Powstaje kontynuacja Dreamfalla

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 32 razy

Re: Powstaje kontynuacja Dreamfalla

Postautor: twig » 22 lutego 2017, 18:17

kassiopestka pisze:
Urszula pisze:Nie będzie wersji pl, nie będzie również wydania na pc. Taką odpowiedź dostałam od Techlandu.

Nie lubimy ich. :|

Ja tam ich trochę lubię, bo wydali The Book 2 (gdyby nie Techland, to skończyłoby się jak z Dreamfallem).
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
Niedawno ukończyłem: Anna's Quest
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

Postautor: kassiopestka » 22 lutego 2017, 19:02

Nie lubimi ich w tym końkretnym przypadku. <foch>

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 15 razy

Postautor: jackowsky » 22 lutego 2017, 19:19

A ja ich uwielbiam bo wydają Torment: Tides of Numenera (to już lada moment :) ) i to z polskim dubbingiem. Z Fronczewskim w roli narratora.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Postautor: kassiopestka » 22 lutego 2017, 19:52

No i dopiero mnie zdenerwowali. :P

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 15 razy

Postautor: jackowsky » 22 lutego 2017, 19:56

Nie wydają - źle; wydają - źle. ;)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 22 lutego 2017, 20:39

No bo tu się starają, a Chapters olewają. Brzytcy i tyle.

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: porfirion » 22 lutego 2017, 22:45

Z jednej strony ich kocham, bo Torment, z drugiej nienawidzę, bo Dreamfall.

Dylemat już od czasów starożytności: Odi et amo...

Eee, mniejsza, mam jakąś dziwną fazę ;)
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 22 lutego 2017, 23:22

porfirion pisze:Z jednej strony ich kocham, bo Torment, z drugiej nienawidzę, bo Dreamfall.

To ja tylko tak cichutko przypomnę, że to cdp.pl sto lat temu zapowiadało wydanie Dreamfalla z polskim dubbingiem :E
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta

Postautor: porfirion » 22 lutego 2017, 23:55

twig pisze:
porfirion pisze:Z jednej strony ich kocham, bo Torment, z drugiej nienawidzę, bo Dreamfall.

To ja tylko tak cichutko przypomnę, że to cdp.pl sto lat temu zapowiadało wydanie Dreamfalla z polskim dubbingiem :E

No, o nich to nie chciałem pisać, by za niecenzuralne słowa nie dostać jakiego ostrzeżenia ;)

A na serio, to skoro wiersz Katullusa mi się przypomniał, to tak napisałem, choć tak naprawdę nie mam aż tak gwałtownych uczuć w żadną ze stron ;) Czyli właściwie piszę o niczym, robię niepotrzebny offtop, więc i tak ostrzeżenie mi się należy :P

Co ja pisze... :facepalm:
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 109 razy

Postautor: Urszula » 28 lutego 2017, 13:39

Dostałam kolejne potwierdzenie, że nie będzie polonizacji gry (wersja konsolowa). Również nie zostanie przez firmę Techland wydana na pc.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 11 kwietnia 2017, 17:26

Nowy zwiastun konsolowego Dreamfall Chapters prezentuje równoległe światy

Wydawnictwo Techland, będące partnerem Deep Silver oraz deweloperskiego studia Red Thread Games, prezentuje nowy zwiastun trójwymiarowej przygodówki Dreamfall Chapters. Premiera konsolowej wersji hitu znanego z PC – na PlayStation 4 oraz Xbox One – odbędzie się 5 maja. W Polsce gra dostępna będzie w cenie 129,90 zł.

W Dreamfall Chapters gracze, śledząc losy duetu bohaterów, zgłębią tajemnice fascynujących i zróżnicowanych światów. Zoë należy do tak zwanych śniących czyli istot zdolnych za pomocą snów przemieszczać się między światami. Jej zadaniem jest przywrócić równowagę pomiędzy magiczną, wyciągniętą z dzieł fantasy krainą Arkadii oraz cyberpunkowym, prezentującym mroczną wizję przyszłości wymiarem Stark, z którego pochodzi. Arkadia jest z kolei ojczyzną drugiego z bohaterów – wojownika Kiana. Dreamfall Chapters to dojrzała, pełna emocji, mroczna, magiczna i głęboko poruszająca przygoda, która nieraz zaskoczy graczy.

Równoległe światy w zwiastunie konsolowego Dreamfall Chapters -

https://www.youtube.com/watch?v=rndl9F6Xed8&feature=youtu.be

Konsolowa wersja Dreamfall Chapters zawiera liczne usprawnienia, m. in.: przebudowane modele postaci, poprawione animacje, oświetlenie i efekty specjalne. Odświeżono również efekty dźwiękowe i wzbogacono soundtrack.

Cechy kluczowe:
• TRZYMAJĄCA W NAPIĘCIU HISTORIA: Zanurz się w głębokiej i pełnej emocji opowieści, poznaj ponad 100 w pełni udźwiękowionych postaci i dalszy ciąg epickiej sagi The Longest Journey

• DALEKOSIĘŻNE DECYZJE: Kształtuj opowieść i przebieg podróży podejmując własne decyzje. Poznaj ich zaskakujące lub druzgoczące konsekwencje

• EKSCYTUJĄCA EKSPLORACJA: Poznaj ponad 50 przepięknie dopracowanych lokacji

• ZRÓŻNICOWANE ŚWIATY: Zwiedzaj piękne, szczegółowe i oryginalne światy, które mieszają oszałamiającą wizję futurystycznej przyszłości z krajobrazem rodem z fantasy, a także zniszczonym i dążącym ku upadkowi wymiarem snów

• TRZY GRYWALNE POSTACI: Graj trzema różnymi postaciami, towarzysz im w podróży przez światy, żywoty, aż w głąb ich serc i dusz

• WYMAGAJĄCE ŁAMIGŁÓWKI I ZAGADKI: Rozwiązuj ściśle powiązane z fabułą zagadki i łamigłówki – stanowią one integralną składową narracji

• REMASTER NA KONSOLE: Ciesz się zremasterowaną wersją Dreamfall Chapters na PlayStation 4 i Xbox One

Dreamfall Chapteres na konsolach dostępne będzie od 5 maja w cenie 129,90 zł. Konsolowa wersja zawiera na płycie wszystkie 5 epizodów, które na PC ukazały się w odcinkach.

(Informacja prasowa)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 11 kwietnia 2017, 18:35

Największa zaleta wersji konsolowej to ta, że wersja PC ma otrzymać patcha zawierającego w/w usprawnienia. Chociaż oglądając powyższy zwiastun nie widać by za wiele się zmieniło w tym temacie. A najważniesza cecha kluczowa dla polskiego gracza to:

• POLSKA WERSJA... oh wait.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 11 kwietnia 2017, 22:04

W sprawie wersji pl jest zmowa milczeniaq, brak odpowiedzi na zadane pytanie. Zaś wcześniej była mowa, że tylko wersja pl jest w zwiastunie.
Moje gry

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 28 kwietnia 2017, 19:54

Zlokalizowany zwiastun do konsolowego Dreamfall Chapters (premiera 5 maja). Tym razem wideo przedstawia skrót wydarzeń, które miały miejsce w dwóch poprzednich odsłonach serii - The Longest Journey and Dreamfall: The Longest Journey.

https://youtu.be/nbxOASOxWfw
Moje gry

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 28 kwietnia 2017, 22:40

Story Time miało jakąś nazwę w polskiej wersji Dreamfalla - Odśnienie? Jakoś tak dziwnie, nie pamiętam już...
I dorzuciłabym im parę przecinków do tego tłumaczenia. :P

Awatar użytkownika
porfirion
Publicysta

Postautor: porfirion » 29 kwietnia 2017, 01:03

kassiopestka pisze:Story Time miało jakąś nazwę w polskiej wersji Dreamfalla - Odśnienie? Jakoś tak dziwnie, nie pamiętam już...
I dorzuciłabym im parę przecinków do tego tłumaczenia. :P

Już chyba kiedyś to pisałem, zaraz po wyjściu pierwszego odcinka Chaptersów ;)

Story Time - Czas narracji
natomiast: Odśnienie to w oryginale Undreaming

ale są też inne w powyższym zwiastunie nieprzetłumaczone (mam nadzieję, że poprawnie zapamiętałem tłumaczenia, bo piszę z głowy):
Dream Machine - konsola snów
Northlands - północne krainy
Magicals - magiczniaki

Ogólnie lipa, bo widać, że tłumaczyła to osoba zupełnie nie mająca pojęcia o polskiej wersji Dreamfalla i wolała dla bezpieczeństwa zostawić oryginalne nazwy. W sumie chyba lepiej tak, niż gdyby miała utworzyć jakieś własne, nie trzymające się kupy, ale i tak to słabo wygląda... Chociaż nie, jednak jedno przetłumaczono błędnie - "Apostle" to był po prostu apostoł, a tu walnęli "orędownika".

A do samej treści zwiastuna - Zoe wspominająca o mocach Jedi mnie rozbawiła, ale jakoś tak anachronicznie mi to brzmi :P ciekawe, czy sława Gwiezdnych Wojen będzie naprawdę trwać tak długo ;)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Postautor: twig » 29 kwietnia 2017, 11:07

Zwiastun dotyczy gry, która jest wydawana po angielsku, więc moim zdaniem pozostawienie angielskich nazw jest jedynym słusznym posunięciem (i żeby nie było - nie, nie tłumaczyłem tego zwiastuna :D)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 29 kwietnia 2017, 20:50

Słusznym, niesłusznym - na korektę pożałowali i przecinki im uciekły. :P

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 43 razy

Postautor: earwig11 » 30 kwietnia 2017, 11:28

Czyli: wypuszczamy trailer z polskimi napisami. Wydajemy pełną grę bez polskiej wersji językowej. Konsolowcy pewnie i tak nie zauważą różnicy = profit. Hmm...

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Postautor: kassiopestka » 30 kwietnia 2017, 13:28

Dobrze, że są fanowskie spolszczenia - słowo daję, bez fanów byłoby w tym kraju cienko z przygodówkami. Ogromnie doceniam. :)

Wróć do „Dreamfall chapters”