Randal's Monday

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 46 razy
Kontakt:

Randal's Monday

Postautor: Vicek » 02 lutego 2014, 15:19

Randal's Monday jest debiutanckim projektem hiszpańskiego studia Nexus Game Studios. W grze wcielimy się w tytułowego Randala, który wpada w pętlę czasową i jest zmuszony wielokrotnie przeżywać pewien feralny poniedziałek.
Scenariusz kojarzy się z Dniem Świstaka, jedną z moich ulubionych komedii ;)
Grę ma wydać Daedalic Entertainment.

Oficjalna strona gry
Profil gry na faceboku

http://www.youtube.com/watch?v=97EO14ItD3U

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Re: Randal's Monday

Postautor: Sir_Kiełbasa » 02 lutego 2014, 15:52

No nie wiem. Tła bym jeszcze zdzierżył, ale postacie jakieś takie dziwne.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 02 lutego 2014, 16:17

A ja na odwrót. Postacie mogą być, ale tła przypominają mi dziadostwo z Edna & Harvey. Na pierwszym screenie Threepwood - jakiś odnośnik do Monkey Island musieli wcisnąć ;) Ale jeśli będą zagadki oparte na przenoszeniu się w czasie, to ok...

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Postautor: twig » 02 lutego 2014, 16:22

jarecki83 pisze:Na pierwszym screenie Threepwood - jakiś odnośnik do Monkey Island musieli wcisnąć ;)

To co powiesz o ostatnim screenie :E
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta

Postautor: jarecki83 » 02 lutego 2014, 16:31

twig pisze:
jarecki83 pisze:Na pierwszym screenie Threepwood - jakiś odnośnik do Monkey Island musieli wcisnąć ;)

To co powiesz o ostatnim screenie :E

Ja tam widzę gościa z Mechanicznej Pomarańczy no i Lorda Vadera. Pewnie cała gra będzie naszpikowana nawiązaniami do popkultury. Mam nadzieję, że humor nie będzie bazował tylko na tych odniesieniach, bo przy The Book of Unwritten Tales ziewałem :bezradny:

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Z Przygodą na Ty
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 18 razy

Postautor: Sir_Kiełbasa » 02 lutego 2014, 16:32

A w filmiku nie ma przypadkiem podobnego wehikułu do tego z Dnia macki? :)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 02 lutego 2014, 16:36

Masz tam Freemana z Half-Life'a (gościu w pomarańczowym pancerzu), Julesa Winnfielda z Pulp Fiction, po lewej jest reklama "Crab Juice", co jest nawiązaniem do Simpsonów a logos na niebieskich banerach przypomina logo gwiezdnej floty ze Star Treka :D
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta

Postautor: jarecki83 » 02 lutego 2014, 16:44

Nie przesadzili trochę? Podobały mi się nawiązania do własnych gier w przygodówkach Lucasartsu, ale to jest jakaś masakra :szok:

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 02 lutego 2014, 16:45

Mnie też graficznie kojarzy się to z Edna & Harvey, a taki rodzaj kreski i estetyki nie bardzo mi odpowiada. Zaintrygował mnie za to pomysł wielokrotnego przeżywania tego samego dnia.
Co do nawiązań, wydają się one nieco zbyt czytelne.
Gry na razie nie skreślam, ale cudów się po niej nie spodziewam :)
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 02 lutego 2014, 17:30

jarecki83 pisze:Nie przesadzili trochę? Podobały mi się nawiązania do własnych gier w przygodówkach Lucasartsu, ale to jest jakaś masakra :szok:

Z tego co widać na screenach, to w grze będzie coś w rodzaju konferencji/zjazdu fanów SF, więc te postacie na screenie to chyba nie tyle nawiązania, co cosplayerzy poprzebierani za postacie z filmów i gier.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta

Postautor: jarecki83 » 02 lutego 2014, 18:02

twig pisze:
jarecki83 pisze:Nie przesadzili trochę? Podobały mi się nawiązania do własnych gier w przygodówkach Lucasartsu, ale to jest jakaś masakra :szok:

Z tego co widać na screenach, to w grze będzie coś w rodzaju konferencji/zjazdu fanów SF, więc te postacie na screenie to chyba nie tyle nawiązania, co cosplayerzy poprzebierani za postacie z filmów i gier.

Też mi się tak wydaje, aczkolwiek właśnie obejrzałem trailer i tych odniesień będzie naprawdę sporo. Nawet czcionka wydaje się być żywcem wyciągnięta z Day of the Tentacle. Ale w sumie całość prezentuje się całkiem, całkiem. Animacja przypomina trochę gry flaszowe, ale na pewno wygląda lepiej niż w grach Daedalic Entertainment.

http://www.youtube.com/watch?v=4EOB6FWdlxQ

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 21 października 2014, 10:50

Skończyłam wersję demo dla prasy, która zawiera prolog i 3 rozdziały. To dużo, zważywszy, że wszystkich będzie 7. Rozdziały wydają się dość krótkie, jak się już wie, co robić, i przelatuje 2x, sprawdzając z poradnikiem. No ale - jak się nie wie i kombinuje samemu... :P :P :P
Gra jest pełna humoru, momentami czarnego. Pełna nawiązań do popkultury i jaj z tejże. Podczas podróży metrem, czyli przemieszczania się między lokacjami, pojawiają się "porady". To znaczy, niektóre faktycznie są sensownymi uwagami i dotyczą tej gry. Ale niektóre brzmią tak, jakbyśmy grali w jakieś RPG i dotyczą broni, wrogów, punktów itp. :P :P :P
Przez chwilę się nawet zastanawiałam, że może faktycznie są jakieś punkty. Qrka - nie wiem w sumie na 100%, ale nic takiego nie odkryłam... Albo coś w stylu: "Zbierz wszystkie 35 tys. przedmiotów. Dasz radę?". :P :P :P
Fabuła mnie wciągnęła i jestem bardzo ciekawa, jak to się skończy. Tak jak w opisie (i tytule) - Randal budzi się i ciągłe jest poniedziałek. Elementem przewodnim przez wszystkie dni jest pewne tragiczne wydarzenie - można się domyślić z trailera - i pewien pierścień (zwróćcie uwagę na O w tytule gry)...
Patrzę na fotki w pierwszym poście - tej akcji ze śmiercią w drzwiach jeszcze nie było.
I ktoś słusznie rozkminił, że ostatnia to zjazd fanów SF.
Klimacik jest bardzo fajny, grafika mi absolutnie do niego pasuje. Świetna muzyczka (słychać na trailerze). No czekam, czekam, czekam na ciąg dalszy... :) :)

Żeby nie było tak idealnie - irytujące jest to, że daną rzecz trzeba za każdym razem od nowa wyciągać z ekwipunku, którego rolę pełni pewien katalog i przedmioty mam już na 3 stronach czyli - trzeba kartkować. I w rozpaczliwych akcjach klikania wszystkim na wszystkim wyjmiesz daną rzecz, sprawdzisz na 1 obiekcie i ona znika. Musisz znów otworzyć ekwipunek, przerzucić kartkę, jeśli ta rzecz nie jest na ostatniej stronie, wyjąć ją i kliknąć na kolejnym obiekcie. I tak xyz razy przemnożone przez ilość przedmiotów w ekwipunku w sytuacji maksymalnego zacięcia. To mnie akurat strasznie wkurzało... :mad:

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Kontakt:

Postautor: Vicek » 21 października 2014, 23:29

Hm, zachęciłaś mnie do zagrania. Jak będzie po polsku, to kupię, jak nie będzie, może też się zdecyduję. Pewnie będę musiał przywyknąć do grafiki, ale co tam - nie takie brzydactwa się już ogrywało ;)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 21 października 2014, 23:37

Jest szansa, że będzie. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 21 października 2014, 23:51

To świetna informacja. :) To nie jest brzydactwo (moim zdaniem :P), ten komiksowy styl jest fajny i konsekwentny, mnie się akurat bardzo podoba. A pomysły mają niewąskie, trzeba im przyznać. Parę razy Randal zwraca się do gracza jako postać z gry, np. w pewnym momencie mówi, że szkoda, że nie ma telefonu w ekwipunku, bo by zadzwonił gdzieś tam (a przed chwilą gadał przez telefon, bo do niego dzwoniono, ale w ekwipunku faktycznie - telefonu niet), a na koniec: "I tak mi padły baterie". :P
A w jednej z ostatnich "porad" kazali mi uważać, bo mnie radary wrogów wykryją. :P :P :P
No pasowałaby wersja PL, bo inaczej trochę smaczków umyka, strasznie dużo gadają, a mnie czas goni, więc goniłam naprzód i nie wnikałam we wszystko. Chętnie bym pograła na spokojnie, delektując się ich poczuciem humoru, dochodzę do wniosku, że hiszpańskie poczucie humoru bardzo mi leży (vide Pendulo).

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 04 listopada 2014, 18:04

Randal’s Monday

Zamawiając Randal’s Monday przed premierą otrzymasz bezpłatnie grę Deponia.

Kleptoman, socjopata, okropny przyjaciel. Randal to chyba jeden z najgorszych protagonistów od czasów wynalezienia grawideski. Randal’s Monday to szalona kosmiczna przygoda utrzymana w klasycznym przygodowym stylu. Całość doprawiono dowcipami i odniesieniami do specyficznej kultury geeków.

Randal budzi się po zaręczynowej imprezie swojego najlepszego przyjaciela, Matta. Nie dość, że męczy go kac-gigant, to jeszcze ma przy sobie portfel przyjaciela. W środku znajduje pierścionek zaręczynowy, który bez większych oporów sprzedaje, co sprowadza na niego straszną klątwę. Matt popełnia samobójstwo, a Randal zmuszony jest ciągle przeżywać feralny poniedziałek w nadziei, że uda mu się naprawić wyrządzone szkody.

Główny bohater musi odzyskać pierścionek i zrobić coś ze swoim życiem, zanim sprawy przybiorą jeszcze gorszy obrót (z zakrzywieniem czasoprzestrzeni włącznie).

Uwaga wszystkie geeki! Randal’s Monday serwuje czarny humor najlepszego sortu, nawiązania do popkultury maści wszelakiej! Wszystko zgrabnie upchane w klasyczną grę przygodową point&click. To hołd oddany całemu pokoleniu graczy, czytelników i fanów kultury retro w dowolnej formie.

Cechy charakterystyczne gry:

Czas rozgrywki: wszystko zależy od tego ile czasu spędzałeś przed TV jako dzieciak.
Jakiś gazylion odniesień do kultury geeków.
Żadnych zombie! Nie oszukujmy się – obecnie są już wszędzie. A więc tak… w zasadzie to tak, mamy zombie!
Mnóstwo niespodziewanych zwrotów akcji. I jeszcze więcej zwrotów, które da się wyczuć na kilometr.
Zabawny scenariusz autorstwa najlepszego przyjaciela sąsiada fryzjera Terry’ego Pratchetta.

[align=right](informacja prasowa)[/align]

• Gra w wersji cyfrowej.
  • Wymaga Klucz Steam
  • Gra dostępna po - niemiecku i angielsku
  • Cena - 56, 99 zł
  • Premiera 12.11.2014
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta

Postautor: jarecki83 » 04 listopada 2014, 18:52

Wszystko super, ale jeśli cały humor ma polegać na odniesieniach do kultury, to ja podziękuję :bezradny:

Awatar użytkownika
Svenson
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Postautor: Svenson » 04 listopada 2014, 19:49

No i znowu cyfrówka,jeszcze na steamie ;/

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 05 listopada 2014, 02:30

Nie, cały humor nie polega na odniesieniach, ta gra naprawdę ma w sobie to coś. Gram i kwiczę ze śmiechu :rotfl: , mimo że gram po angielsku, więc na bank nie wszystko wyłapuję, tym bardziej że oni często gadają jakimś okropnym slangiem. No polonizacja to byłoby wyzwanie...
Smaczków jest mnóstwo, a oprócz tego fabuła jest bardzo pomysłowa, jestem na początku 6 rozdziału i nie mam zielonego pojęcia, jak to się skończy, choć mam nadzieję, że dobrze i że biedny Matt, który już przenosił się na tamten świat na wszelkie możliwe sposoby, jednak ostatecznie przeżyje. :P

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 12 listopada 2014, 11:23

Dzisiaj jest premiera gry i według informacji ze sklepu, zamawiając Randal’s Monday otrzymamy kod Steam oraz wersję DRM Free. Więcej informacji - klik
Moje gry

Wróć do „Randal's monday”