1heart - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
14%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
14%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
14%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
14%
4. Więcej wad niż zalet
2
29%
3. Mogło być jeszcze gorzej
1
14%
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
DirkPitt1
Poszukiwacz Przygód
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Re: 1heart - ocena użytkownika

Postautor: DirkPitt1 » 27 października 2015, 13:08

Gra przeciętna, żeby nie powiedzieć kiepska. Jeśli chodzi o grafikę, szału nie ma, ale to niewielki problem. Gorzej, że muzyka jest dość słaba. Początkowo ciekawy klimat, po pewnym czasie zniknął. Nie mam nic przeciwko przygodówce w konwencji horroru i ponurym klimatom. Niestety twórcy poszli chyba o krok w złą stronę i zamiast ponuro, zrobiło się paskudnie, a nawet obrzydliwie. Chodzić z mózgiem, flakami i sercem w kieszeni? Fuj! Spierałbym się też ze stwierdzeniem, że tylko psychopacie podobałby się rozwój wydarzeń. Gusta są różne i komuś fabuła mogła się akurat spodobać. Nie sądzę, żeby to oznaczało, że ta osoba jest od razu psychopatą. Brak możliwości zapisu gry w wybranym momencie też jest wadą.
Dałbym 4+ (plusik za to, że gra nie epatuje okropieństwami całkiem bezsensownie, tylko jest jakiś morał).

Plusy:
Nienajgorsza grafika
Morał

Minusy:
Zapis tylko przy wyjściu z gry
Muzyka
Noszenie mózgu w kieszeni
Ostatnio ukończone: Broken Age
W trakcie: Primordia
W planie: The Whispered World

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 50 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 33 razy

Postautor: Adam_OK » 27 października 2015, 16:41

Niestety twórcy poszli chyba o krok w złą stronę i zamiast ponuro, zrobiło się paskudnie, a nawet obrzydliwie. Chodzić z mózgiem, flakami i sercem w kieszeni?

Tak poza tematem - nie pierwsza to gra, w której się to robiło, a najbardziej znany przykład to Diablo 2, gdzie w akcie trzecim trzeba było zdobyć mózg, serce i oko Khalima i połączyć to potem z korbaczem. A co do 1Heart jakoś nie wydało mi się to obrzydliwe, dla mnie dużo bardziej obrzydliwe są np. filmy z serii "Piła".
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
jackowsky
Przyjaciel forum
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&start=50#p9799
Podziękował(a): 20 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Postautor: jackowsky » 27 października 2015, 20:54

W Planescape:Torment nosiło się nawet swoje własne wnętrzności. :)
Ostatnio skończone: Endless Fables 2: Frozen Path PL (50%), Freedom Force vs The 3rd Reich PL (40%), Ve Stinu Havrana (50%), The Inner World: The Last Wind Monk PL (75%)
Gram: Pillars of Eternity II: Deadfire PL
W tle: pauza

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 103 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 120 razy

Postautor: Urszula » 27 października 2015, 21:09

Ależ piszecie o masakrycznych rzeczach.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Domino » 18 stycznia 2016, 20:11

Ehhhh... strasznie zmęczyła mnie ta gra. Na początek grę trudno nazwać mi przygodówką raczej rozbudowanym hidden object. Gra jest zła. Zagadki są męczące i frustrujące jak np. labirynt, puzzle czy inne zjadacze czasu, do tego jedna zagadka powtarza się 3 razy z rzędu. Do tego nie wybaczalna zagadka muzyczna (szczerze ich nienawidzę). Zgadzam się z przedmówcami, że dodatkowo te zagadki nie mają żadnego uzasadnienia w świecie gry. Grafika nic ciekawego, ale czasami jest nieczytelna i trudno wypatrzeć jakiś przedmiot. Fabuła jest, ale nie jest ani niepokojąca, ani straszna. Zakończenie też takie miałkie. Plusem są niezłe kawałki metalowe, które można usłyszeć tu i ówdzie.
Ocena: 3/10 srogo zawiodłem się na tej grze, jest to pierwszy raz od dawna, kiedy żałuje, że wydałem pieniądze na grę. Całe szczęście tylko 20 zł.
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2016, 10:10 przez Domino, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Kontakt:

Postautor: SpokoWap » 18 stycznia 2016, 23:44

Ja też się zawiodłem. W sondzie i recenzji przyznałem 6/10, ale tak z perspektywy czasu odnoszę wrażenie, że trochę mnie jednak poniosło ;) Twórcy chyba sami nie do końca wiedzieli co i w jaki sposób chcą zrobić. Wyszedł taki posklejany z wielu niedopasowanych do siebie fragmentów potwór Frankensteina ;) Grać się da, przyjemność jakaś z tego jest, ale po dotarciu do końca i deinstalacji 1heart szybko wietrzeje z pamięci.
Obecnie grane: Samorost 3 (PC), RIME (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Domino
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Postautor: Domino » 19 stycznia 2016, 10:42

Ja ostatnimi czasy bardziej krytycznie podchodzę do gier i mam postanowienie używania pełnej skali ocen. Spowodowane jest to kryzysem zaufania do recenzji gier.

Awatar użytkownika
noctropolis
Obserwator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 2 razy

Postautor: noctropolis » 17 kwietnia 2016, 12:59

Na początku gra sprawia dziwne wrażenie. Tak jakby klimatem chciała na siłę pozować na mroczną, a w moim odczuciu był to jedynie taki jakiś "pseudo mrok" (trochę jakby w stylu emo). Grafika podobnie, technicznie niby ładna, ale odczuciowo też wpisuje się w ten schemat. Z drugiej strony można się do tego później przyzwyczaić, bo trzeba pamiętać, że akcja widziana jest przecież oczami/umysłem dziecka. Całkiem fajna muzyka tła i wszystkie odgłosy. Bardzo dziwny za to lektor, niby jego wypowiedzi nagrane są poprawnie, a jakoś głos w ogóle nie pasuje do całości. Najbardziej w grze drażnił mnie jednak brak podświetlającego się kursora na przedmiotach do zabrania - to jakaś totalna porażka (szczególnie że podświetla się on np. na przedmiotach tylko do obejrzenia). Do tego przedmioty są niewidoczne i wiele z nich uzyskałem klikając gdzieś przez przypadek. Zagadki logiczne fajne i pomysłowe, ale niektóre z nich za trudne, dosłownie frustrujące. Na minus też to, że cały obszar gry jest dostępny naraz. Fajnie chociaż, że można się dowolnie i szybko przemieszczać miedzy lokacjami za pomocą mapy. Nie wiem jaki sens miały te różne napisy z pogranicza polityki i żartu, nie pasowało to do gry. Zabijanie zwierząt też na minus. Zakończenie dziwaczne, jak dla mnie bezsensowne. Tak w ogóle to jednej rzeczy nie rozumiem: akcja tej gry odbywała się na prawdę, jedynie w umyśle dziecka, czy jedno mieszało się z drugim? Było to dla mnie mocno niejasne. Jak dla mnie gra mocno przeciętna, daję maksimum 5/10.

Awatar użytkownika
ZenekZombie
Moderator
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: viewtopic.php?f=68&t=634&p=30700#p30700
Podziękował(a): 47 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 45 razy
Kontakt:

Postautor: ZenekZombie » 17 kwietnia 2016, 14:04

Niestety bug przeszkodził mi w ukończeniu gry, a nie chce mi się zaczynać od początku. A byłam już dość daleko (polowałam na żabę przy pomocy tasaka) :(. Na chwilę obecną oceniłabym na 4.5 w porywach do 5 (nie będę zaznaczać w ankiecie).
kontakt w sprawach forum: zenekzombie[at]przygodomania.pl
Filmy Youtube - link

Wróć do „1heart”