Gabriel wraca

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Gabriel wraca

Postautor: NajPhil » 08 października 2013, 23:42

Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał, ale wygląda na to, że na dwudziestolecie premiery gry postanowiono odświeżyć nam Gabriela. Wygląda to bardzo ładnie.

http://www.gabrielknight20th.com/
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Re: Gabriel wraca

Postautor: wujo444 » 09 października 2013, 03:15

Plastik jak z gier HOPA, potrzeba trochę przybrudzić, zmniejszyć kontrast.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 09 października 2013, 09:14

Rewelacja. Nie grałam w żadnego, chętnie zacznę przygodę z Gabrielem o takiej wersji... Oby tak wszystkie poprawili. :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 09 października 2013, 09:38

Pisaliśmy, ale tutaj :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 09 października 2013, 11:02

Trochę to, delikatnie mówiąc, niepotrzebne. Nie pierwszy raz remake'owana/remasterowana jest przygodówka, która w oryginale była perfekcyjna, więc powinienem się już przyzwyczaić. Ale nie potrafię. Za każdym razem jest mi tych gier (oryginałów) jednakowo żal. Przecież Gabriel Knight: Sins of the Fathers to jedna z lepiej wyglądających gier pierwszej połowy lat 90-tych. Rotoskopowa animacja postaci do dziś robi wrażenie (szczerze mówiąc, postacie zachowują/poruszają się bardziej naturalnie niż w wielu nowych przygodówkach). Nawet nie wspominam o doskonałym dubbingu, który też będzie niestety wymieniony na nowy. I po co to wszystko? Żeby zarobić parę groszy na "casualach"?

kassiopestka pisze:Rewelacja. Nie grałam w żadnego, chętnie zacznę przygodę z Gabrielem o takiej wersji... Oby tak wszystkie poprawili. :)

Cześć postu nie wnosząca nic do tematu została usunięta - pozdrawiam Urszula

Całe szczęście, że chociaż remake Day of the Tentacle nie wypalił. Jak ja się cieszę, że ta gra nie wyszła.

Awatar użytkownika
Madzius888
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Kontakt:

Postautor: Madzius888 » 09 października 2013, 11:28

No proszę, myślałam, że tylko mnie się nie podobają te nowe screeny, tak po przeczytaniu 100% pozytywnych komentarzy na profilu Jane Jensen. Nie mam nic przeciwko HOPA i tego typu grom, ale tutaj po prostu nie podobają mi się te lokacje. Są takie... bez życia.

Zagraj kassiopestko, to jest naprawdę ładna gra :)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 09 października 2013, 11:47

Elum pisze: I po co to wszystko? Żeby zarobić parę groszy na "casualach"?

Ja widzę tylko jeden powód, dla którego dobrze, że to odświeżenie powstaje. Zgoda Activision na wykorzystanie marki Gabriel Knight. Może - MOŻE - Jensen dostanie zielone światło na nową część, jak już księgowi z korpo przeliczą sobie, czy im się kiszenie tej marki opłaca.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta

Postautor: wujo444 » 09 października 2013, 12:17

Nawet jeśli jest dla nich bezwartościowa, to za darmo nie puszczą, Activision to drugi najgorszy moloch w branży po EA...

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 09 października 2013, 12:24

No przecież z dobroci serca zgody nie wyrazili - chodzi mi o to, że może po sukcesie odświeżenia przekonają się, że w kontynuacji są jakieś pieniądze do zgarnięcia. Bo o sukces - mniejszy lub większy - odświeżenia jestem spokojny. To tak jak z ekranizacjami lektur szkolnych - szkoły pójdą! Fani odświeżenie kupią (choćby z ciekawości).
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 09 października 2013, 13:42

Problem w tym, że jeśli argumentem dla Activision ma być sprzedaż "ucasualowionej" pierwszej części, to ewentualny Gabriel Knight 4 byłby pewnie bardzo podobny. Generalnie wolałbym, żeby Activision i Jane Jensen zostawili już Gabriela w spokoju. Boję się, że kolejna legenda skończy jak biedny Guybrush Threepwood, bezlitośnie masakrowany w ostatnich latach nikomu w gruncie rzeczy nie potrzebnymi sequelami i remake'ami.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 09 października 2013, 14:02

W sumie to się z tobą zgadzam, Elum. Też wolę coś nowego zamiast odcinania kuponów po latach.
Tych odświeżonych Małpich Wysp i kontynuacji nie kupiłem, bo są masakryczne. Dzięki ScummVM można bez problemu zagrać w oryginalne Małpie wyspy nawet na smartfonie - a na kontynuację szkoda czasu.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 09 października 2013, 14:29

Przecież nie zarobią na grach, które nie zapadły w pamięć graczom. Odgrzewają to, co było bardzo dobre. Wiadomo, że światem rządzi pieniądz. Nie mają nowych pomysłów, to na starych próbują jeszcze coś zarobić. :(
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: alexandra » 09 października 2013, 14:36

A mi się wybitnie screeny podobają. Jestem wzrokowcem, lubię ładną grafikę. Nie grałam w żadnego Gabrysia, chętnie zakupię nową wersję. Tym bardziej, że na pewno będzie dostosowana również do nowych systemów i nie będę mieć problemu z uruchomieniem gry.

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: Gocciana » 09 października 2013, 15:03

Ja zaliczyłam tylko Gabrysia 3. Niestety, praca kamery, sposób poruszania się itp. odebrały mi mnóstwo przyjemności z grania. Zresztą z powodu 'dyskomfortu', czy problemów z uruchomieniem, zrezygnowałam z wielu starych gier. Dlatego jestem jak najbardziej za odświeżaniem, starych, dobrych tytułów. Może właśnie jest to jeden ze sposobów na poszerzanie grona przygodomaniaków? Może młodzi/nowi gracze, chętniej sięgną po grę ze zbyt cukierkową grafiką, niż trącającą myszką ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 09 października 2013, 16:00

Gabriel Knight 3 to zupełnie inna historia. To świetna gra, która niestety była brzydka już w momencie premiery (brzydszy w tamtych czasach był tylko Szymek Czarodziej czyli Simon the Sorcerer 3D). Dlatego gdyby chodziło o jednorazowy/pojedynczy remake Gabriela 3 nie protestowałbym tak bardzo (podobnie jak nie miałbym nic przeciwko remake'owi Szymka Czarodzieja).

Tym bardziej, że na pewno będzie dostosowana również do nowych systemów i nie będę mieć problemu z uruchomieniem gry.

Wszystkie części Gabriela Knighta w wersjach dostosowanych do nowych systemów możesz kupić na GOG'u.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 09 października 2013, 16:31

Mnie tam się podoba, że robią rimejk Gabriela. Powinni odświeżyć wszystkie klasyki (przede wszystkim Neverhooda - tu nie powinno być problemu - oraz Discworldy). Monkeye wyszły świetnie. A jak komuś się nie podoba rimejk to chyba grać (i płacić) nie musi :pytanie: :)

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Elum » 09 października 2013, 16:53

Remake Neverhooda? :rotfl2: Jestem bardzo ciekawy jak sobie to wyobrażasz. Chyba mylisz remake z "remasteringiem".

A może nie wyłapałem jakiejś ironii?

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 09 października 2013, 17:14

No, generalnie chodzi o to, żeby dali ten materiał, który mieli na początku, czyli w skali 1:1, a nie jakieś ochłapy przystosowane do ówczesnego sprzętu.

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta

Postautor: wujo444 » 09 października 2013, 17:26

Elum pisze:
Tym bardziej, że na pewno będzie dostosowana również do nowych systemów i nie będę mieć problemu z uruchomieniem gry.

Wszystkie części Gabriela Knighta w wersjach dostosowanych do nowych systemów możesz kupić na GOG'u.

Potwierdzam!

Sir_Kiełbasa pisze:No, generalnie chodzi o to, żeby dali ten materiał, który mieli na początku, czyli w skali 1:1, a nie jakieś ochłapy przystosowane do ówczesnego sprzętu.

Małe szanse. Raczej sie wtedy nie archiwizowało takich danych (raz, że po co, dwa, że zajmują dużo miejsca [fizycznie taśmy, cyfrowo dane]).

Remake'owanie starych gier nie jest złe, o ile idzie z duchem pierwowzoru. Tutaj ktoś za dużo grał w HOPA.

Awatar użytkownika
ALEX
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Postautor: ALEX » 09 października 2013, 17:28

Elum pisze:Trochę to, delikatnie mówiąc, niepotrzebne. Nie pierwszy raz remake'owana/remasterowana jest przygodówka, która w oryginale była perfekcyjna, więc powinienem się już przyzwyczaić. Ale nie potrafię. Za każdym razem jest mi tych gier (oryginałów) jednakowo żal.

Dlaczego niepotrzebne i dlaczego Ci żal? Oryginał nadal będzie dostępny w sprzedaży cyfrowej, a zakupione kopie fizyczne się nie rozpadną po premierze. Jeżeli komuś nie spodoba się remake nie musi go kupować.

Przecież Gabriel Knight: Sins of the Fathers to jedna z lepiej wyglądających gier pierwszej połowy lat 90-tych.

Tylko od premiery minęło 20 lat i gra wygląda fatalnie. Nie oszukujmy się dzisiejsze indyki robione przez amatorów i stylizowane na retro wyglądają o wiele lepiej. To samo tyczy się animacji. Ale trzeba spojrzeć na to obiektywnie a nie przez sentymenty. W obecnych czasach gdy mamy inne standardy i wymagania względem gier pisanie że ta gra jest ładna i nie potrzebuje odświeżenia mija się z prawdą.

I po co to wszystko? Żeby zarobić parę groszy na "casualach"?

Po to by marka przetrwała. Od chwili premiery GK1 wychowało się nowe pokolenie graczy, a osoby grające w Gabriela w czasie premiery dziś już wychowują nastolatków. Dzisiaj Retro przygodówki na GOG kupują tylko ludzie którzy pamiętają te gry z lat młodości lub dziwacy kochający piksele jak ja. :P Przeciętny "Nowy gracz" oryginalnym Gabrielem zainteresuje się tylko przy okazji wyjątkowej przeceny na GOG a i tak nie ma gwarancji że kupi ten tytuł. Dla nowych graczy jak pisałem ta gra jest brzydka, archaiczna (brak hotspotów itp.), a sama marka nieznana (ostatnia gra z serii wyszła 14 lat temu). Okazjonalne niewielkie wpływy z dystrybucji cyfrowej nie przywróciłyby marki do życia, a nawet największe promocje nie przyciągną nowych tłumów. Smutne ale prawdziwe.

Też wolę coś nowego zamiast odcinania kuponów po latach.

Ja też bym Twig wolał czwartą odsłonę Gabriela zamiast Remake. Ale z biznesowego punktu widzenia rozumiem decyzje. Czwarta część to byłoby ogromne ryzyko. Ostatnia część nie sprzedała się na dobrze, marka jest już zapomniana od wielu lat i nigdy nie była tak kultowa jak chociażby serie LucasArt, nie ma wielkiego parcia na kolejną odsłonę, przygodówki są coraz mniej dochodowym gatunkiem gier, a konkurencja jest spora. Remake jest mniej kosztowny i ryzykowny oraz stanowi okazję do wybadania rynku.
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Wróć do „Gabriel Knight: sins of the fathers - 20th anniversary edition”