Dreamfall chapters dyskusja - SPOILERY

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Re: Dreamfall chapters dyskusja - SPOILERY

Postautor: kassiopestka » 15 marca 2015, 11:02

Dzięki serdeczne, to mnie w sumie uspokoiłeś, że to ich błąd. Nie bardzo mogę sobie teraz pozwolić na zakup lepszego sprzętu. Poczekam, niech naprawią. :)

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 15 marca 2015, 12:04

A twój komp spełnia chociaż minimalne wymagania? Dreamfall Chapters ma niestety bardzo wysokie. Win 7 w minimalnych (przynajmniej tak pisze na steamie), 8GB ramu w rekomendowanch i niestety ilość pamięci w tej grze ma znaczenie. Gra nie jest zoptymalizowna i mając tylko te minimalne 3 GB to proszenie się o dodatkowe kłopoty, na dodatek Marcuria podobno jest bardziej wymagająca niż Europolis.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 15 marca 2015, 13:39

Mam Win XP, ale pierwsza księga chodziła na nim. Ale pamięci mam faktycznie 3 GB, no trudno, najwyżej gra zaczeka, aż kupię sobie lepszego kompa. :P :)
Obraziłam się wczoraj w nocy na nią i poszłam se grać w Ravena. :P

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 26 marca 2015, 13:44

Rzucie jakimiś screenami z drugiego epizodu.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 26 marca 2015, 14:04

Ja mogę przejść ledwie króciutki fragment w siedzibie rebeliantów i parę fot zapodać, ale raczej do wstawienia tutaj niż jako osobną galerię.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać, Kian jest obłędnie przystojny. :P :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 26 marca 2015, 14:10

Dzięki za fotki, jeszcze do galerii by się przydały.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 26 marca 2015, 14:14

No mnie niestety gra do Markurii już nie wpuszcza, za słaby komp, może z czasem poprawią optymalizację, tak jak w przypadku Europolis.

Awatar użytkownika
yxam
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Postautor: yxam » 02 kwietnia 2015, 18:53

Właśnie skończyłem księgę drugą, jestem póki co zadowolony. Jedynka pozostawiała pewien niedosyt, zaś w dwójce wszystko powoli zaczęło się rozkręcać :) Zastanawia mnie tylko kim jest i jaką rolę odegra czerwonowłosa dziewczyna z Markurii, chyba na imię ma Anna. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, kim jest Saga. Może jest to reinkarnacja April lub coś w tym stylu :) Naprawdę mi jej brakuje :)

Awatar użytkownika
Joel
Obserwator

Postautor: Joel » 18 kwietnia 2015, 13:00

Ciekawostka odnośnie tego co będzie w Book 3 (uwaga, spoiler gigant):
Spoiler:

Awatar użytkownika
Joel
Obserwator

Postautor: Joel » 22 maja 2015, 15:38

Prace nad Book Three, która nazywać będzie się Realms idą bardzo dobrze. Prawdopodobnie wydana zostanie jeszcze przed wakacjami, a twórcy nauczeni doświadczeniem dokładną datę podadzą około tygodnia przed premierą, ponieważ już przy drugim chapterze było trochę nieporozumień :)

I jest jeszcze to cudeńko:
Obrazek

Awatar użytkownika
Joel
Obserwator

Postautor: Joel » 22 czerwca 2015, 12:30

Book 3: Realms oficjalnie 25 czerwca!
Pierwszy trailer (będą jeszcze 2) tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=bxkkZo_mkvY

Awatar użytkownika
valleyman
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: valleyman » 24 czerwca 2015, 10:48

Też się skusiłam, bo była promocja na steamie za 12,99 euro:) gram na najniższych, bo dość mi zmula, na początku bardziej, teraz w europolis już dużo mniej. Pobyt w snach i Alvane mnie znudzili, trochę się rozczarowałam,ale Europolis super lokacja, nawet się tam zgubiłam. Ciekawe są te polskie wstawki typu 'ziomal', 'babka', chyba jeszcze było 'idiota' :)
I'm just a boat on the ocean
And I'm just a ship lost at sea

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 40 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 25 czerwca 2015, 22:21

http://youtu.be/M8ErwSSwXXQ

Trzeci epizod Dreamfall Chapters noszący podtytuł Realms jest już dostępny.
Zakupić go można na gog lub wypożyczyć na Steamie.
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Wielbladek25

Postautor: Wielbladek25 » 29 czerwca 2015, 11:45

Część trzecia to względem ogółu wszystkich wydanych dotychczas "ksiąg" znaczący spadek jakości w dół. Po kolei

- Naprawdę mało wymagających zagadek. W zasadzie to słownie DWIE ( na początku z odnalezieniem rysunków, i potem z robotami, z czego ta okropnie naciągana, patrz niżej osobny myślnik).

- Powróciło znane z Dreamfall: TLJ łażenie bez celu na duże odległości. Projektanci zagadek mieli zdecydowanie zły okres - wydawało się po pierwszych dwóch księgach że odrobili tą lekcję, gdy eksploracja była uzasadniona fabularnie czy związana z jakimś rozbudowanym zadaniem. A Tu ? Idź max na wschód, zabierz przedmiot, idź na max na zachód, użyj przedmiot, i to samo w relacji północ-południe.

- Nie obyło się bez absurdu - przy zagadce z robotem, w sekwencji teoretycznie skrytego działania. Każdą zmianę modułu robota rozpoczyna jego wesoły, głośny komunikat powitalny. I w praktyce taką operację można wykonać w każdym miejscu na mapie bez zwrócenia uwagi strażników, choćby nie wiadomo jak blisko nas stali, nie zwrócą na robota uwagi dopóki... ten nie wyjdzie z cienia. Po tej sekwencji byłem totalnie zażenowany.

- Ogólnie epizod koncentruje się na ukazywaniu konsekwencji wcześniejszych wyborów, i mam wrażenie że miało to przykryć fakt, że względem całej fabuły nic wielkiego się w nim nie dzieje. To by się jeszcze dało przełknąć gdyby nie jedna rzecz - Epizod 3 MIESZA NASZE WCZEŚNIEJSZE WYBORY. Teoretycznie szybko zrobiono patch naprawiający ten błąd, ale ... nie do końca wyszedł. W moim przypadku grze mimo to umknął fakt, że wcześniej zdecydowałem się pocałować Annę. Zbaraniałem gdy się przekonałem, że gra myśli żę to nie miało miejsca. W TAKIEJ GRZE TAKI BŁĄD JEST NIEDOPUSZCZALNY. Autorzy gry mieli spokój, nie spieszyli się z premierą, nie było obsuwy i tak trzeba pokusić się o pytanie: CZY KTOŚ TO W OGÓLE TETOWAŁ ?!

- Epizod urywa się w takich okolicznościach, że zostaje wrażenie, że gra wcale nie była projektowana jako epizodyczna tylko zabrakło funduszy na zrobienie całego produktu na raz. I w tej chwili twórcy są na etapie - kasa z kickstartera już cała poszła, teraz finansujemy resztę z bieżącej sprzedaży.

Podsumowując, dla mnie "Realms" to niestety gniot. Gdyby takiej jakości epizod poszedł jako pierwszy, gra dawno skończyłaby już swój żywot. Największym plusem epizodu jest powrót Kruka i... to w zasadzie tyle. Gdybym nie wykupił wcześniej Season Passa miałbym poważne wątpliwości, czy chcę znać finał tej historii. A tak mam jeszcze nadzieję, że to wypadek przy pracy i jakoś to przełknę.

Wróć do „Dreamfall chapters”