby mi się porysować, połamać, zgubić, zostać skradziona. Wszystko ma swoje wady i zalety :)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Kontakt:

Postautor: Vicek » 01 października 2014, 23:01

Ja cieszę się przede wszystkim ze spolszczenia Gabriela, natomiast mam poważne wątpliwości, czy remake będzie prezentował jakość godną pierwowzoru.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 01 października 2014, 23:11

Spolszczenie jest świetne, póki co nie trafiłem na żaden błąd. Czuć ogrom pracy, jaką włożył w to tłumacz, testerzy i cała reszta ekipy. Tekstu jest zaś bardzo dużo. Z księgarni Gabriela, w której zaczynamy zabawę, wyszedłem dopiero po 40 minutach. Przed remakiem bardzo trudne zadanie, oryginał jest bliski perfekcji w tej właśnie formie i jedna nietrafiona zmiana może wiele popsuć.

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 02 października 2014, 12:51

SpokoWap gdzie jest spolszczenie? Już jest? Dlaczego, ja się o tym tak późno dowiaduję :)

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 02 października 2014, 14:03

O tutaj: http://grajpopolsku.pl/downloads.php?cat_id=1&download_id=385
Spolszczenie pojawiło się kilka dni temu :)

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta

Postautor: jarecki83 » 03 października 2014, 20:57

Kolejne wypowiedzi Jane Jensen, a także parę słów od twórcy serii Oddworld o nowym GK.

http://www.youtube.com/watch?v=0R5o-WsSF2s
A więc remake pierwszego Gabriela to nie tylko nowa oprawa audiowizualna, ale i nowe zagadki.

Awatar użytkownika
Nfsfan83
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Nfsfan83 » 06 października 2014, 19:57

Pierwszy testowy chyba gameplay, szkoda, że nie ma Tima Curry-ego.

http://www.youtube.com/watch?v=ycr9WFFM3Kg

Wróć do „Gabriel Knight: sins of the fathers - 20th anniversary edition”