Dreamfall chapters dyskusja - SPOILERY

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 69 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Dreamfall chapters dyskusja - SPOILERY

Postautor: kassiopestka » 22 października 2014, 10:44

Właśnie mi się ściąga. Rajuuu, jaka jestem podekscytowana. :rotfl: :-) Mam nadzieję, że ktoś od nas też będzie grać i będziemy się konsultować w razie utknięcia, bo się załamnę, jak utknę na dłużej. :P :P :P

Awatar użytkownika
Cez
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Serie: Black Mirror, Still Life, The Longest Journey, Syberia, Broken Sword i inne
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy
Kontakt:

Re: Powstaje kontynuacja Dreamfalla

Postautor: Cez » 22 października 2014, 11:01

Tez po północy udało mi sie zgrac i zainstalować :) odpaliłem i zobaczyłem szokujące intro
Spoiler:
Nastepnie zobaczyłem na poczatku scene z Zoe i poszedlem spac :p Dzis po pracy pogram!
Oficjalna polska strona o serii Tomb Raider - http://www.laracroft.pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 22 października 2014, 11:16

Rewelacja. :) :) Strasznie się cieszę, bo w grupie raźniej, a mnie tradycyjnie poganiają z czasem. :) :) Idę odpalać. Oby bez problemów... <odpukuje>

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 22 października 2014, 11:47

Wdech, wydech, wdech, wydech... jestem człowiekiem cierpliwym, wytrzymam do momentu ukazania się ostatniego epizodu i wówczas nabędę całość... wdech, wydech... ;) Nie, co się będę oszukiwał, nie wytrzymam! Sprawdzę przynajmniej ten pierwszy odcinek, a z kolejnymi się zobaczy :)
Obecnie grane: Krater (PC), Alienation (PS3)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 22 października 2014, 12:00

Ogromnie się cieszę, im nas więcej, tym lepiej - więcej główek do główkowania. :) :) Może się przypomną czasy, kiedy solek nie było jak mrówków i gracze sobie nawzajem pomagali. :) Bardzo miło je wspominam, te burze mózgów. :) :) :)

Dobra - odpalam wreszcie! :)

Awatar użytkownika
Dynia
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Dynia » 22 października 2014, 12:26

No napiszcie proszę jak się gra.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 22 października 2014, 13:20

Ach... Klimat boski, muzyka cudna, w którymś momencie pojawiła się nawet jakaś nutka z poprzedniej części.
Mój komp spełnia wymagania minimalne (tylko kartę graficzną mam lepszą) i może to wina tego, a może strasznego bałaganu, jaki mam na kompie (od dawna się prosi o format), że gra mi się odrobineczkę zacina, nie non stop, ale ze 3x się trafiło, i bardzo wolno ładują się kolejne lokacje.
Na początku sterujemy Zoe, która przebywa w Śnieniu i wchodzi w sny kolejnych osób, oczywiście tych, które popodłączały się do pamiętnego urządzenia, i im pomaga, bo te sny to, rzecz jasna, koszmary.
Byłam już w 3 snach, w dwóch na pewno ze skutkiem pozytywnym, w 3 nie jestem pewna, bo będąc w nim, polazłam gdzieś w bok i wyszłam z niego, możliwe, że przedwcześnie (uroki 3D :P).
Nie mam jeszcze do końca rozeznania w tym nowym interfejsie, Zoe ma 4 opcje interakcji jakby dodatkowych, poza rozmową i klasyczną interakcją (ikonka ręki), które pojawiają się niezależnie od tamtych.
Dwu z nich nie ogarniam - jedną symbolizuje klepsydra i po jej aktywowaniu na ciele Zoe rozjaśniają się takie jakby tatuaże - nie do końca jeszcze łapię, czemu to służy, choć chyba udało mi się przy pomocy tego coś zdziałać. Jakaś jej moc? Nie ma opisu przy tych opcjach. Druga (kółko z kropkami dookoła) zastrzelcie mnie, nie kumam ki grzyb. :P :P :P

Aaaa... Przy dialogach mamy możliwość podglądu danej opcji dialogowej, takiego jakby rozszerzenia jej znaczenia, bo trzeba dokonać wyboru, w jaki sposób potraktować daną osobę.

Dobra wiadomość jest taka, można chodzić myszą, mimo że nie ma tej opcji w klawiszologii. Przy wciśniętym PPM idziemy, LPM rozglądamy się wokół. Trzeba podejść dość blisko do danego obiektu, żeby wyświetliły się możliwe interakcje.
Druga dobra wiadomość - Zoe ma bardzo fajny głos - dość niski, matowy, przypominający nieco głos Grochowskiej. Żadnej piskliwej panienki. Ufff...

Zła wiadomość - automatyczne sejwy, szlag by je trafił. Ciekawe, czy będzie można wczytywać poprzednie, czy będę musiała xyz razy przejść całą grę, żeby napisać sensowny poradnik. :(

Poza tym jest super, tylko muszę rozkminić te wszystkie interakcje. :) :) :) Na razie uratowałam jedna laskę, a nie do końca wiem, jak to zrobiłam, bo szybka akcja była... :P

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 15 razy

Postautor: jackowsky » 22 października 2014, 13:31

kassiopestka pisze:Zła wiadomość - automatyczne sejwy, szlag by je trafił.

O nie, znowu.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 22 października 2014, 13:36

No, niestety... Pojawia się specjalna ikonka, że właśnie został zrobiony zapis. Ale widzę, że w głównym menu jest opcja "Load game", więc może da radę wczytywać te kolejne zapisy, a nie tylko ostatni.
Jest też opcja "Story recap" (w menu) i widzę, że na Steamie jest do zdobycia 7 osiagnięć.

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 15 razy

Postautor: jackowsky » 22 października 2014, 14:00

Jak zapis zostaje to pół biedy, ale i tak nie lubię gdy sam nie mam możliwości zapisu kiedy chcę.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 22 października 2014, 14:14

Rozumiem cię doskonale, przy pisaniu poradnika to naprawdę duży problem, przeszłam przez to 4x Holmesa, żeby wszystko sprawdzić...

Awatar użytkownika
yxam
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Postautor: yxam » 22 października 2014, 18:01

Dopiero teraz ściągnąłem bo kupiłem ją na gogu, jedyne co to zdążyłem sprawdzić intro :)

Spoiler:

Awatar użytkownika
Emilio
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Postautor: Emilio » 22 października 2014, 19:21

I w końcu się doczekałem wydania. Niestety muszę poczekać na naprawionego lapta i wtedy zaczynam działanie

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 22 października 2014, 21:53

Jeśli chodzi o intro, to czy ja dobrze zajarzyłam, że ten pokój
Spoiler:

Awatar użytkownika
Cez
Obserwator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Serie: Black Mirror, Still Life, The Longest Journey, Syberia, Broken Sword i inne
Kontakt:

Postautor: Cez » 22 października 2014, 22:08

Mam powazny problem, po pierwszej rozmowie z psychoterapeuta w momencie gdy powinienem wejsc do Europolis, gra wyrzuca mnie do Windowsa :( Zmniejszylem ustawienia grafiki na mizerne i nadal to samo :/ Jestem tak wściekły, ze szkoda gadac. Nie po to wydałem 120 zł na Steamie by nie móc w to grac :/ Mam dobrego kompa i to jest skandal by mi to nie działało :/

A save'a mozna wczytac na szczescie z kazdego checkpointa.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 22 października 2014, 22:56

No właśnie miałam pisać to samo. Tyle że mnie nie wyrzuca, tylko ładuje mi się w nieskończoność i chyba się zaraz sama wyrzucę...
O! Kiedy pisałam te słowa, gra ściągnięta na pasek wróciła na ekran i się wreszcie załadowała. Z dobre 5 minut to trwało...
Oke, zapisało mi się i chyba koniec na dziś, bo korekta czeka.
Wrażenia (gdyby nie to zacinanie) byłyby boskie, sceny z Alvano mocne, fabuła nie straciła nic na swej wciągającej sile. Straszny żal, że to nie po polsku, bo nie wszystko z marszu rozumiem, a nie mam czasu tłumaczyć...
A w ogóle mamy polski akcent w grze, ciekawe, czy to może efekt przyczynienia się Polaków do zbiórki kasy na Kickstarterze? W każdym razie
Spoiler:
:) :)

Awatar użytkownika
Cez
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Cez » 22 października 2014, 23:50

Ja w ogole nie moge grac dalej :( Po wyjsciu od psychologa gra wyrzuca do Windowsa. Zrobilem juz wszystko: nowe sterowniki, wyłączam wszystkie programy w tle, zmienilem rozdzielczość i opcje grafiki na najnizsze - caly czas wyrzuca. Do tego momentu bylo wszystko ok i gralem nawet na najlepszych ustawieniach. Cos po prostu spieprzyli z optymalizacja lokacji Europolis :( Napisalem do Red Thread Games, wysyalem im logi błedów. Oby wypuscili szybko patcha, bo jak w ciagu kilku dni mi gra nie zadziała, to bede od nich żądał zwrotu pieniędzy - a za zwrocone pieniadze kupie sobie stabilna wersje na PS4... Niestety na to trzeba bedzie poczekac :(

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 22 października 2014, 23:55

No Europolis tnie się koszmarnie i chyba to faktycznie ich wina, bo aczkolwiek mój komp spełnia wymagania minimalne, jeśli chodzi o procesor i pamięć, to kartę mam nawet lepszą niż w zalecanych, więc chyba nie powinno się tak ciąć. Oby faktycznie ta łatka szybko wyszła... Współczuję ci bardzo, ja już też myślałam, że to się nie załaduje... No ale - nic jeszcze nie wiadomo, bo tylko wyszłam z windy, zobaczyłam, że się zapisało i wyłączyłam.
Oby jutro hulało...

Awatar użytkownika
Cez
Obserwator
Kontakt:

Postautor: Cez » 23 października 2014, 00:09

Ja jestem po prostu załamany :( Tyle czekania, dzis w pracy myslenie tylko o tym, ze bede grał.. a tu takie cos... Zniechecilo mnie to tak bardzo, ze jutro włacze jakas inna przygodowke i niech sie za przeproszeniem walą póki nie wydadza patcha :p

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 23 października 2014, 10:12

No bardzo mi przykro, rozumiem twoje rozgoryczenie. Sybi z kolei ma jakiś problem z kartą i - cholerka - chyba zostałam na placu boju sama :( :( :( (o ile gra mi będzie chodzić w tym Europolis - <odpukuje>).

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś gra... Yxamu, liczę na ciebie. :)
Cez, a jakbym ci wysłała moje sejwy? O ile ktoś mi powie, gdzie ich szukać... Wyszłam już z windy, może to coś pomoże?

Wróć do „Dreamfall chapters”