Nancy Drew 17: legend of the crystal skull - ocena użytkownika

Co myślisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
100%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Nancy Drew 17: legend of the crystal skull - ocena użytkownika

Postautor: vaapku » 20 lutego 2015, 17:54

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Re: Nancy Drew 17: legend of the crystal skull - ocena użytkowników

Postautor: vaapku » 06 marca 2015, 00:53

Hym, hym. Przed zagraniem nie wiedziałam, czego mam się spodziewać, teraz nie wiem, jak ocenić.
Zaczęłam przygodę z Nancy od samego środka, bo odsłon wyszło do tej pory ponad 30, więc tak naprawdę nie wiem, jak Legenda kryształowej czaszki ma się do całej serii, nie wiem czy całość jakoś ewoluowała przez lata, czy mamy do czynienia z produkcją masową - no generalnie mam wiedzę tylko o tej jednej części, na dodatek za pierwszym razem grałam po niemiecku, bo takie wydanie kupiłam, więc początkowo nawet ta wiedza była powiedzmy sobie średnia :E
Fabuła jakaś tam jest, nawet jest dość tajemniczo, szukamy przebranej postaci, na którą Nancy się przez przypadek napatoczyła, dochodzą nas słuchy o jakiejś niezwykłej czaszce, a na dodatek gdzie byśmy nie zaglądnęli, wszędzie znajdujemy szklane oczy. Powiedziałabym jednak, że te wszystkie tajemnice stanowią pretekst do upchnięcia w grze mnóstwa, mnóstwa łamigłówek. Część z nich jest naprawdę ciekawa, sporą grupę stanowią rozsiane po całej posiadłości mechanizmy, do których podpowiedzią są "opowiadania" zapisane w znalezionej książce. Naprawdę jest nad czym posiedzieć. Są jednak niestety i takie zadania, które wprowadzono chyba głównie po to, by rozgrywkę wydłużyć, a gracza wkurzyć. Ciekawym pomysłem było np. poszukiwanie nagrobków, posługując się podpowiedziami, ale konieczność każdorazowego maszerowania przez cmentarz, wracania do posiadłości i przekopywania się przez 20 stron księgi z nazwiskami była po prostu wkurzająca. Podobnie było z usypianiem os, co już samo w sobie było średnią zabawą, ale na dodatek trzeba to było powtórzyć kilkakrotnie, w międzyczasie robiąc rundkę po domu.
Lokacji do przejścia nie ma zbyt dużo, zwiedzamy tylko posiadłość, cmentarz i sklep, ale wspomniana konieczność biegania po dwadzieścia razy po całej okolicy powodowała znużenie. Graficznie było dość zgrzebnie, momentami trochę ciemno, co jednak ma wytłumaczenie, bo przez cały czas trwania akcji padał deszcz.

W niemieckiej wersji irytujący był dubbing, kompletnie niedostosowany do animacji. Czasem postać ruszała ustami jeszcze długo po tym, jak zapadła cisza, kiedy indziej animacja pokazywała już odpowiedź drugiej postaci podczas gdy wciąż wypowiadała się pierwsza. Mało zabawne.

Ogólnie nie jest to ani gra roku, ani jakieś straszliwy badziew, tylko najzwyklejszy przeciętniak, jednak rozbudził we mnie ciekawość i mam zamiar spędzić trochę więcej czasu z Nancy. 6/10
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Wróć do „Nancy Drew 17: legend of the crystal skull”