1heart - ocena użytkownika

Co sądzisz o grze?

10. Idealna pod każdym względem
0
Brak głosów
9. Prawie doskonała
1
14%
8. Świetna z małymi niedociągnięciami
0
Brak głosów
7. Dobra, ale czegoś jej brakuje
1
14%
6. Mogłaby być troszkę lepsza
1
14%
5. Niczym specjalnym się nie wyróżnia
1
14%
4. Więcej wad niż zalet
2
29%
3. Mogło być jeszcze gorzej
1
14%
2. Kiepska, to mało powiedziane
0
Brak głosów
1. Szkoda pieniędzy i zachodu
0
Brak głosów

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 26 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 28 razy

1heart - ocena użytkownika

Postautor: Adam_OK » 21 października 2014, 19:53

Obrazek

Mile widziane uzasadnienie oceny

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Re: 1heart - ocena użytkownika

Postautor: Adam_OK » 28 października 2014, 18:42

OCENA GRY: 9/10

ZALETY

+ ciekawa fabuła
+ świetne łamigłówki
+ bardzo klimatyczna grafika
+ niezła muzyka
+ dobra polska wersja językowa

WADY:

- brak polskiego menu
- monotonny głos polskiego lektora
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 81 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 103 razy

Postautor: Urszula » 29 października 2014, 00:32

Mroczna, dla mnie za bardzo. Używanie ostrych narzędzi na zwierzakach, to takie troszkę bestialstwo zupełnie niepotrzebne w grach. Grafika, zawsze jest dyskusyjna, bo nie wszystkim to samo się podoba. Zagadki bardzo dobre. Elementy zręcznościowe już mniej fajne. Nie podoba mi się brak zapisu w grze. Fakt, że zaczynam w momencie, w którym przerwało się zabawę, ale nie mam możliwości powrotu do wykonywanego zadania, zobaczenia go jeszcze raz, czy próby rozwiązania na inny sposób. Jeśli bym chciała coś sprawdzić, grać muszę od początku, więc brak zapisów jest zdecydowanie na minus. Oprawa muzyczna nie jest wybitna, czegoś jej brakuje, by zapadła w pamięć i dała się polubić. Ta gra jest raczej dla osób, które lubią mroczny klimat, niekoniecznie jest się, czego bać, ale gra przytłacza opowiedzianą historią oraz wyglądem. Moja ocena 7,5/10
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy

Postautor: vaapku » 13 lutego 2015, 19:17

Czytam powyższe opinie i nie mogę nie wyrazić swojego zdziwienia, zatem niniejszym to czynię: skąd te noty, na pewno graliśmy w to samo?
Przed rozpoczęciem gry zakładałam, że jest robiona przez nieszczególnie znaną ekipę, przez co może mieć pewne braki techniczne, ale zapewne obroni się pomysłem. Pierwsze założenie spełniło się w stu procentach, 1heart ma mnóstwo braków. Trudno mi się czepiać o średnią oprawę graficzną i dźwiękową - szału nie ma, ale bywało gorzej. Bardziej męczyły mnie drobiazgi typu brak możliwości zapisu w dowolnym momencie i powrotu do jakiegoś wcześniejszego etapu. Parę razy miałam atak nerwicy, bo przy używaniu przedmiotów trzeba dobrze trafić w konkretne miejsce. Zdążyłam nawet zwątpić, czy śrubokręt służy do odkręcania/przykręcania śrubek, bo dziewczynka komentowała moje poczynania niezmiennym: "Postradałeś zmysły?" A tu niespodzianka - klikałam dwa milimetry od właściwego miejsca.

Tak jak napisałam wyżej, powyższe kwestie to tylko drobiazgi, wiele można wybaczyć, jeśli fabuła się broni.

Nie broni się.

Nie uważam się za psychopatkę, przeważnie jestem pokojowo nastawiona do świata, ale dobry albo nawet mocno średni horror lubię sobie obejrzeć, więc nastawiałam się na ciekawą rozrywkę. Żadne tam bieganie z kosą, po prostu liczyłam na odpowiednią atmosferę i niezłe zagadki. Przyznaję, przez pierwsze pół godziny byłam zaintrygowana. Przerażone dziecię szuka siostry, mamy ponury las, bagna, opuszczoną chatkę - ciekawe, do czego to zmierza. Niestety bardzo szybko wszystkie nadzieje poszły się paść. Fabuła i zagadki nie trzymają się kupy. Wspomniana młodociana bohaterka robi rzeczy bez ładu i składu. Oczywiście rozumiem, gra to nie film, a skradanie się po lesie z siekierą w ręku oznaczałoby, że to nie przygodówka (i w to bym na pewno nie zagrala), ale oczekiwałam odrobiny sensu w poczynaniach bohaterki. Niechby to była logika trzynastolatki, ale jednak.

Tymczasem młoda, jak niewątpliwie każde znane mi dziecko postawione w podobnej sytuacji,
Spoiler:

Niektóre zagadki były nawet niegłupie, ale pasowały jak wół do karety. Już widzę, jak w momencie zagrożenia zaczynam się bawić w układanie puzzli. Bajka. Bohaterką jest dziewczynka, która z niektórymi zadaniami/zagadkami najzwyczajniej w świecie mogłaby sobie nie poradzić. Dla mnie to wszystko po prostu nie trzymało się kupy.

Gra, jak rozumiem, jest dziełem Polaków. Tymczasem mam nieodparte wrażenie, że była tłumaczona z języka angielskiego, czego rezultatem jest trochę koślawych, drewnianych zdań. Do tego dochodzi trochę literówek i już mam kolejny powód do niezadowolenia.

Na koniec o... zakończeniu. Pal licho, że właściwie jest a jakoby go nie było. Mogę nawet zrozumieć, że jest moralizatorskie. Ale zdanie, że tylko psychopata mógł czerpać przyjemność z rozwoju sytuacji, doprowadziło mnie do bólu głowy. Bo ja naprawdę chciałam mieć trochę przyjemności z tej gry, ale jej nie miałam, Czy to znaczy że jestem normalna, czy nie? No i czy twórcy celowo stworzyli taką słabą przygodówkę, żeby gracz nie miał z niej radości, a co za tym idzie, żeby mógł z ulgą stwierdzić, że psychopatą nie jest?

Jestem potężnie rozczarowana. Parę pomysłowych zagadek nie uratuje słabej gry, tym bardziej, gdy to gra, do której takie zagadki najzwyczajniej w świecie nie pasują. 4/10
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 13 lutego 2015, 19:25

Będę się bronić, mi zagadki choć wstawiane na silę właśnie się podobały i dlatego 7,5 a nie 4. Gdyby zagadek nie było takich jak są to bym dała 2. :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator

Postautor: vaapku » 13 lutego 2015, 19:31

No nie, proszę cię, czyli gra może być nawet niema, w pięciu kolorach i bez fabuły, byle były zagadki rodem z Mysta? Łamigłówki ważna rzecz, ale jak całość kuleje, to nie ma z czego wysokiej oceny postawić :D
Tego jeszcze nie grali.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 13 lutego 2015, 19:57

Wiem, że to jest moje zboczenie, ale dla mnie zagadki są na miejscu pierwszym. Tutaj ich było dużo i mi się podobały. Jeśli jest właśnie taka sytuacja, że wszystko inne jest be, a zagadki trzymają poziom to moja ocena idzie o 3 punkty w górę. Sumując do duszy fabuła lub brak, kiepska grafika z muzyką, ale zagadki OK to ja się cieszę i oceniam grę wysoko. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator

Postautor: vaapku » 14 lutego 2015, 00:02

Dziwne to dla mnie łokropnie, ale niech ci będzie. Może ty zamiast w przygodówki powinnaś w gierki logiczne grać, jakiegoś Sokobana czy coś takiego :D
Mam nadzieję na więcej ocen tej gry, bo ciekawa jestem, czy jestem osamotniona w swojej opinii :)
Tego jeszcze nie grali.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 14 lutego 2015, 00:23

vaapku pisze:Dziwne to dla mnie łokropnie, ale niech ci będzie. Może ty zamiast w przygodówki powinnaś w gierki logiczne grać, jakiegoś Sokobana czy coś takiego :D
Mam nadzieję na więcej ocen tej gry, bo ciekawa jestem, czy jestem osamotniona w swojej opinii :)

Przecież w Sokobanie nie będę miała możliwości, wyciągania ryby spod lodu na zapalniczkę, ani otwierania zamków. Nie twierdzę, że ja mam rację w swej ocenie, a ty nie. Ja tylko piszę, dlaczego ta gra u mnie zasłużyła na 7,5, a nie na 4. Nie pisałam nigdzie, że jest piękna graficznie, że oprawa audio to cud miód i orzeszki, a fabuła powala z nóg. Jestem specyficzna i lubię zagadki i już. :D
Moje gry

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator

Postautor: vaapku » 14 lutego 2015, 00:47

Nie no, to jest wiadome, każdy ma swoje oczekiwania i trudno, żeby wszystkie opinie były jednakie. Niemniej dziwią mnie te oceny. Albo inaczej - zdziwiła mnie gra, bo po przeczytaniu tego tematu liczyłam na coś łał, a dostałam coś fuj :E
Tego jeszcze nie grali.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 14 lutego 2015, 00:52

:mysli: zastanawiam się, gdzie było u mnie to łał za wyjątkiem zagadek
Moje gry

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator

Postautor: vaapku » 14 lutego 2015, 01:03

7,5 to wysoka ocena :-)
Pragnę zwrócić uwagę, że skoro gdyby nie było takich zagadek dałabyś jej 2, znaczy się ocena poleciała do góry o 5,5 a nie o 3 punkty :rotfl2:
Wiesz, że się droczę, liczę na to, że jak trochę podziamię, to się inni odezwą :D Każdy niech zostanie przy swoim, ja na szczęście już zdążyłam połowę gry wyrzucić z pamięci, więc do rana zapomnę, że w ogóle w to grałam.
Tego jeszcze nie grali.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 14 lutego 2015, 01:06

vaapku pisze:7,5 to wysoka ocena :-)
Pragnę zwrócić uwagę, że skoro gdyby nie było takich zagadek dałabyś jej 2, znaczy się ocena poleciała do góry o 5,5 a nie o 3 punkty :rotfl2:
Wiesz, że się droczę, liczę na to, że jak trochę podziamię, to się inni odezwą :D Każdy niech zostanie przy swoim, ja na szczęście już zdążyłam połowę gry wyrzucić z pamięci, więc do rana zapomnę, że w ogóle w to grałam.

A ja dla zagadek zagrałam 2x i dodatkowo robiłam jeszcze labirynt 3x :D
Moje gry

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Postautor: jarecki83 » 14 lutego 2015, 01:15

A to w ogóle prawdziwa przygodówka jest? Gameplay na YouTubie wygląda jak gra hidden object, a zagraniczne strony przygodówkowe nawet o tej grze nie wspominają... :mysli:

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 14 lutego 2015, 01:19

No jest to prawdziwa przygodówka, na pewno nie jest to gra HO, choć jest 2x szukanie na planszy obiektów. Jednak jest to gra przygodowa z zagadkami, ale na pewno nie tak świetna jak to opisał Adam, nie tak zła jak pisze Natalia (moim zdaniem), taki przeciętniak.
Moje gry

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 14 lutego 2015, 19:59

Mnie się podobało i będę się tego trzymal :D A co do zagadek i podnoszenia oceny - dla mnie to też jeden z najważniejszych elementów przygodowki, tutaj było z nimi naprawde dobrze - wiele ciekawych, logicznych zagadek, niektóre łatwe, inne trudne, ale wszystkie ciekawe. I nie uważam, że jest to przeciętniak - owszem takie Memento Mori 2 czy J.U.L.I.A. lepsze, ale grałem w wiele innych, słabszych gier.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 26 maja 2015, 21:47

Adam_OK pisze:Mnie się podobało i będę się tego trzymal :D A co do zagadek i podnoszenia oceny - dla mnie to też jeden z najważniejszych elementów przygodowki, tutaj było z nimi naprawde dobrze - wiele ciekawych, logicznych zagadek, niektóre łatwe, inne trudne, ale wszystkie ciekawe. I nie uważam, że jest to przeciętniak - owszem takie Memento Mori 2 czy J.U.L.I.A. lepsze, ale grałem w wiele innych, słabszych gier.

Jeśli MM 2 jest lepsze, czemu ma taką samą ocenę? :D
Moje gry

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 27 maja 2015, 10:13

Urszula pisze:
Adam_OK pisze:Mnie się podobało i będę się tego trzymal :D A co do zagadek i podnoszenia oceny - dla mnie to też jeden z najważniejszych elementów przygodowki, tutaj było z nimi naprawde dobrze - wiele ciekawych, logicznych zagadek, niektóre łatwe, inne trudne, ale wszystkie ciekawe. I nie uważam, że jest to przeciętniak - owszem takie Memento Mori 2 czy J.U.L.I.A. lepsze, ale grałem w wiele innych, słabszych gier.

Jeśli MM 2 jest lepsze, czemu ma taką samą ocenę? :D

a) MM2 jest lepsze, ale niewiele.
b) gdyby MM2 dostało ode mnie więcej niż 9/10 (co i tak mało nie jest), to dla innych gier typu Małpie Wyspy czy Fate of Atlantis zabrakłoby skali :D

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Postautor: Urszula » 27 maja 2015, 19:47

Jest lepsze, więc zgodzisz się ze mną, iż 1heart powinno być niżej punktowane, bo jest gorsze. :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Postautor: Adam_OK » 27 maja 2015, 20:31

Urszula pisze:Jest lepsze, więc zgodzisz się ze mną, iż 1heart powinno być niżej punktowane, bo jest gorsze. :)

Nawet jakbym odjął te 0,5 punktu, to w ankiecie i tak by zostało to samo ;)

Wróć do „1heart”