Game of thrones: a Telltale Games series - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
0
Brak głosów
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
4
67%
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
0
Brak głosów
6. Mogłaby być troszkę lepsza
2
33%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
0
Brak głosów
4. Więcej wad niż zalet
0
Brak głosów
3. Mogło być jeszcze gorzej
0
Brak głosów
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 82 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Game of thrones: a Telltale Games series - ocena użytkownika

Postautor: Urszula » 12 stycznia 2015, 14:12

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

qwerty
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 8 razy

Re: Game of thrones: a Telltale Games series - ocena użytkownika

Postautor: qwerty » 12 stycznia 2015, 14:51

Nie znam, ani serialu, ani książek, więc ciężko było mi się wciągnąć. Jeszcze gorzej ogarnąć wszystko. Nie rozumiałem niektórych relacji (np. co znaczy, że ród Forresterów stał po stronie Starka), wydarzeń (co to Bloody Wedding i jakie tego były konsekwencje), itd. Postacie znane z kart książek i filmów były zbyt lakonicznie przedstawione. Widać, że to tytuł robiony z myślą o fanach sagi.

Mimo początkowych problemów, historia mnie zafascynowała i nie mogę doczekać się kolejnych epizodów. Chyba jednak przed zagraniem będę musiał powtórzyć epizod 1.

Dam 7+/10
Na tapecie:
Przygodówka: Space Bar / Adventures of the Smart Patrol
RPG: Final Fantasy (PSP)
Taktyczna: Front Mission (SNES)
Survival Horror: Silent Hill
FPS: Half-Life
Akcja: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy
Logiczna: Babel Tower

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 05 grudnia 2015, 13:38

Nadrobiłem zaległości serialowe i świeżo po skończeniu ostatniego epizodu mam mieszane uczucia. Grając w ten tytuł trzeba się przygotować na to, że ciągle będzie się "dostawało po pysku". Twórcy na każdym kroku pokazują, że cokolwiek nie zrobisz to i tak będzie źle. Albo gorzej. Po każdej decyzji przychodzi nam przełknąć gorzką pigułkę. Przez cały sezon miałem nieprzyjemne uczucie bycia z góry na przegranej pozycji. Każdy odcinek odpalałem z obawą, co złego czeka moich bohaterów. Trzeba jednak przyznać, że takie same emocje targały mną podczas oglądania serialu, więc pod tym względem można Telltale pochwalić.

Game of Thrones Episode 1: Iron from Ice (7+/10)
Game of Thrones Episode 2: The Lost Lords (6/10)
Game of Thrones Episode 3: The Sword in the Darkness (7/10)
Game of Thrones Episode 4: Sons of Winter (7/10)
Game of Thrones Episode 5: A Nest of Vipers (7/10)
Game of Thrones Episode 6: The Ice Dragon (7/10)

Mimo że każdy odcinek oceniłem w okolicach 7/10, całościowo wygląda to naprawdę dobrze. Daję więc 8/10. Oceny nie mogę zmienić, ale jakby w moim imieniu mógł to zrobić admin/moderator, byłbym wdzięczny.
Na tapecie:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 82 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Postautor: Urszula » 05 grudnia 2015, 14:26

Za ciebie zmienić oceny nie mogę, bez kombinowania. Sam zmień swoją ocenę, ankieta teraz na to pozwala.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

qwerty
Publicysta

Postautor: qwerty » 05 grudnia 2015, 14:28

Dzięki, zmienione.
Na tapecie:

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 38 razy

Postautor: earwig11 » 28 kwietnia 2016, 22:10

Jedyne co na prawdę dobre w tej grze to fabuła. Dodatkowa rodzina Forresterów i ich dzieje zręcznie zostały wplecione pomiędzy waśnie innych rodów Westeros. Jest odpowiednio krwiście, ulubieńcy giną w najmniej oczekiwanych momentach, a akcja przeskakuje co chwilę z jednego miejsca w drugie. Jednak aby w pełni to docenić trzeba mieć za sobą przynajmniej kilka sezonów serialu lub kilka tomów powieści, inaczej historia będzie niezrozumiała.

Graficznie nie podobało mi się, zastosowany filtr mający za zadanie upodobnić grę do obrazu olejnego jak dla mnie tylko pogorszył grafikę. Szczególnie te postrzępione krawędzie, myślałem, że to coś z moją kartą nie tak, a to tylko taki "ficzer". Od dawna wiadomo, że ostatnie gry od Telltales to samograje i interakcje głównie opierają się na scenkach QTE, to nawet i tutaj nie trzeba specjalnie się wysilać. Przy niektórych QTE nie trzymałem rąk na klawiaturze, a akcja i tak toczyła się dalej, tak jak życzyli sobie twórcy. Nie pamiętam, czy taki patent już był zastosowany w The Walking Dead czy dopiero teraz. Oczywiście czasami trzeba nacisnąć jakiś klawisz, podjąć jakąś decyzję, z kimś porozmawiać, ale to chyba tylko dla niepoznaki, że to nie film. Właściwie to brakowało mi takiej opcji: nacisnąć "play" i oglądać, te QTE tylko mi przeszkadzały i odwracały uwagę od fabuły.

Ogólnie nie było tak źle, fabuła wciaga jak kolejny tom sagi Martina, z chęcią zobaczyłbym co dalej. 6/10

Awatar użytkownika
PawelJasiak
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: PawelJasiak » 13 marca 2017, 02:59

8/10

Bardzo fajnie mi się grało (jestem fanem i zapalonym czytelnikiem "Pieśni Lodu i Ognia"). Wiele osób narzeka, że to właściwie interaktywny film.. ja jednak powiem troszkę inaczej - faktycznie tak jest, a w związku z tym mogli już zupełnie zrezygnować z tych krótkich wstawek, kiedy trzeba podejść 10 metrów tylko po to, żeby zobaczyć dalej filmik. Wstawki QTE są ok, nie są trudne, a wymagają przynajmniej naszego skupienia i orientowania się w sytuacji. Oczywiście nasze wybory nie wpływają na bieg fabuły, ale jest ona nieźle napisana, trzyma w napięciu... Chociaż zupełnie nie usatysfakcjonowało mnie zakończenie... <spoiler> Właściwie w każdej opcji trzeba przegrać, prawie wszyscy Forresterowie giną, a twierdza zostaje utracona.. </spoiler>
Tak czy siak grało-oglądało się bardzo miło, grafika i muzyka przyjemna.. Zdecydowanie więc warto po nią sięgnąć :)

Wróć do „Game of thrones: a Telltale Games series”